W A2med wykonujemy dostawowe iniekcje wiskosuplementów na bazie kwasu hialuronowego. Stosuje się je w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów (główne wskazanie) bądź po urazach czy operacjach stawów, kiedy pacjent w dalszym ciągu odczuwa dolegliwości bólowe związane ze zbyt małą ilością płynu maziowego w stawie. Podanie preparaty ma działanie wyłącznie objawowe i nie zastępuje leczenia przyczynowego. Po jego dostawowym podaniu dochodzi do poprawy „smarowania” struktur stawowych, zwiększenia ilości i poprawy składu płynu maziowego,zmniejszenia uszkodzeń fizycznych i chemicznych struktur chrzęstnych i tym samym zmniejszego dolegliwości bólowych. Działanie preparatu ma charakter czasowy, gdyż jest on naturalnie trawiony przez nasz organizm i z czasem jego działanie przestaje być odczuwalne. Tym samym dla utrzymania efektu zabiegi należy powtarzać w odpowiednim odstępie czasu.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wiskosuplementów, różniących się nieco działaniem, czasem działania, częstotliwością iniekcji i oczywiście ceną.

W A2med polecamy głównie preparat Synvisc oraz Synvisc One, które w składzie zamiast typowego kwasu hialuronowego mają Hylan G-F20 będący pochodną kwasu hialuronowego o udowodnionym skuteczniejszym działaniu terapeutycznym. Ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego preparatu pozostawiona jest oczywiście pacjentowi, jednak zastrzegamy sobie prawo do niepodania preparatu nieznanego pochodzenia lub marki z uwagi na obawy przez ewentualnymi dodatkowymi powikłaniami. Przed wyborem preparatu prosimy o zapoznanie się z zaleceniami producenta odnośnie ilości potrzebnych do kuracji iniekcji, gdyż jedne podaje się jednorazowo, a inne należy podawać w serii kilku iniekcji – pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.
Na wizytę pacjent może stawić się z kupionym wcześniej przez siebie preparatem lub skorzystać z preparatu zakupionego przez gabinet (w takim przypadku prosimy o wcześniejsze określenie preparatu, aby zapewnić jego dostępność).