Terapia HPL – Hyaluronic Power Lift, jest opracowaną przeze mnie, złożoną terapią liftingującą opierającą się na współdziałaniu preparatów różnego rodzaju kwasu hialuronowego, zarówno nieusieciowanego jak i usieciowanego. Jak już sama nazwa wskazuje, jest to terapia, a nie pojedynczy zabieg. Składa się ona z szeregu różnych zabiegów, rozłożonych w czasie, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Całość procesu leczniczego gwarantuje nam długoterminowe efekty, z których będziemy cieszyć się jeszcze długi czas po zakończeniu leczenia. Dodatkowym plusem, coraz częściej docenianym przez pacjentki jest fakt, że jej efekty nie postępują drastycznie i błyskawicznie, przez co środowisko w którym na co dzień przebywamy nawet nie zorientuje się, że dana osoba poddała się jemukolwiek zabiegowi. Dopiero po pewnym czasie wszyscy zaczną się zastanawiać w czym tkwi sukces młodego, wypoczętego wizerunku.

Czemu akurat kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy (HA) jest substancją obecną w naszym organizmie, odpowiedzialną m.in. za właściwe funkcjonowanie i nieskazitelny wygląd skóry. Najwięcej kwasu hialuronowego mają w sobie osoby młode, co akurat nie dziwi. Z wiekiem niestety zaczyna nam go coraz bardziej brakować. Procesy rozkładu HA i jego syntezy stają się niewyrównane, niestety na korzyść jego degradacji, co koniec końców odpowiada za procesy starzenia się skóry, utratę jej nawilżenia i elastyczności. Wystarczy porównać wygląd skóry kobiety w wieku około 20-30 lat z wyglądem kobiety w wieku lat około 40-60, żeby zauważyć jak istotna jest prawidłowa ilość kwasu hialuronowego dla wyglądu skóry oraz jej funkcjonowania. Istotą działania kwasu hialuronowego jest m.in. wiązanie wody co stwarza dogodne warunki do wszystkich procesów naprawczych i odmładzających w skórze, Poza samym działaniem wolumetycznym, ułatwia syntezę włókien kolagenu i elastyny co przekłada się na jakość, napięcie i elastyczność skóry. Dogodne środowisko do pracy komórek skóry ułatwia również procesy ochronne przed czynnikami uszkadzającymi, jak wolne rodniki tlenowe czy promieniowanie UV. W medycynie często 2+2 nie jest równe 4, jeśli mamy do czynienia z terapiami łączonymi. W tym przypadku mamy podobną sytuację. Zastosowanie w odpowiednim czasie różnych preparatów opartych na różnych rodzajach kwasu hialuronowego jest w stanie przynieść nam efekty niewspółmiernie lepsze, niż gdybyśmy te zabiegi zastosowali same, bądź w dłuższych odstępach, nie patrząc na sposób ich działania, a jedynie opierając się na obietnicach producenta. Terapia taka dostosowywana jest osobno do potrzeb danej osoby, a nie jest wyłącznie utartym schematem stosowanym u wszystkich jednakowo. Dlatego myślę, że najważniejszym etapem całego procesu jest jego planowanie i ewentualna modyfikacja w trakcie w zależności od uzyskanej (bądź nie) odpowiedzi klinicznej pod postacią zamierzonych efektów. Na pewno nie jest oferta dla osób niecierpliwych, oczekujących natychmiastowych efektów. Należy pamiętać jednak, że w medycynie estetycznej nie patrzymy w większości przypadków na daną chwilę (Pomijając oczywiście sytuacje, gdy rzeczywiście oczekujemy efektów natychmiast – jak imprezy okolicznościowe itp.. Wówczas rzeczywiście skupiamy się na zabiegach przynoszących szybkie rezultaty). W przypadku HPL chodzi nam o długotrwały efekt, który w rezultacie uchroni pacjentkę przed zabiegami bardziej radykalnymi w większych ilościach bądź odsunie ich wizję w czasie. Cała terapia ma za zadanie odmłodzić ogólny wygląd twarzy oraz poprawić stan i funkcjonowanie skóry.

Terapia jest indywidualna, „krojona pod pacjenta” z wykorzystaniem samych zabiegów opartych na HA. Do dyspozycji mamy zabiegi takie jak:
– mezoterapia igłowa lub mikroigłowa
– mezolift
– nici hialuronowe
– bioremodeling Profhilo (Molekuła Młodości, nagrodzona Perłą Medycyny Estetycznej)
– szereg zabiegów w wykorzystaniem preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego, czyli tzw. wypełniaczy (począwszy od wypełnienia delikatnych zmarszczek, przez modelowanie ust, wypełnianie głębszych zmarszczek mimicznych aż po wolumetrię mającą za zadanie przywrócić utraconą objętość i nadanie twarzy młodszego wygłądu)