Rewitalizacja i małoinwazyjny lifting metodą implantacji nici PDO jest metodą pierwotnie wynalezioną i stosowaną w Korei, jednak szybko rozprzestrzeniła się na cały świat z uwagi na jej małoinwazyjność, dobre efekty, szybkość rekonwalescencji oraz stosunkowo niski odsetek powikłań w porównaniu do tradycyjnych metod chirurgicznych. Ponadto może być stosowana u osób młodszych niewymagających jeszcze rozległych, inwazyjnych metod klasycznych. Może być to traktowne zarówno jako zabieg terapeutyczny jak i profilaktyczny, w zależności od rodzaju i umiejscowienia nici. Podczas jednego zabiegi implantuje się od kilku do kilkunastu różnego rodzaju nici na stronę w zależności od pożądanego efektu, stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Sam zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym co oznacza, że pacjent od razu po zabiegu wraca do domu i może powrócić do swoich codziennych czynności, bez konieczności stosowania specjalnych opatrunków elewacyjnych, drenów itp. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym maścią z lidokainą oraz iniekcji lidokainy w przewidywalnych miejscach wkłucia i niekiedy w kanał wprowadzenia nici. Tym samym dolegliwości bólowe podczas zabiegu redukujemy do minimum. Możemy w ten sposób wykonać szeroki panel zagiegów, jak V-lifting twarzy, zabiegi w okolicach linii żuchwy, czoła, powiek, policzków, okolicy konturu ust, fałdów nosowo-wargowych, linii marionetki, szyi, dekoltu, piersi, pośladków, dłoni, ud czy innych okolic, z użyciem nici do tego dedykowanych. Wprowadzone nici dają efekt liftingujący i wolumetryczny w miejscu wszczepienia, ponadto stymulują one naturalną produkcję kolagenu, fibrobrastów i tworzenia nowych naczyń co dodatkowo wpływa na jakość skóry. Same nici są nićmi wchłanialnymi, krórych czas wchłaniania różni od typu, ale waha się w przedziale kilku do kilkunastu miesięcy. Są one od dawna wykorzystywane w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej, od niedawna również z w medycynie estetycznej. Są wykonane z materiału jednolitego i obojętnego dla tkanek co minimalizuje możliwości powikłań miejscowych, zarówno alergicznych jak i infekcyjnych.

Nici PDO

W A2med korzystamy głównie z nici renomowanej firmy Cara oferującej szeroką gamę sprawdzonych produktów posiadających certyfikary CE, ISO oraz są zatwierdzone przez KFDA i odznaczone symbolem GMP (Good Manufacturing Practice). Produkowane są one przy współpracy zakładów z Niemiec, Japonii i Korei. Wiele z nich chronionych jest prawem patentowym i dostępne są wyłącznie u tego producenta jako produkty szczególnie godne polecenia. Do wykorzystywanych nici należą:
PDO Cara Mono Thread – nić z pojedynczym barwionym włóknem stosowana w celu podniesienia i ujędrnienia skóry.
PDO Cara Mono Clear Thread – nić, która jest odpowiednikiem Mono Thread, jednak niebarwiona, przezroczysta, co eliminuje ryzyko efektu tatuażu przy cienkiej i delikatnej skórze o jasnej karnacji.
PDO Cara Screw Thread – pojedyncza nić typu mono owinięta spiralnie na prowadnicy, dzięki czemu wkręca się ona w tkankę jak śruba potęgując jej działanie.
PDO Cara Multi Thread – skręcone wokół własnej osi dwie nici mono, przypominające warkocz. Taka budowa umożliwia silniejszą syntezę kolagenu wokół nici. Są znacznie sztywniejsze niż nici mono, dlatego wykazują większą zdolność do wygładzenia i napinacia skóry.
PDO Cara COG (Barb) Thread – nici posiadające haczyki jedno- dwu- lub wielokierunkowe
PDO Cara Multi Screw Thread – 2 nici splecione w warkocz dodatkowo oplecione spiralnie wdłuż prowadnicy powodujące efekt wkręcania się z tkankę
PDO&PGA Cara Duplex Thread – produkt powstały ze skręcenia dwóch rodzajów nici – PDO (polidioksanon/żyłka) oraz PGA (kwas poliglikolowy/multifilament). Ze względu na szybkie tempo rozpuszczania nici PGA efekt jest szybszy niż przy zastosowaniu wyłącznie nici PDO. PGA tworzy przestrzeń dla gromadzenia się kolagenu, pobudzanego do produkcji przez PDO. Produkt warty polecenia dla osób oczekujących szybszych rezultatów.
PDO Cara Gold Thread – produkt opatentowany przez firmę MAS Co.Ltd. Jest to bezbarwna nić typu mono pokryta 99,99% czystym złotem. Obecność złota zapewnia niezwykle skuteczny efekt odmłodzenia i rozświetlenia skóry poprzez stymulację reakcji jonowej w skórze i poprawie krążenia. Efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku zastosowania nici typu mono ze względu na opóźniony efekt topnienia nanocząsteczek złota.
PDO Cara 6D COD (Barb) Thread – nić wprowadzana za pomocą tępej kaniuli, wyposażone w wielokierunkowe 360-stopniowe haczyki (w 6 stronach) umożliwiające wysokie właściwości liftingujące i eliminujące ryzyko migracji nici.