PQ Age Evolution – nowa ulepszona formuła!

 

 

Zabieg PQ Age Evolution firmy PromoItalia należy do grona szeroko stosowanych peelingów chemicznych o działaniu ujędrniająco-liftingującym do biorewitalizacji skóry. Znaczącym faktem, który różni go od wielu innych peelingów jest jego unowocześniony skład chemiczny, co znacząco wpływa na jego działanie. Główną różnicą jest bezpieczeństwo stosowania go przez cały rok, włączając w to okres nasłonecznienia. Ponadto w odróżnieniu od innych preparatów skóra pomimo poddania silnym bodźcom znosi zabieg bardzo łagodnie. Nie powoduje przebarwień i podrażnień. Może być stosowany również w przypadku skóry wrażliwej. Złuszczanie naskórka po zabiegu jest niezmiernie rzadkie, a jeśli już występuje to jest ono bardzo słabo nasilone i ma formę bardziej złuszczania łupieżowatego i to przez krótki okres czasu. Podrażnienie skóry po zabiegu jest bardzo słabo zaznaczone lub praktycznie niezauważalne. Natomiast co można zobaczyć szybko po jego wykonaniu to efekty. Skóra jest gładka, napięta, zanikają drobne zmarszczki lub znacząco się spłycają. Wszystkie te fakty sprawiają, że jest to zabieg bankietowy, który z powodzeniem możemy wykonać kilka dni przed ważną okazją, co pozwoli pokazać się ze skórą młodszą o kilka lat. Jak widać nawet pojedynczy zabieg wnosi poprawę, tym niemniej zaleca się wykonywanie serii 4-6 zabiegów w odstępach najlepiej co 10-14 dni. Odradzałbym wykonywanie ich częściej niż raz na 7 dni, zarówno przedłużanie odstępów powyżej 14 dni również obniży potencjał preparatu. Do istotnych przeciwwskazań należą ciąża oraz wszelkie choroby zapalne skóry w fazie aktywnej oraz łuszczyca.

PQ Age Evolution jest wyrób medyczny (nie kosmetyczny), na bazie kwasie 34% TCA (kwasu trójchlorooctowego), kwasu kojowego, kwasu migdałowego, nadtlenku mocznika, koenzymu Q10, które działają przeciwzmarszczkowo i regenerująco. Nowa formuła została wzbogacona o kwas migdałowy, koenzym Q10 oraz Komplex Glyne będący syntetycznym peptydem (DDB) hamującym skurcz mięśni niejako imitując działanie toksyny botulinowej. Wszystkie te substancje zostały po raz pierwszy użyte jednorazowo w tej samej formule.
1. Kwas TCA 34% – wygładza i rozjaśnia skórę, redukuję wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
2. Kwas kojowy 5% – działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwutleniająco, jadną z najskuteczniejszych substancji w walce z plamami pigmentacyjnymi
3. Nadlenek mocznika 5% – działa rozjaśniająco
4. Koenzym Q10 10% – odpawiada w organizmie za wytwarzanie i magazynowanie energii
Dzięki połączeniu TCA oraz nadtlenku mocznika PQ Age nie działa uszkadzająco na naskórek.

Sam zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentki, jest bezbolesny, nie wymaga użycia igieł itp. Polega na kilkukrotnej antygrawitacyjnej aplikacji preparatu na skórę, a następnie wykonuje się silny masaż aż do czasu wchłonięcia się preparatu. Większość pacjentek określa go wręcz jako relaksujący.

Efekty pełnej kuracji złożone z 4-6 zabiegów to m.in.: spłycenie zmarszczek i redukcja bruzd, działanie przeciwstarzeniowe, poprawa napięcia i kolorytu skóry, redukcja blizn i rozstępów, wygładzenie skóry, redukcja zaskórników oraz zmniejszenie porów, pomoc w walce z trądzikiem w wyniku działania przeciwbakteryjnego.

Zabieg PQ Age Evolution można w przeciwieństwie do wielu innych peelingów łączyć z mezoterapią igłową co potęguję działanie obu, bez wzrostu ryzyka reakcji niepożądanych. W A2med również stosuję z powodzeniem takie połączenia. Preparaty z którymi najczęściej łączę PQ Age Evolution to Princess Rich, Aquashine, Aquashine BR, Aquashine BTX, oraz Cytocare S Line.
PQ Age Evolution – 300zł
PQ Rich (PQ Age + Princess Rich 1ml) – 700zł
PQ Shine (PQ Age + Aquashine 2ml) – 900zł
PQ Shine Bright (PQ Age + Aquashine BR 2ml) – 900zł
PQ Shine BTX (PQ Age + Aquashine BTX 2ml) – 1000zł
PQ S Line (PQ Age + Cytocare S Line 3ml) – 850zł