Acnelan to nowa, innowacyjna i obecnie najskuteczniejsza metoda w leczeniu trądziku. Jest to najbardziej kompleksowa terapia zewnętrzna, która leczy już istniejące zmiany i powikłania potrądzikowe jak i zapobiega tworzenia się nowych. Hiszpańska marka Mesoesthetic opracowała kurację, która nie tylko znosi stan zapalny, ale również niweluje przebarwienia i widoczność blizn potrądzikowych. Bazuje ona na opatentowanym m.acne complex, który oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku. Terapia ma działanie redukujące wydzielanie sebum, komedo- i keratolityczne, ponadto hamuje aktywność 5-alfa reduktazy wpływającej na produkcję androgenów odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Normalizuje pracę nadmiernie pobudzonych jednostek włosowo-łojowych. Ponadto działa przeciwbakteryjnie, złuszcza martwe komórki naskórka oraz wyrównuje jego koloryt. Całość działania wpływa na szybsze gojenie istniejących zmian zapalnych oraz zmniejsza świecenie przetłuszczonej skóry.

Kuracje składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego, które wzajemnie się uzupełniając zwiększają szansę na powodzenie terapii.

Terapia gabinetowa składa się z 3 zabiegów, każdy w odstępach 15-21 dni. Po odpowiednim przygotowaniu skóry nakłada się maskę Acne MultiFactor Mask, zawierającą m.acne complex, który wraz z kompleksem beksaretinylu wpływa na wszystkie elementy patogenezy trądziku. Kolejnym krokiem jest nałożenie serum Pore Sealing Shield ma bazie cynku i aloesu, mające za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Na koniec zabiegu aplikowany jest łagodny preparat neutralizujący.

Pełna terapia Acnelan, jak już wspomniałem składa się z etapu gabinetowego i etapu domowego, który jest równie ważny w osiągnięciu założonych rezultatów i wzmocni efekty działania zabiegu wykonanego w gabinecie. Do kontynuacji terapii domowej polecamy stosowanie:
Mesoestetic Puryfiyng Mousse
Mesoestetic Pure Renewing Mask
Mesoestetic Acne One krem

Wskazania:
wszystkie odmiany trądziku
zaskórniki
grudki i krostki
rozszerzone pory
zaczerwienienia
blizny i przebarwienia potrądzikowe

Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
nietolerancja lub alergia na salicylany bądź inne składniki aktywne preparatu
terapia retinoidami (zarówno doustna jak i zewnętrzna)
nasilone stany chorobowe skóry
choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej
aktywna choroba nowotworowa
tendencja po powstawania blizn przerostowych lub keloidów
opryszczka
rany i otarcia naskórka
ostatnio przebyte zabiegi chirurgiczne lub dermatochirurgiczne
miejsca objęte makijażem permanentnym

Składniki aktywne: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, sodium lepartilate, siarka, kaolin, retinoidy.

Przygotowanie do zabiegu:
3 tygodnie przed zabiegiem nie stosować żadnych zabiegów eksfoliujących jak np. dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne
5 dni przed zabiegiem nie wolno stosować żadnych substancji o działaniu drażniącym, nie należy poddawać się w tym czasie depilacji, farbowaniu włosów itp.
mężczyźni nie powinny golić się 24 godziny przed zabiegiem
7 dni przed zabiegiem nie należy korzystać z usług solarium ani eksponować skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych

Zalecenia pozabiegowe:
2 dni po zabiegu obowiązuje zakaz korzystania z sauny, promieniowania słonecznego, basenu, solarium
15 dni po zabiegu nie należy poddawać się żadnym zabiegom depilacyjnym
zabiegi z użyciem wypełniaczy bądź tatuowanie można rozpocząć najwcześniej tydzień po zakończeniu terapii

Terapia domowa Acnelan

Mesoestetic Purifying Mousse – innowacyjny preparat czyszczący w formie pianki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Normalizuje wydzielanie sebum, przez co skóra staje się matowa, ale nie przesuszona. Po zastosowaniu pozostawia ją gładką, nawilżoną i elastyczną. Może być stosowany w monoterapii jako pianka do pielęgnacji oraz demakijażu skóry przetłuszczającej się, trądzikowej i łojotokowej. W terapii domowej Acnelan wykorzystywany jest do przygotowania skóry przed nałożeniem kremu Acne One. Składnikami aktywnymi są małocząsteczkowy mocznik i chlorheksydyna.

Mesoestetic Acne One – jest to krem do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej stosowany w celu przedłużenia i wzmocnienia terapii gabinetowej Acnelan. Składniki aktywne m.acne complex regulują pracę gruczołów łojowych, odblokowują ich ujścia oraz oczyszczają ich kanały. Codzienne stosowanie złuszcza martwe komórki naskórka, wyrównuje jego strukturę oraz poprawia koloryt skóry. Przeciwdziała powstawaniu nowych niedoskonałości skóry oraz przyspiesza gojenie zmian już istniejących. Do składników aktywnych zalicza się m.acne complex (oddziałujący na wszystkie składowe patogenezy trądziku), bexaretinyl complex (o właściwościach złuszczających oraz regulujących działanie jednostki włosowo-łojowej) oraz Serenoa repens czyli palmasabalowa (inhibitor działania 5-alfa-reduktazy, przedłużający i wzmacniający działanie terapii profesjonalnej). Krem należy aplikować na skórę codziennie, po uprzednim przygotowaniu jej za pomocą Mesoestetic Purifying Mousse. Cienką równomierną warstwę kładziemy na skórze, po czym należy ją delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia. Podczas aplikacji należy unikać kontaktu z oczami bądź błonami śluzowymi. Podczas jego stosowania oraz miesiąc po skórę powinno się chronić za pomocą łagodnych kremów z filtrem SPF50.

Mesoestetic Pure Renewing Mask – czyszcząca i złuszczająca maska do pielęgnacji cery trądzikowej oraz łojotokowej. Wzbogacenie formuły o mikrogranulki pozwala na uzyskanie dodatkowego efektu eksfoliacji mechanicznej oraz pobudzenia procesów odnowy komórkowej. Maska usuwa martwe komórki naskórka, odświeża go i wygładza jego powierzchnię. Przyspiesza gojenie zmian trądzikowych oraz zapobiega tworzeniu się nowych. Działa łagodząco, kojąco i antybakteryjnie, dodatkowo normalizuje wydzialanie sebum, pozostawiając cerę matową, ale nie przesuszoną. Przedłuża efekty terapeutyczne po zakończeniu terapii Acnelan, gdyż wtedy powinna być stosowana.
Składniki aktywne i działanie:
m.acne complex – innowacyjny kompleks składników aktywnych działających synergistycznie na składowe patogenezy trądziku, a także na jego następstwa jak blizny oraz przebarwienia pozapalne. Zawiera kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy, sodium leparginate. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia koloryt skóry i redukuje zaczerwienienia.
bexaretinyl complex – działa złuszczająco, normalizuje pracę gruczołów łojowych, rozjaśnia przebarwienia pozapalne oraz działa depigmentacyjnie
kaolin – zawiera mikroelementy i sole mineralne.Wchłania nadmiar sebum, oczyszcza pory i zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie

Sposób użycia:
Maski nie należy stosować podczas terapii Acnelan, a wyłącznie po jej zakończeniu. Przedłuża tym samym działanie terapii Acnelan.
Maskę aplikuje się raz w tygodniu na oczyszczoną skórę, z pominięciem okolic oczu. Należy pozostawić ją na skórze przez okres 5-10 minut, a następnie delikatnie i krótko masować skórę opuszkami palców. Po wszystkim maskę należy zmyć dużą ilością bieżącej wody.
Podczas stosowania maski należy chronić skórę przed słońcem za pomocą kremów z SPF50+.