
Wampirzy limfing jest to jeden z najbezpieczniejszym zabiegów w medycynie estetycznej, dających tak duże efekty terapii. Większość z Pań już zapewne sporo czytała na ten temat, gdyż jest to aktualnie zabieg ta topie i jest szeroko chwalony zarówno przez gwiazdy showbiznesu jak i osoby po prostu pragnące poprawić swoją urodę. Skąd to bezpieczeństwo? Podczas zabiegu poza kremem znieczulającym nie podajemy pacjentowi praktycznie żadnych preparatów obcych jego organizmowi. Preparat osocza bogatopłytkowego wykorzystywany później podczas zabiegu pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta pobranej tuż przez obróbką. W związku iż jest to preparat autologiczny (pozyskany od pacjenta), nie istnieje ryzyko rozwoju reakcji uczuleniowych i zabieg może być z powodzeniem bezpiecznie wykonywany nawet u alergików.
Wampirzy lifting
W naszym gabinecie wykorzystujemy wirówki horyzontalne i certifikowane zestawy najwyższej jakości gwarantujące jakość uzyskanego PRP, co przekłada się oczywiście na późniejsze efektu. Wykorzystujemy wyłącznie frakcję bogatopłytkową osocza, aby pacjent dostał to za co rzeczywiście płaci. Tym samym nie da się uzyskać odpowiedniej ilość PRP z zestawów o mniejszej pojemności, bądź poddanej nieodpowiedniej preparatyce.
Do kogo skierowana jest oferta?
Zabiegi wampirzego liftingu można z czystym sumieniem polecić już od 20 r.ż. w celu jak najdłuższego utrzymania zdrowego i młodego wyglądu skóry. W tak młodym wieku nie polecamy stosowania preparatów z kwasem hialuronowym bądź toksyny botulinowej – po prostu jeszcze tego nie potrzebujecie… U osób starszych PRP ma za zadanie wystymulować fibroblasty zawarte w skórze do produkcji większej ilości wysokiej jakości macierzy komórkowej, i tym samym poprawić nawodnienie, naciągnięcie i odmłodzenie skóry poddanej zabiegowi oraz zdecydowanie zmniejszyć jej wiotkość i tendencję do marszczenia. PRP z powodzeniem poradzi sobie również z płytkimi zmarszczkami, a uzyskany efekt będzie trwalszy niż po użyciu wypełniaczy. Jest to spowodowane wyżej wspomnianym remodelingiem skóry, a nie jedynie jej czasowym wypełnieniem. Wampirzy lifting stosuje się głównie w okolicy twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk, jako miejsc najbardziej narażonych na niekorzystne działanie upływającego czasu. Pomijając zastosowania w sporcie i terapii łysienia, które zostaną szerzej opisane w stosownych działach, osocze bogatopłytkowe stosuje się również na blizny pozabiegowe, potrądzikowe jak i rozstępy. Nauka ma solidne podstawy merytoryczne tłumaczące fenomen skuteczności PRP. Ponadto miliony zadowolonych pacjentek na całym świecie nie mogą się mylić.
Jak wygląda zabieg?
Jako że jest to procedura medyczna zabieg poprzedzony jest oceną potrzeb danej osoby, które są na bieżąco omawiane. Idealnym rozwiązaniem jest przyniesienie z sobą ostatniego wyniku morfologii krwi (nie musi być super świeża, ważne żeby dawała pogląd na skład krwi pacjenta i możliwość dobrania odpowiedniej ilości wyekstrahowanego PRP z pobranej krwi).
Jakie są poszczególne etapy zabiegu?
• dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
• nałożenie kremu znieczulającego i ewentualnie opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
• pobranie 20ml krwi pacjenta do specjalnego zestawu wraz z 2 ml antykoagulantu
• odwirowanie uzyskanej pełnej krwi w wirówce horyzontalnej
• trwałe oddzielenie frakcji czerwonopłytkowej od osocza, z pomogą specjalnej konstrukcji zestawu
• ponowne odwirowanie tym razem już wyłącznie osocza, co ma na celu jeszcze większą koncentrację płytek
• pobranie i oddzielenie frakcji osocza małopłytkowego i bogatopłytkowego do osobnych strzykawek
• dokładne odkażenie pola zabiegu
• wykonanie mezoterapii igłowej (używany najcieńszych na rynku medycznym igieł do mezoterapii), z użyciem uzyskanego PRP i zwróceniem szczególnej uwagi na obszary największego zainteresowania
• ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
• nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii
• w przypadku chęci uzupełnienia zabiegu o mezoterapię mikrogłową DrPen (zabieg zalecany, potęguje odniesione efekty), kolejnym etapem jest przygotowanie zestawu DrPen z odpowiednią ilością igieł w zależności od skóry pacjentki/pacjenta
• podczas mezoterapii z PRP nie wykorzystujemy preparatów z kwasem hialuronowym (terapia taka nie ma sensu z uwagi na właściwości fizykochemiczne i biologiczne obu preparatów), w zamian za to wykorzystujemy pobrane wcześniej osocze małopłytkowe, które pomimo niskiej zawartości trombocytów w dalszym ciągu bogate jest w czynniki wzrostu i idealnie uzupełnia zabieg bez ryzyka interakcji poszczególnych preparatów
• po zabiegu następuje ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem, a sam zabieg kończy nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
– ciąża
– aktywna choroba nowotworowa
– ogólnoustrojowa infekcja wirusowa (WZW B, WZW C, HIV)
– miejscowa infekcja skóry lub aktywny trądzik
– istotne zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
Jakie są możliwe powikłania zabiegu?
Możliwe powikłania zabiegu należą do powikłań wyłącznie miejscowych, takich jak obrzęki i krwiaki w miejscach wkłucia, z zaznaczoną tkliwością. Objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni i zazwyczaj nie wymagają specjalnego leczenia.
Zalecenia pozabiegowe:
– unikanie oparzeń słonecznych – stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF np. Clochee SPF50 Matte Cream
– wstrzymanie się od nakładania makijażu przez przynajmniej 12 godzin po zabiegu
– stosowanie leku Heviran 400mg (profilaktyka uaktywnienia infekcji wirusowej z rodzaju herpes) zgodnie z zaleceniami wydanymi przy wizycie
– stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus
W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.