W ostatnim czasie arsenał medycyny estetycznej został wzbogacony o nowoczesne terapie peptydowe marki Prostrolane. Jak to często bywa, trochę czasu minęło dopóki nie zostały one wprowadzone do obrotu w Polsce. W A2med jako jedni z pierwszych posiadamy i używamy produkty tej nowej linii terapii opartych na mieszaninie nieusieciowanego kwasu hialuronowego z gamą peptydów biomimetycznych, czyli białek mających wywołać konkretne działanie w miejscu podania. Do nowej gamy produktów zaliczamy:
Prostrolane Natural-B – stosowany do poprawy jakości i gęstości skóry, idealny do rewitalizacji i wygładzania drobnych zmarszczek
Prostrolane Inner-B – nowoczesny lipolityk (preparat miejscowo wyszczuplający), różniący od dostępnych na rynku działaniem nieuszkadzającym komórek tłuszczowych, przez co okres pozabiegowy przebiega łagodniej
Prostrolane Blanc-B – preparat stosowany głównie w walce z przebarwieniami skóry o różnym pochodzeniu
Prostrolane Inner-Bse – preparat dedykowany w okolicę oka, do walki z workami pod oczami, niestosowany w A2med

Prostrolane Natural-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do peptydowej terapii skóry. Powstał on aby zachować naturalny wygląd, jednocześnie likwidując widoczne niedoskonałości. Wygładza zmarszczki, poprzez rewitalizację skóry, przywracając jej gładkość i sprężystość. Za sprawą zastosowanej technologii powolnego uwalniania peptydów, preparat działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, a skóra odzyskuje jędrność. Prostrolane Narural-B jest produktem bezpiecznym a zarazem o wysokiej skuteczności.

Właściwości preparatu:
naturalna korekta zmarszczek
stymulacja procesów regeneracyjnych
odbudowa wewnętrznych struktur skóry i jej odmłodzenie
zmniejszenia i opóźnienie oznak starzenia się skóry

Składniki:
nieusieciowany kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 5 peptydów:
1. Oligopeptyd-24 – zmniejsza zmarszczki i redukuje blizny na skórze poprzez stymulację keratynocytów i fibroblastów.
2. Decapeptyd-36 – chroni komórki przez fotostarzeniem związanym z ekspozycją na promieniowanie UV.
3. Oligopeptyd-11 – aktywuje regenerację komórek, poprawiąjąc jej wygląd i koloryt
4. Oligopeptyd-34 – zmniejsza ekspresję czynnika melanostymulującego, poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy, przeciwdziałając powstawaniu przebarwień.
5. Oligopeptyd-92 – zmniejsza i zapobiega powstaniu nowych zmarszczek poprzez hamowanie syntezy MMP (metaloproteinazy macierzy)

Możliwe obszary zastosowania:
czoło
obszar skroniowy
bruzdy nosowo-wargowe
lnie marionetki
szyja
cała twarz i szyja

Zalecany protokół stosowania to 2-4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Prostrolane Inner-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej poprzez redukcję ilości lipidów w komórkach tłuszczowych. W przeciwieństwie do preparatów dostępnych dotychczas na rynku nie działa on poprzez uszkodzenie komórek tłuszczowych, a jedynie poprzez redukcję ich objętości, co znacząco zmienia charakter terapii. Zmniejsza to ilość efektów ubnocznych co czyni zabieg skutecznym i bezpiecznym. Cztery unikalne peptydy zawarte w preparacie efektywnie przyspieszają lipolizę (degradację tkanki tłuszczowej) i wydajnie opóźniają lipogenezę (tworzenie tkanki tłuszczowej).
Działa detoksykująco i wygładzająco, napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia jej kondycję i elastyczność.
Preparat zawiera opatentowaną technologię przedłużonego uwalniania substancji aktywnych, przez co minimalna dawka skoncetrowanego preparatu utrzymuje się w skórze i działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, powodując powolne i długotrwałe uwalnianie i penetrację składników aktywnych.

Wskazania:
redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
pobudzenia naturalnej lipolizy i hamowanie lipogenezy
poprawa elastyczności i kondycji skóry

Składniki aktywne:
kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 4 peptydów: nanopeptyd-32, pentapeptyd -43, tripeptyd-41, octapeptyd-11.

Możliwe obszary zastosowania:
podbródek
linia żuchwy
brzuch
ramiona i przedramiona
bryczesy

Zalecany protokół stosowania:
Twarz – 2 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych
Ciało – 3-4 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych

Prostrolane Blanc-B to innowacyjny wypełniacz do skóry oparty na peptydowej technologii długotrwałego uwalniania substancji aktywnych. Stosowany jest w cely wybielenia i ujędrnienia skóry oraz dostosowania blasku twarzy i szyi. Jego głównym działaniem jest leczenie hiperpigmentacji skóry twarzy, aczkolwiek może być stosowany również w innych obszarach objętych przebarwieniami. Jest to zarejstrowany preparat medyczny nowoczesnej linii terapii peptydowych Prostrolane. Za sprawną powolnego uwalniania czynników aktywnych działa jeszcze 2 tygodnie po iniekcji. Skóra staje się odmłodzona, świetlista, a przebarwienia ulegają wyrównaniu.

Wskazania:
redukcja przebarwień, rozjaśnienie skóry
niehormonalny preparat do terapii depigmentacyjnej
cofnięcie oznak fotostarzenia
naturalna korekcja zmarszczek mimicznych

Składniki aktywne:
nieusieciowany kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 4 peptydów:
1. oligopeptyd-92 – zmniejsza i zapobiega zmarszczkom poprzez blokowanie funkcji MMP (metaloproteinazy macierzy)
2. oktapepty-11 – aktywuje regenerację komórek, poprawia wygląd i koloryt skóry
3. feruloyl oligopeptyd-33 – redukuje tworzenie się melaniny, hamując syntezę tyrozynazy
4. valprool oligopeptyd-33 – reguluje przenoszenie melonosomów do keratynocytów

Zalecany protokół stosowania to 2 sesje w odstępach 2-tygodniowych.