Linerase to przełomowy preparat w regeneracji skóry, nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2016.

Jest to biomateriał będący zupełnie nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Po 25. roku życia i każdego człowieka rozpoczyna się nieuchronny proces degradacji kolagenu skóry, przez co zaczynamy zauważać oznaki starzenia. Linerase jest liofilizatem hetetogennego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych, kolagenu typu I (z którego składa się 80% skóry). W chwili obecnej jest to jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany kolagen typu I podawany w formie śródskórnych iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic ciała jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Poprzez dwutorowe działanie wytwarza optymalne warunki fizjologiczne syntezy kolagenu: z jednej strony stymuluje obecne w skórze fibroblasty, z drugiej pobudza proliferację nowych fibroblastów, co potęguje efekt terapii. Terapia Linerase wykazała się wysoką skutecznością w rewitalizacji skóry, odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów i spłycaniu drobnych zmarszczek.

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2-4 zabiegów w odstępach 2- lub 3-tygodniowych. Zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od pierwszego zabiegu, kiedy to da się zauważyć poprawę napięcia, elastyczności i blasku skóry. Ostateczny efekt ujędrnienia, regeneracji i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej kuracji. Efekty utrzymują się między 6 a 12 miesięcy, w zależności od zmienności osobniczej. Dodatkowo, aby utrwalić efekty kuracji zaleca się 1 zabieg przypominający co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii co 6-12 miesięcy.

Nie zaleca się łączyć zabiegu Linerase w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami, czy dermabrazją. Najbezpieczniej jest zachować przynajmniej 14-dniowy odstęp pomiędzy tymi zabiegami.