Do najczęstszych przyczyn przebarwień zaliczyć można:

· przebarwienia posłoneczne wynikłe z nadmiernego nasłonecznienia, bądź wygórowanej nierównomiernej reakcji skóry na nasłonecznienie

· melasma, czyli ostuda – jedno z najczęstszych przebarwień. Stwierdzane jest ono głównie u kobiet, zwłaszcza po 30. roku życia. Czynniki schorzenia do tej pory nie końca są niestety wyjaśnione. Klinicznie są to nieostro odgraniczone, nieregularne, niezapalne plamy najczęściej o zabarwieniu w odcieniach brązu. Podejrzewa się, że najczęstszymi czynnikami wyzwalającymi są zaburzenia endokrynologiczne, sytuacje stresogenne, bądź zaburzenia polekowe.

· pociążowe

· plamy starcze

· pozapalne w tym np. przebarwienia potrądzikowe

· bielactwo nabyte – schorzenia o podłożu autoimmunologicznym, w A2med leczone specjalnie opracowaną autorsko metodą – w celu dokładniejszego zapoznania się z leczeniem tego schorzenia odsyłam do zakładki „Terapia bielactwa nabytego A2med”

· alergiczne, w wyniku reakcji uczuleniowych na stosowane kosmetyki bądź biżuterię

· piegi, zwłaszcza spotykane u osób o jasnej karnacji, rudym kolorze włosów

· plamy soczewiczowate starcze lub słoneczne

 

Leczenie przebarwień skórnych to problem nieraz złożony, cechujący się wybitną sezonowością. Osoba z tendencją do przebarwień skórnych w okresie wzmożonego nasłonecznienia będzie z całą pewnością tym dotknięta w mniejszy bądź większy sposób. Tym niemniej jest to problem z którym możemy walczyć i to skutecznie.
W A2med stosujemy kilka sposobów na walkę w przebarwieniami.

Dermamelan – preparat, który nie wymaga zbytniej reklamy. Wielokrotnie sprawdzony, należy do jednych z najskuteczniejszych w medycynie estetycznej w walce w przebarwieniami. Ostatnio firma wypuściła na rynek nowy, udoskonalony zestaw Dermamelan wzgogacony o 2 innowacyjne produkty. Leczenie jest dwuetapowe, pierwszy z nich odbywa się w gabinecie lekarskim, drugi to kontynuacja leczenia przez pacjenta w warunkach domowych preparatami, które dostanie po zabiegu. Preparat hamuje tendencję do hiperpigmentacji. Osiągnięcie pełnym efektów to zwykle kwestia około miesiąca, po czym zabieg w razie potrzeby można powtórzyć. Zazwyczaj do osiągnięcia satysfakcjonującego efekt wystarcza jedna sesja.

Cosmelan – terapia depigmentacyjna pokrewna do terapii Dermamelan, z tym że może być stosowana przez osoby z alergią bądź nietolerancją salicylanów. Podobnie jak w przypadku Dermamelanu firma wypuściła zestaw udoskonalony o 2 innowacyjne produkty do kontynuacji terapii domowej. Podobnie jak w przypadku pierwszego, terapia przebiega dwuetapowo – etap zabiegu w warunkach gabinetu lekarskiego kontynuowany jest przez późniejszą terapię domową w ramach drugiego etapu leczenia. Obie terapie Dermamelan i Cosmelan są wysoce skuteczne i cenione w środowisku lekarskim, jak również przez pacjentów.

Aquashine BR – preparat nagradzany Perłą Dermatologii Estetycznej. Jest to połączenie peptydów biomimetycznych z nieusieciowanym kwasem hialuronowym oraz kompleksu odżywczego w celu spotęgowania efektu i poprawy warunków działania pozostałych składników aktywnych. Wyrównuje koloryt, nawilża skórę i rozjaśnia przebarwienia, a efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Tym niemniej najlepsze efekty uzykuje się stosując serię zabiegów, zazwyczaj 3 w odstępach 2-3 tygodniowych. Podawany drogą mezoterapii igłowej w znieczuleniu miejscowym kremem z lidokainą.

Mezoterapia igłowa lub mikroigłowa z użyciem sprawdzonych preparatów, jak: Dermaheal SB,Dermaqual GSH+C1000, Dermaqual MesoGlow, Promo Italia White In, Esthetic Dermal RRS HA Whitening

Prostrolane Blanc-B – NOWOŚĆ! Peptydowa terapia biomimetyczna. Preparat z nowoczesnej linii Prostrolane, dedykowany do walki z przebarwieniami skórnymi. Podawany drogą mezoterapii igłowej w powierzchownym znieczuleniu kremem z lidokainą.