Co to właściwie jest Profhilo i co czyni go tak innowacyjnym?

Nagrodzony nagrodą AMEC w Paryżu złotą statuetką jako najlepszy zabieg odmładzający i wzmacniający skórę. Innowacja 2015/2016. Ponadto zwycięzca prestiżowego Aesthetics Awards 2016 za innowację roku.

Jest to preparat zupełnie nowej klasy, którego nie można zaliczyć ani do grona wypełniaczy ani rewitalizatorów. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości. Po podaniu uruchamia intensywnie produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV i VII, co wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wyskukla rysy twarzy i nadaje efekt rewolumetryczny. W produkcji preparatu wyeliminowano całkowicie chemiczne czynniki sieciujące stosowane w wypełniaczach (BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd), zamiast tego wykorzystuje się specjalny proces stabilizacji termicznej, czyniącej preparat bezpiecznym redukując ryzyko uczulenia, oraz znacznie przedłużającej jego działanie. Ponadto opatentowany proces stabilizacji termicznej umożliwił do tej pory niemożliwe połączenie w jedną molekułę młodości wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA kwasu hialuronowego, uzyskując nową hybrydową formułę, której dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo, odporność na degradację i migrację. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy wysoce jednorodny produkt, łatwy do wstrzyknięcia, gwarantujący zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”.

Preparat podawany jest specjalnie opracowaną techniką BAP (Beauty Aesthetic Points). Jest to pięć specjalnie opracowanych punktów iniekcji na twarzy (po każdej stronie), które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zarezerwowana do podawania preparatu Profhilo zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu do tkanek twarzy przez co nadaje efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy. Wstrzyknięcie innego preparatu tą techniką będzie nieskuteczne terapeutycznie z uwagi na specjalne właściwości reologiczne Profhilo.

Jaki jest protokół zabiegu Profhilo?

W celu kompleksowego omdłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi wykonane w odstępie miesiąca. Przy skórze w bardzo złym stanie zaleca się wykonanie dodatkowo 1 zabiegu po kolejnych 2 miesiącach.

Rezultaty widać już po 2 sesjach i utrzymują się one przez 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

 

Jak można łączyć Profhilo z innymi zabiegami?

Należy przestrzegać ogólnych zaleceń:
Botoks: przynajmniej 2 tygodnie przed procedurą.
Mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne, IPL: 1-2 tygodnie przed lub po leczeniu.
Laser frakcyjny: 3-4 tygodnie odstępu.
Zabiegi stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed