Medycyna Anti-Aging / Hormonoterapia / Farmakoterapia w sporcie

Z całą pewnością nie jest to stosowanie licznych dermokosmetyków z limitowanych serii, mających za zadanie nadać naszemu ciału młody wygląd. Jest to dość młoda w Polsce jeszcze gałąź medycyny zajmująca się przeciwdziałaniem problemów upływającego czasu oraz wczesnych ich wykrywaniem i leczeniem. Kierunek ten z powodzeniem przyjął się w krajach wysokorozwiniętych skutkując wydłużeniem statystycznej długości życia i jego jakości. W dzisiejszych czasach opartych na kulcie młodości, utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej i umysłowej jest nieodzowne w codziennym życiu zawodowym czy prywatnym. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę co leży u podłoża starzenia się organizmu. Dopiero ta wiedza i umiejętność jej wykorzystania pozwoli nam w pełni czerpać korzyści z jej dobrodziejstw i jak najdłużej utrzymać witalność na jak najwyższym poziomie. Czasu zatrzymać się nie da, ale możemy spowolnić skutki jego upływu. I tutaj z pomocą przychodzi medycyna przeciwstarzeniowa, w wielu kręgach nazywana również medycyną profilaktyczną, gdyż jest ona ukierunkowana na wczesne wykrywanie zaburzeń funkcjonowania organizmu, niedoborów hormonalnych i odpowiednią ich terapię lub substytucję. Wiadomym jest, że z wiekiem dochodzi w organizmie człowieka do spadku produkcji wielu substancji regulujących procesy jego funkcjonowania (m.in. hormonów takich jak testosteron u mężczyzn, czy estrogeny u kobiet, oraz wielu innych jak hormon wzrostu HGH, melatonina, DHEA, hormony tarczycy). Na powyższe zaburzenia poza wiekiem może mieć również wpływ wiele innych czynników, jak stres, przemęczenie czy nadużywanie środków anabolicznych czy psychoaktywnych. Ma to niewątpliwie swoje odbicie w rozwoju wielu chorób uznawanych w dniu dzisiejszym za cywilizacyjne, jak chociażby choroba niedokrwienna serca, zaburzenia gospodarki lipidowej, miażdżyca uogólniona, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość czy zespół metaboliczny. Skala problemu jest duża i wpływa ostatecznie na przewidywalną długość i jakość życia. Udowodniono niejednokrotnie, że wprowadzenie odpowiednich zmian w trybie życia i rozpoczęcie w porę spersonalizowanej terapii i suplementacji hormonalnej istotnie redukuje ryzyko ich rozwoju, postępu i końcowo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz pomaga zachować młodzieńczy wigor do późnych lat życia. Nikt nie powiedział, że starość oznacza koniec życia, więc czemu nie mielibyśmy przeżyć jej w sposób aktywny i radosny, skoro dzisiejsza medycyna nam to umożliwia. W końcu masz tyle lat, na ile się czujesz! Ponadto wiele korzyści z zalet medycyny przeciwstarzeniowej mogą odnieść sportowcy, zarówno zawodowi jak i zajmujący się sportem w celach czysto rekreacyjnych.

  • zapobieganie chorób związanych z wiekiem
  • poprawa ogólnego stanu zdrowia
  • poprawa nastroju
  • wzrost energii życiowej
  • zmniejszenie ryzyka depresji
  • obniżenie podatności na stres
  • poprawa ilościowa i jakościowa tkanki mięśniowej
  • spadek ilości tkanki tłuszczowej
  • poprawa gęstości kości
  • obniżenie ryzyka chorób zwyrodnieniowych
  • obniżenie ryzyka zapalenia kości i stawów
  • poprawa sprawności fizycznej
  • wzrost potencji i jakości życia seksualnego
  • poprawa stanu skóry, włosów i paznokci
  • obniżenie ryzyka miażdżycy naczyń i choroby wieńcowej
  • obniżenie ryzyka cukrzycy typu 2
  • obniżenie ryzyka rozwoju zespołu metabolicznego
  • poprawa pracy układu odpornościowego
  • poprawa jakości snu
  • poprawa pamięci i koncentracji
  • przyspieszenie regeneracji organizmu
  • przyspieszenie przemiany materii

Otóż na pierwszej wizycie zbierany jest dokładny wywiad i przeprowadzane jest dokładne badanie lekarskie, na podstawie których zlecane są badania dodatkowe (laboratoryjnie i obrazowe) oraz ewentualne konsultacje do wykonania. Po otrzymaniu ich wyników są one dokładnie analizowane i omawiane z pacjentem podczas drugiej wizyty i proponowana jest ostateczna, spersonalizowana terapia wraz z dalszymi zaleceniami. W związku z tym, że jest to proces czasochłonny i wymagający wnikliwej oceny potrzeb i oczekiwań danego pacjenta, pierwsze dwie wizyty trwają około 1 godzinę każda. Po ustaleniu wdrażanej terapii ustalany jest harmonogram dalszych wizyt kontrolnych mających na celu dokładne monitorowanie przebiegu terapii i stanu pacjenta, gdyż każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na zalecone leczenie, tym samym wymagana jest niekiedy korekta terapii, aby przebiegała ona w sposób bezpieczny i skuteczny. Wszelkie nowe kwestie są na bieżąco omawiane z pacjentem, żeby wyjaśnić jego ewentualne wątpliwości oraz aby odniósł on jak największe korzyści z proponowanej terapii. Jak już wspomniałem wcześniej zależy nam przede wszystkim na prewencji zachorowań, ich ewentualnym wczesnym wykrywaniu i leczeniu, aby nie dopuścić do pełnego rozwoju choroby i związanych z tym powikłań. Leczymy całego pacjenta, a nie wyłącznie ściśle wyselekcjonowaną jednostkę chorobową, tylko takie podejście jest w stanie zrealizować zamierzone efekty.

Każdy kto uprawia sport na choć trochę wyższym poziomie niż sporadyczne amatorskie treningi, wie jak ciężko jest wypracować zamierzone efekty oraz ile pracy i wyrzeczeń to kosztuje. Przychodzi czas stagnacji, braku postępów, powtarzających się kontuzji… I tu niejednokrotnie pojawiają się pytania, czy problem nie leży głębiej. Osoby aktywne fizycznie (a przynajmniej większość), czy to amatorsko, czy zawodowo, traktują swoje zdrowie jako priorytet. Każdemu zdarzają się gorsze okresy, ale gdy problem się przedłuża, a kontuzje trafiają się częściej niż zwykle, a wykluczyliśmy już błędy treningowe, dietytyczne,suplementacyjne, czy chociażby odpowiednią regenerację, to warto sprawdzić, czy sedno sprawy nie ma podłoża medycznego i jak można temu ewentualnie zaradzić. Jak to mówią – choroba nie wybiera…

Na drugim końcu są osoby, które już popełniły kilka błędów w życiu sportowym – najczęściej korzystając z usług „garażowych firm farmaceutycznych” i stosując środki anaboliczno-androgenne w ilościach, powiedzmy szczerze, półhurtowych… Często w konsekwencji tego układ hormonalny jest po prostu w rozsypce. I zapewne część z tym osób zdaje sobie z tego sprawę, i co więcej, szukało pomocy medycznej. Dam sobie rękę uciąć (a dużo ryzykuję, bo nimi zarabiam na życie), że większość z nich została odesłana z kwitkiem, gdyż lekarze często czują się bezradni w takich przypadkach, bo większości z wymienianych środków nie znają nawet z nazwy, a co dopiero działania i ich wpływu na organizm. Szczerze, to nawet im się zbytnio nie dziwię, biorąc pod uwagę fakt, że znakomita większość SAA na „rynku” to produkty weterynaryjne lub w ogóle niedopuszczone do jakiegokolwiek obrotu farmaceutycznego… Więc skąd mają cokolwiek o nich wiedzieć, gdy na co dzień się z nimi nie stykają? Moje osobiste wieloletnie powiązania ze światem sportu niejako spowodowały, że poruszam się w tym temacie „nieco” swobodniej i na pewno żadnego pacjenta z realnym problemem nie pozostawię bez chociażby próby wyprowadzenia jego układu hormonalnego „na prostą”. Jeśli niestety zaburzenia okażą się zbyt głębokie i nieodwracalne, to zawsze zostaje nam do dyspozycji hormonalna terapia zastępcza, tyle że w dawkach bezpiecznych, kontrolowanych i pod stałą opieką lekarską.

W przypadkach nadużyć substancji o działaniu anaboliczno-androgennym nieuchronnie dochodzi do zablokowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-gonadalnej, gdyż środki te w mniejszym lub większym stopniu przypominają chemicznie testosteron i jego pochodne. Aby przywrócić równowagę, czyli tzw. homeostazę, w działaniu hormonalnym wyżej wymienionej osi i tym samym przywrócić własną naturalną produkcję hormonalną oraz poprawić parametry ejakulatu, jako wyraz płodności,należy przeprowadzić terapię znaną szerzej jako PCT. Temat wielokrotnie poruszany na zachodzie, u nad traktowany po macoszemu lub w ogóle pomijany. W A2med oferujemy profesjonalne specjalnie opracowane schematy PCT, aby przywrócić Twojemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.

W przypadku niepłodności, możemy ją podzielić z grubsza na kobiecą, męską, mieszaną (gdy u dwojga partnerów są problemy mogące wpływać na płodność) oraz dotyczącą tej konkretnej pary (mówimy o niej, gdy wszystkie badania każdego z osobna są prawidłowe, natomiast para ma problem z poczęciem z uwagi na inne zaburzenia – jak np. specyficzne przeciwciała).

W przypadku niepłodności męskiej wyróżniamy przyczyny odwracalne (np. brak odpowiedniej stymulacji do produkcji zdrowego nasienia, czy czynniki pogarszające jego jakość jak np. żylaki powrózka nasiennego) i nieodwracalne (jak np. kastracja, utrata jąder).

W przypadku przyczyn odwracalnych należy przeprowadzić stosowną diagnostykę i po jej zakończeniu przejść do leczenia zaburzeń wpływających negatywnie na jakość nasienia. Każda terapia musi być dobrana pod konkretną osobę, dlatego jest ona w pełni spersonalizowana. Każdy pacjent reaguje inaczej na leczenie, dlatego należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich, aby móc wyeliminować czynnik ludzki niepowodzenia terapii. Należy liczyć się z tym, że leczenie może być wielomiesięczne i niestety jak to w medycynie nie zawsze kończy się ono powodzeniem.

Przebieg leczenia:

1. Pierwsza wizyta z dokładnym zebraniem wywiadu i badaniem fizykalnym. Zlecenie badań dodatkowych jak np. wyjściowe badania nasienia, USG powrózka nasiennego, pakiet badań hormonalnych.

2. Druga wizyta z interpretacją wyników badań, omówienie możliwości terapeutycznych i w razie akceptacji rozpoczęcie leczenia. Na tym etapie niekiedy daje się pacjentowi czas do namysłu, na spokojnie w warunkach domowych, bez współistniejącego stresu związanego z wizytą w gabinecie i presją czasu.

3. Jeśli do tej pory nie zostało włączone leczenie, następuje podpisane stosownych zgód na leczenie i rozpoczęcie terapii.

4. Kolejne wizyty mają charakter kontrolny, niekiedy będzie zalecone wykonanie badań dodatkowych i modyfikacja leczenia w zależności od ich wyników. Na wizytach kontrolnych ocenia się stan pacjenta, tolerancję leczenia oraz jego skuteczność. Wystawiane są stosowne recepty na konieczne do leczenie preparaty. W przypadku braku odpowiedzi klinicznej na leczenie może zostać podjęta decyzja o zaniechaniu dalszych prób terapii..

Medycyna estetyczna

W gabinecie A2med oferuję Państwu również szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, będącej doskonałym uzupełnieniem terapii przeciwstarzeniowej. Moje doświadczenie chirurgiczne, jak również wynikająca z tego perfekcyjna znajomość anatomii człowieka, gwarantuje Państwu najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Gabinet jest w pełni wyposażony w niezbędny do tego sprzęt oraz leki. Używam wyłącznie produktów i sprzętu najwyższej jakości, z pełnym zachowaniem zasad aseptyki. Oferta zabiegów jest stale rozszerzana o nowe preparaty i technologie.

Iniekcje z kwasu hialuronowego to obok toksyny botulinowej najczęściej wykonywany rodzaj zabiegów medycyny estetycznej. W skrócie jego działanie można porównać to tymczasowego „implantu”, który umieszcza się za pomocą igły lub tępo zakończonej kaniuli w odpowiednich warstwach skóry w celu wyrównania zmarszczek, korekcji kształtu twarzy czy ust. Do każdej z tych okolic używany jest nieco inny preparat o odpowiedniej gęstości, aby mógł on spełniać swoją rolę. Czasami podczas jednego zabiegu używa się kilku różnych rodzajów kwasu, aby osiągnąć założony efekt kosmetyczny. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu z lidokainą, a w przypadku ust możliwe jest także wykonanie blokady dentystycznej. Dodatkowy efekt przeciwbólowy podczas zabiegu wywiera dodana do produktów lidokaina.

Efekt zabiegu widoczny jest już po jego wykonaniu, jednak efekt końcowy możliwy jest do oceny dopiero po kilku dniach kiedy to zejdzie obrzęk tkanek spowodowany samym zabiegiem. Czas trwania efektu kosmetycznego zależny jest od wielu czynników, jak m.in. jakość użytego preparatu, czy osobniczej zmienności pacjenta (u jednych kwas hialuronowy rozkładany jest znacznie szybciej niż u innych, niezależnie od techniki sieciowania kwasu). Można przyjąć z dużym uproszczeniem, że gęstszy kwas (o ograniczonym zastosowaniu) lub o lepszej technice obróbki utrzyma się dłużej niż produkt niskopółkowy.

 

Juvederm – klasa sama w sobie… Jeden z najczęściej używanych preparatów przez ludzi ceniących dobrą jakość preparatu. Stale rozwijająca się gama produktów tylko wzbogaca podtfolio o kolejne narzędzia do walki z oznakami starzenia. Linia Juvederm należy do światowej marki Allergan mającej w swojej ofercie m.in. preparaty jak Botox, Kybella, Latisse, Natrelle czy właśnie Juvederm – wszystkie używane w medycynie estetycznej czy chirurgii plastycznej.
Juvederm posiada 2 linie: Ultra oraz VYCROSS. Główną różnicą pomiędzy nimi jest rodzaj sieciowania kwasu. Preparaty linii Ultra doskonale układają się w tkankach, natomiast nowa linia VYCROSS to już zupełnie nowa klasa wypełniaczy. Produkty wielokrotnie odznaczane wieloma prestiżowymi nagrodami za swoje właściwości, gdyż są one zarówno bardzo plastyczne, nadając okolicyh poddawanej zabiegowi naturalnego wyglądu, jak również utrzymują się w tkankach w rekordowych ilościach czasu – nawet 18 miesięcy od podania. Warto wspomnieć, że wszystkie preparaty z linii VYCROSS stosowane przez nas mają dodatek lignokainy, co dodatkowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z zabiegiem. Krótko i zwięźle – Juvederm to obecnie w moim mniemaniu najwyższa półka wśród dostępnych wypełniaczy.
W A2med pracujemy na: Juvederm Ultra Smile, Juvederm Volbella, Juvederm Volift, Juvederm Voluma

 

Drugą linią wypełniaczy stosowanych w A2med jest gama produktów marki Filorga. Nic w tym dziwnego, gdyż mają one bardzo wiele wspólnego z marką Juvederm. Do ich produkcji wykorzystuje się jedno z najlepszych źródeł kwasu hialuronowego produkowanego we Francji w laboratoriach Filorga od 1978 roku. Produkty Filorga ART Filler odznaczają się wysoką plastycznością, co znacznie ułatwia jego modelowanie w celu uzyskania zamierzonego efektu. Wszystkie 4 wypełniacze z linii Filorga ART Filler oparte są na nowatorskiej technologii TRI-HYAL. Technologia to polega na wykorzystaniu 3 rodzajów kwasu hialuronowego, aby nóc w pełni czerpać z ich wspólnego działania. Wszystkie preparaty marki Filorga posiadają dodatek śródka znieczulającego, co czyni zabieg nieco bardziej komfortowym.
Wykorzystywane w A2med preparaty to: Filorga ART Filler Fine Lines, Filorga ART Filler Lips, Filorga ART Filler Universal oraz Filorga ART Filler Volume.

 

Trzecim producentem kwasów hialuronowych, któremu zaufaliśmy i do tej pory się nie zawiedliśmy są produkty firmy Neauvia. Wypełniacze Neauvia są oparte na unikalnej SMARTCROSSLINKING TECHNOLOGY – czyli inteligentnej technologii sieciowania wykorzystującej PEG, który sprawia, że produkt jest elastyczny i doskonale integruje się ze skórą , nadając naturalny wygląd. Właściwości PEG powodują, że wypełniacze są odporne na kompresje i nacisk, co zapewnia trwałe i optymalne efekty korekty estetycznej, która wymaga mniejszej ilości produktu.

 

Iniekcje kwasu hialuronowego jak każdy zabieg mają swoje wskazania, przeciwwskazania, możliwe efekty uboczne, działania niepożądane, czy powikłania, które zostaną opisane poniżej.
Przez kilka dni po zabiegu należy unikać opalania czy zbytniego nasłonecznienia, zaniechać zabiegów kosmetycznych czy spożycia alkoholu lub leków przeciwkrzepliwych. Niewskazane jest również nadmierne ugniatanie czy masowanie miejsca ostrzykiwanego, chyba że lekarz prowadzący zaleci inaczej.

Wskazania:
– zmiana konturu twarzy
– utrata objętości poduszek tłuszczowych i związane z tym tzw.”chomiki”, bruzdy nosowo-wargowe, postarzenie rysów twarzy
– bruzdy i zmarszczki od płytkich do głębokich
– zmiana konturu i objętości ust

Przeciwwskazania:
– ciąża i okres karmienia piersią
– choroby autoimmunologicznie
– przyjmowanie antykoagulantów
– aktywne infekcje skórne czy trądzik w miejscu iniekcji
– uczulenie na kwas hialuronowy lub lidokainę
– skłonność do bliznowców i blizn przerosłych
– aktywna choroba nowotworowa
– niewyrównana cukrzyca
– niedawno przebyte zabiegi kosmetyczne czy laserowe w okolicach iniekcji

Możliwe powikłania, działania niepożądane czy efekty uboczne:
– reakcja uczuleniowa na składniki preparatu
– hiperkorekcja lub niewłaściwie umiejscowienie czy późniejsze przemieszczenie preparatu, wymagające zabiegów naprawczych
– miejscowy obrzęk, ból, zaczerwienienie przez pierwsze dni po zabiegu
– zgrubienia, ziarniniaki – zwłaszcza u osób ze skłonnościami do ich tworzenia
– krwiaki w miejscach wkłucia
– przypadkowe podanie kwasu do naczynia krwionośnego
– niezadowalający efekt kosmetyczny
– efekt Tyndalla, czyli „prześwitywanie” kwasu przez skórę, nadając jej siny kolor
– konieczność rozpuszczenia kwasu hialuronidazą z w/w powodów

Toksyna botulinowa, znana szerzej jako botoks (od nazwy handlowej jednego z preparatów), wykorzystywana w szerokiej gamie zabiegów. Jest to, obok kwasu hialuronowego, jeden z najczęściej wykorzystywanych środków w medycynie estetycznej biorąc pod uwagę szeroki wachlarz potencjalnych wskazań do których może być użyty. Ponadto toksynę botulinową wykorzystujemy również we wskazaniach pozaestetycznych, takich jak m.in. przykurcze mięśniowe na tle spastyki, leczenie nadpotliwości, leczenie bruksizmu (nocne zgrzytanie zębami, ze wszystkimi jego konsekwencjami medycznymi) czy leczenie bólów migrenowych i napięciowych głowy. W zależności od wskazania wykorzystywana jest oczywiście różna ilość preparatu oraz nieco inaczej jest on podawany. Zabiegi wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym kremem z Lidokainą, w wyjątkowych przypadkach znieczulenie do zabiegu nie jest wymagane. Aby zapoznać się z pełną gamą wykonywanych w A2med zabiegów z użyciem toksyny botulinowej zapraszam do działu „cennik”, gdzie są one wymienione szczegółowo.

W A2med prowadzimy leczenie bruksizmy powtarzanymi iniekcjami toksyny botulinowej w mięśnie żwacze. Choroba sama w sobie ma często podłoże psychogenne, bądź rozwija się na podłożu wad zgryzu. Polega na zgrzytaniu zębami i zaciskaniu szczęk, głównie w nocy i sytuacjach zwiększonego napięcia emocjonalnego lub wysiłku intelektualnego. Nieleczony bruksizm prowadzi do ścierania szkliwa zębów, ich ubytków oraz w konsekwencji do bezzębia lub zwyrodniej stawów szczękowo-żuchwowych, co objawia się ich bólem, głównie w godzinach porannych.

Leczenie za pomocą toksyny botulinowej jest niezmiernie proste i nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. Wykonuje się iniekcje odpowiednio obliczonych dawek toksyny botulinowej w mięśnie żwacze po obu stronach żuchwy, co prowadzi do ich osłabienia i w konsekwencji do znacznej redukcji bądź całkowitej eliminacji nieprzyjemnych objawów choroby. Sam zabieg trwa ok. 15 minut, do 30 minut wraz z zapoznaniem się i wypełnieniem dokumentacji medycznej, natomiast bezpośrednio po zabiegu pacjent powraca do swoich codziennych czynności. Jak widać sam zabieg możliwy jest do wykonania podczas standardowej przerwy na lunch w pracy. Iniekcje powtarza się średnio co 3-4 miesiące, gdyż tyle trwa efekt podanej toksyny botulinowej. Po 2 latach chorobę można praktycznie uznać za wyleczoną. Dodatkowym efektem ubocznym terapii, bardzo lubianym przez pacjentki płci żeńskiej, jest wyszczuplenie dolnego piętra twarzy, w efekcie zmniejszenia masy żwaczy, co nadaje twarzy bardzo pożądany kobiecy kształt. Mężczyźni nie muszą się raczej bać tego efektu, gdyż sama masa mięśni większa niż u kobiet niejako chroni ich przed nadmiernym wyszczupleniem linii żuchwy.

Przeciwwskazania do zabiegu są identyczne jak w przypadku wszystkich innych wskazań do podania toksyny botulinowej. W celu zapoznania się z kosztami zabiegu zapraszam do działu „Cennik”

Nadpotliwość, zwłaszcza pach, dłoni i stóp, jest częstym i uciążliwym dla pacjenta problemem. Niejednokrotnie powoduje poczucie zażenowania w sytuacjach publicznych, wymusza specjalnie dobieranie kolorów odzieży, czy czasem nawet utrudnia codzienne czynności jak chociażby prowadzenie samochodu. Szeroka gama dostępnych na rynku antyperspirantów okazuje się często w tych przypadkach nieskuteczna i należy wówczas sięgnąć po bardziej skuteczne metody walki z problemem. Czasem w przypadku wątpliwości co do rozpoznania i miejsc szczególnie dotkniętych chorobą wykonuje się test Minora (jodynowo-skrobiowy), który precyzyjnie określa nam te rejony.
W A2med oferujemy Państwu leczenie nadpotliwości błyskawiczną metodą ostrzykiwania toksyną botulinową Azzalure, stosowaną z powodzeniem w wielu innych wskazaniach jak medycyna estetyczna, czy neurologia. Zabieg jest szczególnie polecany w przypadku nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Polega on na ostrzyknięciu preparatem Azzalure miejsc dotkniętych problemem. Zabieg jest mało bolesny z uwagi na rozmiary używanej igły i często nie wymaga znieczulenia. Na życzenie pacjenta, zwłaszcza u osób z niskim progiem bólu, można wykonać wcześniej znieczulenie miejscowe za pomocą kremu z lidokainą, co dodatkowo zredukuje nieprzyjemne doznania. Sam zabieg trwa około 15-30 minut. Praktycznie od razu po nim pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Pierwsze efekty widoczne są w przeciągu pierwszych dni po zabiegu. Pełnego efektu leczniczego spodziewany się około 2 tygodnie po zabiegu, kiedy to proponujemy pacjentowi wizytę kontrolną celem oceny doszczętności i zadowolenia z leczenia oraz czy nie trzeba wykonać dodatkowego zabiegu w miejscach szczególnie opornych. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj kilka miesięcy, jednak dokładny czas ich trwania jest zmienny osobniczo i może się różnić u innych osób, pomimo podania takiej samej dawki, tego samego preparatu. Po ich ustaniu zabieg można powtórzyć.

Leczenie nadpotliwości preparatem Azzalure jak każdy zabieg medyczny ma swoje wskazania, przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane, efekty uboczne i powikłania opisane poniżej.

Wskazania:
– nadmierna potliwość pach
– nadmierna potliwość dłoni
– nadmierna potliwość stóp

Przeciwwskazania:
– stwierdzona nadwrażliwość na preparat (toksyna botulinowa, albuminy ludzkie)
– choroby układu nerwowego np. Zespół Lamberta-Eatona, miastenia, stwardnienie zanikowe boczne
– aktywne choroby nowotworowe (ryzyko rozwinięcia paraneoplastycznej postaci zespołu Lamberta-Eatona)
– ciąża lub okres karmienia piersią
– aktywna infekcja skóry w proponowanych miejscach wkłuć
– stosowanie leków obniżających napięcie mięśniowe w chwili zabiegu lub w poprzedzającym tygodniu

Działania niepożądane/efekty uboczne/możliwe powikłania:
– reakcja uczuleniowa
– brak spodziewanego efektu leczniczego
– miejscowa tkliwość, zaczerwienienie czy obrzęk w miejscach tkłucia
– drobne siniaki w miejscach wkłucia
– miejscowa infekcja skóry
– efekt zwiotczenia mięśni w okolicy zabiegu (utrzymujący się czasem do 6 tygodni)

Postępowanie po zabiegu:
– codzienna dokładna higiena
– unikanie stosowania silnych preparatów kosmetycznych
– w przypadku dolegliwości bólowych stosowanie dostępnych leków przeciwbólowych (z wyłączeniem Aspiryny)
– unikanie rozmasowywania i ugniatania miejsca poddanego zabiegowi przez 24 godziny
– kontrola około 2-3 tygodnie po zabiegu

Wampirzy limfing jest to jeden z najbezpieczniejszym zabiegów w medycynie estetycznej, dających tak duże efekty terapii. Większość z Pań już zapewne sporo czytała na ten temat, gdyż jest to aktualnie zabieg ta topie i jest szeroko chwalony zarówno przez gwiazdy showbiznesu jak i osoby po prostu pragnące poprawić swoją urodę. Skąd to bezpieczeństwo? Podczas zabiegu poza kremem znieczulającym nie podajemy pacjentowi praktycznie żadnych preparatów obcych jego organizmowi. Preparat osocza bogatopłytkowego wykorzystywany później podczas zabiegu pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta pobranej tuż przez obróbką. W związku iż jest to preparat autologiczny (pozyskany od pacjenta), nie istnieje ryzyko rozwoju reakcji uczuleniowych i zabieg może być z powodzeniem bezpiecznie wykonywany nawet u alergików. W naszym gabinecie wykorzystujemy wirówki horyzontalne i certifikowane zestawy najwyższej jakości gwarantujące jakość uzyskanego PRP, co przekłada się oczywiście na późniejsze efektu. Wykorzystujemy wyłącznie frakcję bogatopłytkową osocza, aby pacjent dostał to za co rzeczywiście płaci. Tym samym nie da się uzyskać odpowiedniej ilość PRP z zestawów o mniejszej pojemności, bądź poddanej nieodpowiedniej preparatyce.

Do kogo skierowana jest oferta?

Zabiegi wampirzego liftingu można z czystym sumieniem polecić już od 20 r.ż. w celu jak najdłuższego utrzymania zdrowego i młodego wyglądu skóry. W tak młodym wieku nie polecamy stosowania preparatów z kwasem hialuronowym bądź toksyny botulinowej – po prostu jeszcze tego nie potrzebujecie… U osób starszych PRP ma za zadanie wystymulować fibroblasty zawarte w skórze do produkcji większej ilości wysokiej jakości macierzy komórkowej, i tym samym poprawić nawodnienie, naciągnięcie i odmłodzenie skóry poddanej zabiegowi oraz zdecydowanie zmniejszyć jej wiotkość i tendencję do marszczenia. PRP z powodzeniem poradzi sobie również z płytkimi zmarszczkami, a uzyskany efekt będzie trwalszy niż po użyciu wypełniaczy. Jest to spowodowane wyżej wspomnianym remodelingiem skóry, a nie jedynie jej czasowym wypełnieniem. Wampirzy lifting stosuje się głównie w okolicy twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk, jako miejsc najbardziej narażonych na niekorzystne działanie upływającego czasu. Pomijając zastosowania w sporcie i terapii łysienia, które zostaną szerzej opisane w stosownych działach, osocze bogatopłytkowe stosuje się również na blizny pozabiegowe, potrądzikowe jak i rozstępy. Nauka ma solidne podstawy merytoryczne tłumaczące fenomen skuteczności PRP. Ponadto miliony zadowolonych pacjentek na całym świecie nie mogą się mylić.

Jak wygląda zabieg?

Jako że jest to procedura medyczna zabieg poprzedzony jest oceną potrzeb danej osoby, które są na bieżąco omawiane. Idealnym rozwiązaniem jest przyniesienie z sobą ostatniego wyniku morfologii krwi (nie musi być super świeża, ważne żeby dawała pogląd na skład krwi pacjenta i możliwość dobrania odpowiedniej ilości wyekstrahowanego PRP z pobranej krwi).

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

• dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
• nałożenie kremu znieczulającego i ewentualnie opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
• pobranie 20ml krwi pacjenta do specjalnego zestawu wraz z 2 ml antykoagulantu
• odwirowanie uzyskanej pełnej krwi w wirówce horyzontalnej
• trwałe oddzielenie frakcji czerwonopłytkowej od osocza, z pomogą specjalnej konstrukcji zestawu
• ponowne odwirowanie tym razem już wyłącznie osocza, co ma na celu jeszcze większą koncentrację płytek
• pobranie i oddzielenie frakcji osocza małopłytkowego i bogatopłytkowego do osobnych strzykawek
• dokładne odkażenie pola zabiegu
• wykonanie mezoterapii igłowej (używany najcieńszych na rynku medycznym igieł do mezoterapii), z użyciem uzyskanego PRP i zwróceniem szczególnej uwagi na obszary największego zainteresowania
• ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
• nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

• w przypadku chęci uzupełnienia zabiegu o mezoterapię mikrogłową DrPen (zabieg zalecany, potęguje odniesione efekty), kolejnym etapem jest przygotowanie zestawu DrPen z odpowiednią ilością igieł w zależności od skóry pacjentki/pacjenta
• podczas mezoterapii z PRP nie wykorzystujemy preparatów z kwasem hialuronowym (terapia taka nie ma sensu z uwagi na właściwości fizykochemiczne i biologiczne obu preparatów), w zamian za to wykorzystujemy pobrane wcześniej osocze małopłytkowe, które pomimo niskiej zawartości trombocytów w dalszym ciągu bogate jest w czynniki wzrostu i idealnie uzupełnia zabieg bez ryzyka interakcji poszczególnych preparatów
• po zabiegu następuje ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem, a sam zabieg kończy nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża
– aktywna choroba nowotworowa
– ogólnoustrojowa infekcja wirusowa (WZW B, WZW C, HIV)
– miejscowa infekcja skóry lub aktywny trądzik
– istotne zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Jakie są możliwe powikłania zabiegu?

Możliwe powikłania zabiegu należą do powikłań wyłącznie miejscowych, takich jak obrzęki i krwiaki w miejscach wkłucia, z zaznaczoną tkliwością. Objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni i zazwyczaj nie wymagają specjalnego leczenia.

Zalecenia pozabiegowe:

– unikanie oparzeń słonecznych – stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF np. Clochee SPF50 Matte Cream
– wstrzymanie się od nakładania makijażu przez przynajmniej 12 godzin po zabiegu
– stosowanie leku Heviran 400mg (profilaktyka uaktywnienia infekcji wirusowej z rodzaju herpes) zgodnie z zaleceniami wydanymi przy wizycie
– stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Co to właściwie jest Profhilo i co czyni go tak innowacyjnym?

Nagrodzony nagrodą AMEC w Paryżu złotą statuetką jako najlepszy zabieg odmładzający i wzmacniający skórę. Innowacja 2015/2016. Ponadto zwycięzca prestiżowego Aesthetics Awards 2016 za innowację roku.

Jest to preparat zupełnie nowej klasy, którego nie można zaliczyć ani do grona wypełniaczy ani rewitalizatorów. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości. Po podaniu uruchamia intensywnie produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV i VII, co wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wyskukla rysy twarzy i nadaje efekt rewolumetryczny. W produkcji preparatu wyeliminowano całkowicie chemiczne czynniki sieciujące stosowane w wypełniaczach (BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd), zamiast tego wykorzystuje się specjalny proces stabilizacji termicznej, czyniącej preparat bezpiecznym redukując ryzyko uczulenia, oraz znacznie przedłużającej jego działanie. Ponadto opatentowany proces stabilizacji termicznej umożliwił do tej pory niemożliwe połączenie w jedną molekułę młodości wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA kwasu hialuronowego, uzyskując nową hybrydową formułę, której dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo, odporność na degradację i migrację. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy wysoce jednorodny produkt, łatwy do wstrzyknięcia, gwarantujący zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”.

Preparat podawany jest specjalnie opracowaną techniką BAP (Beauty Aesthetic Points). Jest to pięć specjalnie opracowanych punktów iniekcji na twarzy (po każdej stronie), które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zarezerwowana do podawania preparatu Profhilo zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu do tkanek twarzy przez co nadaje efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy. Wstrzyknięcie innego preparatu tą techniką będzie nieskuteczne terapeutycznie z uwagi na specjalne właściwości reologiczne Profhilo.

Jaki jest protokół zabiegu Profhilo?

W celu kompleksowego omdłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi wykonane w odstępie miesiąca. Przy skórze w bardzo złym stanie zaleca się wykonanie dodatkowo 1 zabiegu po kolejnych 2 miesiącach.

Rezultaty widać już po 2 sesjach i utrzymują się one przez 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

 

Jak można łączyć Profhilo z innymi zabiegami?

Należy przestrzegać ogólnych zaleceń:
Botoks: przynajmniej 2 tygodnie przed procedurą.
Mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne, IPL: 1-2 tygodnie przed lub po leczeniu.
Laser frakcyjny: 3-4 tygodnie odstępu.
Zabiegi stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed

Nucleofill to preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry.

Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i

nawilżenia.
To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje

efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Ta naukowo potwierdzona metoda

biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym

mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.
Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki

takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest

proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie

skóry i jej uniesienie.
Drugim mechanizmem jest „zmiatanie” wolnych rodników i działanie

antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą wodę i zapewniają długotrwałe

izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje

się nawilżona i jędrna.

Jak działa:
Działanie receptorowe Nucleofillu odpowiada za produkcję kolagenu typu I,

elastyny, tworzenie się nowych naczyń oraz zamianę fibroblastów w

miofibroblasty czyli silny efekt liftingu, unosząc i poprawiając gęstość

skóry.
– Pierścienie aromatyczne odpowiedzialne są za mocny efekt antyoksydacyjny.
– Grupy fosfatowe silnie wiążą wodę dając efekt głębokiego nawilżenia
– Nucleofill nie zawiera cukrów ani białek minimalizując ryzyko wystąpienia

alergii.

Wskazania:
• utratą elastyczności, wiotkość, brak napięcia skóry
• opadanie skóry twarzy, utrata owalu, konturu twarzy
• lifting
• skóra odwodniona
• skóra niedotelniona
• skóra narażona na stres oksydacyjny
Zabieg polecany jest do każdego typu cery oraz dla osób w każdym wieku.

Zastosowanie:
• biostymulacja
• działanie antyoksydacyjne
• głębokie nawilżenie
• spłycenie drobnych zmarszczek
• poprawa napięcia skóry
• poprawa koloryty skóry
• poprawa owalu twarzy

Efekty:
Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak aby wydobyć

maksimum możliwości zaleca się powtarzanie liftingu w serii 4 zabiegów co 2

-4 tygodnie.
Produkt daje natruralny efekt bez przerysowania rysów twarzy.

Bezpieczeństwo:
Produkt jest naturalny i bezpieczny, zawiera naturalnie występujące

polinukleotydy. Nie zawiera substancji o potencjale uczulającym dzięki czemu

jest odpowiednia dla większości pacjentów. Jak w przypadku każdego zabiegu,

istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania np.:

Do głównych przeciwwskazań należą:
• ciąża, laktacja
• choroby autoimmunologiczne
• schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
• aktywna choroba nowotworowa
• aktywne choroby infekcyjne w tym opryszczka
• aktywne dermatozy
• grzybicze i bakteryjne infekcje skóry
• niekontrolowana cukrzyca
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• skłonność do powstawania blizn przerostowych
• immunosupresja
• ciężkie uczulenia
• dzieci, młodzież

Protokół zabiegowy:
Produkt podaje się w technice bolusowej w tak zwane punkty bioestetyczne (5

nakłuć na stronę twarzy). Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem maścią z

lidokainą.
Pierwsze efekty widoczne są po dwóch tygodniach już po pierwszym zabiegu,

jednak w celu uzyskania najlepszych efektów, zaleca się powtarzanie zabiegu

w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

Rekonwalescencja po zabiegu:
Przez kilka pierwszych dni na twarzy może występować niewielki obrzęk,

zaczerwienienia czy małe siniaki, ale jest to naturalny proces gojenia.

Linerase to przełomowy preparat w regeneracji skóry, nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2016.

Jest to biomateriał będący zupełnie nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Po 25. roku życia i każdego człowieka rozpoczyna się nieuchronny proces degradacji kolagenu skóry, przez co zaczynamy zauważać oznaki starzenia. Linerase jest liofilizatem hetetogennego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych, kolagenu typu I (z którego składa się 80% skóry). W chwili obecnej jest to jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany kolagen typu I podawany w formie śródskórnych iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic ciała jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Poprzez dwutorowe działanie wytwarza optymalne warunki fizjologiczne syntezy kolagenu: z jednej strony stymuluje obecne w skórze fibroblasty, z drugiej pobudza proliferację nowych fibroblastów, co potęguje efekt terapii. Terapia Linerase wykazała się wysoką skutecznością w rewitalizacji skóry, odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów i spłycaniu drobnych zmarszczek.

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2-4 zabiegów w odstępach 2- lub 3-tygodniowych. Zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od pierwszego zabiegu, kiedy to da się zauważyć poprawę napięcia, elastyczności i blasku skóry. Ostateczny efekt ujędrnienia, regeneracji i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej kuracji. Efekty utrzymują się między 6 a 12 miesięcy, w zależności od zmienności osobniczej. Dodatkowo, aby utrwalić efekty kuracji zaleca się 1 zabieg przypominający co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii co 6-12 miesięcy.

Nie zaleca się łączyć zabiegu Linerase w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami, czy dermabrazją. Najbezpieczniej jest zachować przynajmniej 14-dniowy odstęp pomiędzy tymi zabiegami.

W ostatnim czasie arsenał medycyny estetycznej został wzbogacony o nowoczesne terapie peptydowe marki Prostrolane. Jak to często bywa, trochę czasu minęło dopóki nie zostały one wprowadzone do obrotu w Polsce. W A2med jako jedni z pierwszych posiadamy i używamy produkty tej nowej linii terapii opartych na mieszaninie nieusieciowanego kwasu hialuronowego z gamą peptydów biomimetycznych, czyli białek mających wywołać konkretne działanie w miejscu podania. Do nowej gamy produktów zaliczamy:
Prostrolane Natural-B – stosowany do poprawy jakości i gęstości skóry, idealny do rewitalizacji i wygładzania drobnych zmarszczek
Prostrolane Inner-B – nowoczesny lipolityk (preparat miejscowo wyszczuplający), różniący od dostępnych na rynku działaniem nieuszkadzającym komórek tłuszczowych, przez co okres pozabiegowy przebiega łagodniej
Prostrolane Blanc-B – preparat stosowany głównie w walce z przebarwieniami skóry o różnym pochodzeniu
Prostrolane Inner-Bse – preparat dedykowany w okolicę oka, do walki z workami pod oczami, niestosowany w A2med

Prostrolane Natural-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do peptydowej terapii skóry. Powstał on aby zachować naturalny wygląd, jednocześnie likwidując widoczne niedoskonałości. Wygładza zmarszczki, poprzez rewitalizację skóry, przywracając jej gładkość i sprężystość. Za sprawą zastosowanej technologii powolnego uwalniania peptydów, preparat działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, a skóra odzyskuje jędrność. Prostrolane Narural-B jest produktem bezpiecznym a zarazem o wysokiej skuteczności.

Właściwości preparatu:
naturalna korekta zmarszczek
stymulacja procesów regeneracyjnych
odbudowa wewnętrznych struktur skóry i jej odmłodzenie
zmniejszenia i opóźnienie oznak starzenia się skóry

Składniki:
nieusieciowany kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 5 peptydów:
1. Oligopeptyd-24 – zmniejsza zmarszczki i redukuje blizny na skórze poprzez stymulację keratynocytów i fibroblastów.
2. Decapeptyd-36 – chroni komórki przez fotostarzeniem związanym z ekspozycją na promieniowanie UV.
3. Oligopeptyd-11 – aktywuje regenerację komórek, poprawiąjąc jej wygląd i koloryt
4. Oligopeptyd-34 – zmniejsza ekspresję czynnika melanostymulującego, poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy, przeciwdziałając powstawaniu przebarwień.
5. Oligopeptyd-92 – zmniejsza i zapobiega powstaniu nowych zmarszczek poprzez hamowanie syntezy MMP (metaloproteinazy macierzy)

Możliwe obszary zastosowania:
czoło
obszar skroniowy
bruzdy nosowo-wargowe
lnie marionetki
szyja
cała twarz i szyja

Zalecany protokół stosowania to 2-4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Prostrolane Inner-B to najnowocześniejszy preparat peptydowy, zarejestrowany jako wyrób medyczny, do redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej poprzez redukcję ilości lipidów w komórkach tłuszczowych. W przeciwieństwie do preparatów dostępnych dotychczas na rynku nie działa on poprzez uszkodzenie komórek tłuszczowych, a jedynie poprzez redukcję ich objętości, co znacząco zmienia charakter terapii. Zmniejsza to ilość efektów ubnocznych co czyni zabieg skutecznym i bezpiecznym. Cztery unikalne peptydy zawarte w preparacie efektywnie przyspieszają lipolizę (degradację tkanki tłuszczowej) i wydajnie opóźniają lipogenezę (tworzenie tkanki tłuszczowej).
Działa detoksykująco i wygładzająco, napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia jej kondycję i elastyczność.
Preparat zawiera opatentowaną technologię przedłużonego uwalniania substancji aktywnych, przez co minimalna dawka skoncetrowanego preparatu utrzymuje się w skórze i działa jeszcze 2 tygodnie po zabiegu, powodując powolne i długotrwałe uwalnianie i penetrację składników aktywnych.

Wskazania:
redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
pobudzenia naturalnej lipolizy i hamowanie lipogenezy
poprawa elastyczności i kondycji skóry

Składniki aktywne:
kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 4 peptydów: nanopeptyd-32, pentapeptyd -43, tripeptyd-41, octapeptyd-11.

Możliwe obszary zastosowania:
podbródek
linia żuchwy
brzuch
ramiona i przedramiona
bryczesy

Zalecany protokół stosowania:
Twarz – 2 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych
Ciało – 3-4 zabiegi w odstępach 2-tygodniowych

Prostrolane Blanc-B to innowacyjny wypełniacz do skóry oparty na peptydowej technologii długotrwałego uwalniania substancji aktywnych. Stosowany jest w cely wybielenia i ujędrnienia skóry oraz dostosowania blasku twarzy i szyi. Jego głównym działaniem jest leczenie hiperpigmentacji skóry twarzy, aczkolwiek może być stosowany również w innych obszarach objętych przebarwieniami. Jest to zarejstrowany preparat medyczny nowoczesnej linii terapii peptydowych Prostrolane. Za sprawną powolnego uwalniania czynników aktywnych działa jeszcze 2 tygodnie po iniekcji. Skóra staje się odmłodzona, świetlista, a przebarwienia ulegają wyrównaniu.

Wskazania:
redukcja przebarwień, rozjaśnienie skóry
niehormonalny preparat do terapii depigmentacyjnej
cofnięcie oznak fotostarzenia
naturalna korekcja zmarszczek mimicznych

Składniki aktywne:
nieusieciowany kwas hialuronowy – 7mg/ml
kompleks 4 peptydów:
1. oligopeptyd-92 – zmniejsza i zapobiega zmarszczkom poprzez blokowanie funkcji MMP (metaloproteinazy macierzy)
2. oktapepty-11 – aktywuje regenerację komórek, poprawia wygląd i koloryt skóry
3. feruloyl oligopeptyd-33 – redukuje tworzenie się melaniny, hamując syntezę tyrozynazy
4. valprool oligopeptyd-33 – reguluje przenoszenie melonosomów do keratynocytów

Zalecany protokół stosowania to 2 sesje w odstępach 2-tygodniowych.

Co to jest?

Jest to innowacyjna technologia do frakcjonowania skóry i wprowadzania w jej głąb aktywnych składników leczniczych. Polega ona na wykonywaniu mikronakłuć skóry na ściśle określoną i kontrolowaną głębokość umożliwiających penetrację stosowanego koktajlu pobudzającego naturalne mechanizmy odnowy włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie, wygląd i koloryt skóry. Zmarszczki mimiczne ulegają redukcji, skóra zyskuje na jędrności, tym samym poprawie ulega kontur twarzy. Dodatkowo jest to zabieg często wykorzystywany w leczeniu blizn potrądzikowych, czy przebarwień skóry lub miejscowych obrzęków limfatycznych np. pod oczami. Jest doskonałą metodą profilaktyczną przeciw starzeniu się skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów zazwyczaj wykonuje się serię 4-6 zabiegów, w odstępach 2-tygodniowych. Zabieg można powtarzać dowolną ilość razy.

Jest to zabieg bezpieczny dla pacjenta i nie ogranicza w sposób znaczący jego codziennej aktywności. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą, po odpowiednim odkażeniu skóry, z wykorzystaniem jednorazowych sterylnych kartridży (zestawów określonej ilości jałowych mikroigieł ze stali chirurgicznej), z możliwością regulacji prędkości wykonywania nakłuć i ich głębokości.

Jakim urządzeniem zabieg jest wykonywany?

W A2med używam najwyższej klasy nowoczesnego urządzenia do mezoterapii mikroigłowej Dr Pen Ultima A6. Jest to obecnie jedno z niewielu dostępnych urządzeń tego typu umożliwiających pracę w trybie całkowicie bezprzewodowym, co znacząco wpływa na komfort i aseptykę zabiegu. Umożliwia ono bardzo precyzyjne dobranie i kontrolę głębokości wykonywania nakłuć w zakresie 0,2-3mm oraz częstotliwości pracy urządzenia. Zabieg z użyciem Dr Pen Ultima A6 znacząco skraca czas leczenia i powrót pacjenta do codziennych czynności.

Jakich preparatów używam?

Wszystkie preparatu to specjalnie dobrane najwyższej jakości koktajle składające się z wielu substancji aktywnych w odpowiednich proporcjach w zależności od oczekiwanego efektu.

Dermaheal SBRedukuje przebarwienia skórne i zapobiega syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje przebarwienia skórne powstałe w wyniku syntezy melaniny i wygładza koloryt cery. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona i pełna zdrowego blasku. Skuteczny także w walce z plamami starczymi. Pozostawia skórę gładką, miękką i promienną.

Dermaheal SR – Daje efekt odmłodzenia, działa przeciwzmarszczkowo, zapobiega starzeniu się skóry. Udoskonala skórę postarzałą, trądzikową i o rozszerzonych porach. Redukuje i zapobiega powstawaniu drobnych zmarszczek, tworząc nowe komórki skórne. Zwiększa elastyczność skóry, zwiększając ilość kolagenu, elastyny

Dermaheal HSR – Produkt rewitalizujący, wykazujący skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe. Stosowany w terapii skóry dojrzałej powoduje wygładzenie cery, zwiększa jej elastyczność, spłyca zmarszczki poprzez stymulację do produkcji nowych komórek. Zawartość kwasu hialuronowego nawadnia oraz pomaga utrzymać równowagę nawilżenia skóry.

Dermaheal Eyebag Solution – redukuje worki i obrzęki pod oczami, zapobiega powstawaniu obrzęków, terapia przeciwstarzeniowa

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

  • dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
  • nałożenie kremu znieczulającego i opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
  • dokładne odkażenie pola zabiegu
  • nałożenie wybranego preparatu na skórę
  • właściwe wykonanie zabiegu, czyli kilkukrotny pasaż urządzeniem przez obszary objęte zabiegiem
  • ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
  • nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Wskazania do zabiegu:

  • poprawa napięcia i nawilżenia oraz rewitalizacja zwiotczałej skóry
  • blizny potrądzikowe
  • przebarwienia skórne
  • miejscowe obrzęki
  • wygładzenie zmarszczek
  • profilaktyka powstawania zmarszczek
  • redukcja i oczyszczenie porów skórnych

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • tendencja do powstawania bliznowców
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • miejscowa infekcja lub aktywny trądzik
  • choroby nowotworowe
  • alergia na preparaty używane podczas mezoterapii
  • istotne zaburzenia krzepliwości krwi
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, kortykosterydów lub retinoidów (np. Izotek)
  • okres długotrwałego nasłonecznienia

Możliwe działania niepożądane:

  • miejscowa tkliwość miejsca poddanego zabiegowi, podbiegnięcia krwawe
  • zaczerwienie, przekrwienie i obrzęk skóry przez pierwszą dobę po zabiegu
  • alergie na zastosowane środki
  • objawy podobne do oparzenia słonecznego, jak pieczenie czy delikatne złuszczanie naskórka przez pierwsze kilka dni

Zalecenia pozabiegowe:

  • unikanie wzmożonego nasłonecznienia, zakaz opalania
  • stosowanie kremów z filtrem SPF50 np. Clochee SPF50 Matte Cream
  • przez pierwsze 12 godzin nie wolno wykonywać makijażu
  • stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus
  • przez pierwsze 2-3 dni przyjmowanie Heviranu 3x400mg

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-4 – tygodniowych.

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najczęściej wykonywanych w medycynie estetycznej i cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Wykonuje się go przeprowadzając serię nakłuć skóry w kilkumilimetrowych odstępach wprowadzając przy tym śródskórnie lub podskórnie preparat leczniczy. Poszczególne preparaty różnią się składem i przeznaczeniem, dlatego dobierane są indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Powodują one m.in. poprawę sprężystości skóry i jej odmłodzenie, stymulację produkcji fibroblastów, poprawę nawilżenia skóry, redukcję rozstępów czy blizn, w tym potrądzikowych, redukcję przebarwień, prawidłową produkcję białek w skórze właściwej, eliminację wolnych rodników przyspieszających proces starzenia. Posiadamy również preparaty dedykowane są specjalnie do redukcji przebarwień czy worków i obrzęków pod oczami, lub stosowanych w terapii łysienia. Do okolic najczęściej poddawanych mezoterapii igłowej należą twarz, w tym okolica oczu, skóra owłosiona głowy, szyja, dekolt, dłonie czy rozstępy lub blizny. Procedurę przeprowadza się po uprzednim miejscowym znieczuleniu skóry kremem z lidokainą. Do wykonania zabiegu w A2med używamy wyłącznie najcieńszych dostępnych na rynku igieł dedykowanych do mezoterapii, co pozwala znacząco zredukować miejscowy uraz skóry oraz dolegliwości bólowe w trakcie i po zabiegu.

Jakich preparatów używam?

Wszystkie preparatu to specjalnie dobrane najwyższej jakości koktajle składające się z wielu substancji aktywnych w odpowiednich proporcjach w zależności od oczekiwanego efektu.

Neauvia Hydro Deluxe – to innowacyjny produkt z linii Neauvia Organic , stosowany do biorewitalizacji skóry, twarzy, ciała. Luksusowa terapia nawilżająca Hydro Deluxe gwarantuje natychmiastowy efekt nawilżenia, odbudowy kolagenu i elastyny oraz ujędrnienia skóry. Preparat zawdzięcza swoją skuteczność najwyższej na rynku zawartości wyjątkowo czystego kwasu hialuronowego-18 mg/ml, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Naturalne pochodzenie preparatu gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. Natomiast zastosowanie tak wysokiego stężenia pozwala na uzyskanie rewelacyjnych efektów, widocznych już po pierwszym zabiegu mezoterapii.

Zabieg z udziałem tego preparatu jest kompleksowym działaniem w trzech obszarach: nawilżania; odbudowy kolagenu i elastyny a także ujędrniania skóry. Mezoterapię Neuvia Hydro Deluxe można określić jako wysokiej klasy długookresową, regenerującą tkankę, terapię nawilżającą.

EFEKTY:
nawilżenie skóry
rewitalizacja – uzyskanie blasku, jędrności i sprężystości
pozbycie się wiotkości skóry
regeneracja, korekcja zmarszczek powierzchownych
widoczna poprawa jakości skóry

Filorga NCTF 135 HA – to produkt do mezoterapii przeciw starzeniu się skóry, mającej na celu biorewitalizację i nawilżenie zmęczonej, matowej skóry oraz wygładzenie powierzchownych zmarszczek.

Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa niemniej rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza, bardziej jędrna.

Aquashine BR – to wyjątkowa, głęboka mezoterapia z aktywnym kompleksem peptydowym dla skóry pozbawionej blasku, z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt, nawilża i rozjaśnia przebarwienia już po pierwszym zabiegu.

Dermaheal Eyebag Solution – redukuje worki i obrzęki pod oczami, zapobiega powstawaniu obrzęków, terapia przeciwstarzeniowa.

 

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

  • dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
  • nałożenie kremu znieczulającego i opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
  • dokładne odkażenie pola zabiegu
  • nałożenie wybranego preparatu na skórę
  • właściwe wykonanie zabiegu
  • ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
  • nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Wskazania do zabiegu:

  • poprawa napięcia i nawilżenia oraz rewitalizacja zwiotczałej skóry
  • blizny potrądzikowe
  • przebarwienia skórne
  • miejscowe obrzęki
  • wygładzenie zmarszczek
  • profilaktyka powstawania zmarszczek
  • redukcja i oczyszczenie porów skórnych

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • tendencja do powstawania bliznowców
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • miejscowa infekcja lub aktywny trądzik
  • choroby nowotworowe
  • alergia na preparaty używane podczas mezoterapii
  • istotne zaburzenia krzepliwości krwi
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, kortykosterydów lub retinoidów (np. Izotek)
  • okres długotrwałego nasłonecznienia

Możliwe działania niepożądane:

  • miejscowa tkliwość miejsca poddanego zabiegowi, podbiegnięcia krwawe
  • zaczerwienie, przekrwienie i obrzęk skóry przez pierwszą dobę po zabiegu
  • alergie na zastosowane środki
  • objawy podobne do oparzenia słonecznego, jak pieczenie czy delikatne złuszczanie naskórka przez pierwsze kilka dni

Zalecenia pozabiegowe:

  • unikanie wzmożonego nasłonecznienia, zakaz opalania
  • stosowanie kremów z filtrem SPF50 np. Clochee SPF50 Matte Cream
  • przez pierwsze 12 godzin nie wolno wykonywać makijażu
  • stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus
  • przez pierwsze 2-3 dni przyjmowanie Heviranu 3x400mg

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-4 – tygodniowych.

Mezolift to innowacyjny zabieg polegający na połączeniu zalet preparatów do mezoterapii z nieusieciowanym kwasem hialuronowym z preparatem zawierającym kwas hialuronowy w postaci usieciowanej. Połączenie takie, wykorzystywane w medycynie estetycznej od stosunkowo niedawna, niesie z sobą szereg zalet wynikających z właściwości obu preparatów wchodzącym w skład mieszanki. Przygotowanie samej mieszanki polega na połączeniu w jednej strzykawce obu preparatów, do mezoterapii klasycznej (zawierającego nieusieciowany kwas hialuronowy, szereg peptydów biomimetycznych, witamin i minerałów) oraz preparatu usieciowanego kwasu hialuronowego o gładkiej strukturze, stosowanego głównie do wypełniania drobnych zmarszczek i bruzd. Z połączenia takiego wychodzi nam około 4-8ml gotowego preparatu (końcowa objętość uzależniona jest od wykorzystanych do mieszanki produktów) podawanego drogą mezoterapii igłowej miejscach szczególnie narażonych na objawy starzenia skóry, do których podanie gotowego preparatu pozwoli nam uzyskać najlepsze efekty końcowe. Mezolift pozwala nam na wykonanie łagodnego całościowego liftingu skóry, wraz w poprawą jej właściwości, a połączenie kilku rodzajów kwasu gwarantuje trwalsze i wyraźniejsze efekty w porównaniu do wykonania klasycznej mezoterapii igłowej. Do wykonania gotowej mieszanki używamy wyłącznie preparatów najwyższej jakości, wykorzystywanych przez nas do wykonywania innych zabiegów w gabinecie.

Do efektów mezoliftingu możemy zaliczyć:
uniesienie i wygładzenie rysów twarzy
przedłużone działanie mezoterapii
silne nawilżenie i odżywienie skóry
stymulacja naturalnych procesów odnowy skóry
zwiększenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych, poprzez redukcję ich degradacji oraz nasilenie produkcji
poprawa napięcia i elastyczności skóry
wyrównanie drobnych niedoskonałości kolorytu
działanie przeciwstarzeniowe
profilaktyka procesów starzenia się skóry

Przeciwwskazania:
aktywna choroba nowotworowa
infekcje skóry w miejscu zabiegu
ciężkie infekcje ogólnoustrojowe
choroby autoimmunologiczne w stadium aktywnym, bądź o ciężkim przebiegu (przeciwwskazanie względne)
ciąża i okres karmienia piersią
skłonność do bliznowców i blizn przerosłych
przyjmowanie doustnych antykoagulantów (przeciwwskazanie względne)

Przygotowanie do zabiegu:
tydzień przez zabiegiem unikamy nasilonej ekspozycji na promienie słoneczne, bądź korzystanie z solarium
w przeddzień oraz w dniu zabiegu unikanie wysokich dawek alkoholu
w miarę możliwości stawienie się do zabiegu bez makijażu, w przeciwnym razie dokładny demakijaż w gabinecie
tydzień przed zabiegiem unikanie zabiegów eksfoliacyjnych oraz laserowych
w przypadku stosowanie preparatów aspiryny (np. Aspirin, Polocard, Acard) w miarę możliwości odstawienie ich 5 dni przed zabiegiem, chyba że odstawienie ich jest przeciwwskazane z przyczyn medycznych

Możliwe działanie uboczne bądź powikłania (większość z nich ma charakter krótkotrwały, przejściowy o niskim stopniu uciążliwości):
krwiaki i sińce w miejscach wkłucia
miejscowe infekcje tkanek miękkich, o łagodnym przebiegu
brak satysfakcjonującego efektu kosmetycznego (zależne od pierwotnych oczekiwań pacjenta)
niezamierzone uszkodzenia drodnych gałązek nerwów i naczyń wraz z późniejszymi następstwami (zaburzenia czucia, krwiaki, zaburzenia ukrwienia skóry z obszarze zaopatrywanym przez dane naczynie od niewielkich do wymagających ponownych zabiegów naprawczych)
efekt nadkorekcji (czasowy)

Zalecenia pozabiegowe:
unikanie nadmiernego spożycia alkoholu w dniu zabiegu oraz w dniu następnym
unikanie sauny i wysokich temperatur
unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne bądź korzystania z solarium; stosowanie kremów z filtrem SPF50+
unikanie ciężkich, drażniących kosmetyków
w przypadku sińców w miejscach wkłucia miejscowe stosowanie żelu na bazie arniki bądź żeli heparynowych (np. Fortiven Activ Gel)
nawilżanie skóry łagodnymi dermokosmetykami
spożycie dużej ilości płynów w celu uzyskania najlepszych rezultatów
pełny makijaż można aplikować już 12 godzin po zabiegu
w przypadku dolegliwości bólowych stosowanie ogólnodostępnych środków przeciwbólowych jak Ibuprom, Pyralgina, Paracetamol (unikamy stosowania preparatów aspiryny)
pacjent po zabiegu może powrócić do pełnej codziennej aktywności, bez specjalnych obostrzeń

Zabieg można powtórzyć po 2-3 tygodniach w celu spotęgowania i utrwalenia jego efektów. Zazwyczaj zaleca się serie 2-3 zabiegów, w zależności od stanu skóry i zamierzonych efektów.

Łysienie, zwłaszcza typu androgenowego, jest procesem postępującym w czasie. W chwili obecnej leczenie obejmuje szereg procedur różniących się inwazyjnością. Najmniej inwazyjnym jest stosowanie szerokiej gamy dermokosmetyków, często mało- lub nieskutecznych. Przyjmowanie leków doustnych obejmuje szereg możliwych skutków ubocznych farmakoterapii. W ostateczności pacjentowi pozostaje przeszczep włosów. Przed poddaniem się tej procedurze możliwe jest jednak leczenie miejscowe za pomocą autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP), czy specjalistycznych środków do mezoterapii igłowej lub mikroigłowej. Obie metody są uznane i stosowane we współczesnej medycynie.

Sam zabieg mezoterapii polega na podaniu cienką igłą preparatu leczniczego w zmienioną okolicę, wykonując nakłucia w odstępach kilku milimetrowych. Igły wykorzystywanie przy zabiegu należą do najcieńszych na rynku co znacząco wpływa na zniwelowanie doznań bólowych. Jako, że jest to zabieg małoinwazyjny, wąski jest zakres przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, aktywna choroba nowotworowa, aktywna infekcja w miejscu podania preparatu, bądź alergia na substancje w nim zawarte.

Autologiczne osocze bogatopłytkowe jest preparatem wysokoskutecznym, pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta pobranej do dedykowanego zestawu i poddanej odpowiedniej preparatyce. Uzyskane i podane w ten sposób płytki krwi, po kontakcie z tkankami pacjenta uwalniają szereg czynników wzrostu, wpływających pozytywnie na ukrwienie tkanki i stymulujących proces namnażania komórek, tym samym poprawiając jakość i wpływając na porost nowych włosów. Ponadto w związku z tym, że jest to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, wyeliminowane jest ryzyko reakcji uczuleniowych i zabieg można w bezpieczny sposów polecić alergikom.

Specjalistyczne gotowe preparaty stosowanie w leczeniu wypadania włosów należą do najwyższej jakości na rynku medycznym. Należą do nich:

Dr Cyj Hair Filler – uchodzący obecnie za jeden z najlepszych preparatów dedykowanych do mezoterapii łysienia. Nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2017.

Haircare Revitacare – preparat stworzony specjalnie do problemów skóry owłosionej głowy spowodowanych tendencją do łupieżu czy ciążą

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

W przypadkach szczególnie opornych na leczenie jako jedni z niewielu wykorzystujemy preparatu cyklosporyny.

 

Prowadzimy również wysoce spersonalizowaną terapię łysienia plackowatego, opartą na łączeniu wielu uzupełniających się wzajemnie procedur. W skład tej terapii wchodzi mezoterapia igłowa i mikroigłowa oraz leczenie miejscowe m.in. inhibitorami kalcyneuryny oraz zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Dodatkowo leczenie wspomagane jest podażą doustną i niekiedy dożylną odpowiednich suplementów i leków. W znaczącej grupie pacjentów udaje się z ten sposób uzyskać remisję choroby i czasem częściowe (rzadko całkowite) cofnięcie jej skutków.

Lipoliza iniekcyjna jest to rodzaj miejscowego pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Zamiast tego drogą iniekcji podajemy w miejsce docelowe specjalistyczny preparat niszczący miejscowo komórki tłuszczowe, a wydalony z nich tłuszcz zostaje wchłonięty do krwioobiegu i spalony. Przebieg zabiegu jest praktycznie bezbolesny, gdyż jest on wykonywany z użyciem środków znieczulenia miejscowego. W celu uzyskania maksymalnych efektów zalecana jest zazwyczaj seria zabiegów, których ilość uzależniona jest od skali problemu (2-10 sesji). Efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach, a pełne rezultaty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach i potrafią utrzymywać się przez kilka miesięcy, jednak reakcja na zabieg i sam preparat jest w dużej mierze cechą osobniczą. Należy pamiętać jednak, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą i w żadnym stopniu nie zastąpi właściwej diety i wysiłku fizycznego. Pozwala ona natomiast pozbLipoliza iniekcyjna jest to rodzaj miejscowego pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Zamiast tego drogą iniekcji podajemy w miejsce docelowe specjalistyczny preparat niszczący miejscowo komórki tłuszczowe, a wydalony z nich tłuszcz zostaje wchłonięty do krwioobiegu i spalony. Przebieg zabiegu jest praktycznie bezbolesny, gdyż jest on wykonywany z użyciem środków znieczulenia miejscowego. W celu uzyskania maksymalnych efektów zalecana jest zazwyczaj seria zabiegów, których ilość uzależniona jest od skali problemu (2-10 sesji). Efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach, a pełne rezultaty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach i potrafią utrzymywać się przez kilka miesięcy, jednak reakcja na zabieg i sam preparat jest w dużej mierze cechą osobniczą. Należy pamiętać jednak, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą i w żadnym stopniu nie zastąpi właściwej diety i wysiłku fizycznego. Pozwala ona natomiast pozbyć się złogów tłuszczu zlokalizowanych miejscowo i najczęściej wykorzystywana jest w rejonach:

  • podbródka
  • karku
  • kończyn górnych (w okolicy tricepsów)
  • fałdów na plecach
  • brzucha
  • bioder i pośladków
  • ud (strona wewnętrzna i zewnętrzna)
  • kolan
  • ginekomastii męskiej (z przewagą tkanki tłuszczowej, czyli tzw. lipomastii)

W A2med do intralipoterapii wykorzystujemy:

Prostrolane Inner-B 2ml – NOWOŚĆ

Nowość na rynku lipolizy iniekcyjnej. To najnowocześniejszy preparat peptydowy, z rejestracją jako wyrób medyczny, przeznaczony do miejscowej lipolizy iniekcyjnej. Redukuje ilość lipidów w komórkach tłuszczowych, a cztery unikalne peptydy nasilają lipolizę i hamują lipogenezę (tworzenie się tkanki tłuszczowej). Działa ponadto detoksykująco na skórę, napina ją i czyni bardziej sprężystą i jędrną. Wzmacnia jej elastyczność i poprawia ogólną kondycję.

Może być wykorzystywany z okolicach podbródka, żuchwy, brzucha, przedramion i bryczesów.

Komórki nie ulegają rozrywaniu czy zniszczeniu, co minimalizuje efekty uboczne. Zabieg jest bardzo skuteczny, a przy tym bezpieczny.

Wg ustalonego przez producenta protokołu: twarz – 2 zabiegi; ciało – 3-4 zabiegi. Najefektywniejszym będzie zachowanie przerw 2-tygodniowych pomiędzy zabiegami.

Sagoni Melt + Sagoni Melt Special Care

To innowacyjny produkt stworzony przez dr Philippe Deprez do konturowania twarzy. Zapewnia widoczne rezultaty w modelowaniu i poprawie wyglądu dolnej partii twarzy. To nowy światowy trend, nowa alternatywa dla liposukcji miejscowej, operacji oraz zabiegów estetycznych. Sagoni Melt stosowany jest poniżej linii żuchwy, wyszczupla twarz oraz redukuje podwójny podbródek.

Produkt wskazany w następujących przypadkach:

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
Podwójny podbródek
Korekcja po liposukcji

Składniki aktywne: karnityna, kofeina, dezoksycholan sodu, mannuronian metylosilanolu, ekstrakt z karczocha zwyczajnego, tiamina HCL, pirydioksyna HCL, sól sodowa fosforanu ryboflawiny, pantenol, ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego.

Rola składników aktywnych:

Rolą L-Karnityny jest rozbicie kwasów tłuszczowych.

Karnityna przenosi długołańcuchowe grupy acylowe z kwasów tłuszczowych do przestrzeni mitochondrialnej tak, aby można je było rozbić za pośrednictwem beta-oksydacji do acetylokoenzymu. A w celu otrzymania energii użytkowej poprzez cykl Krebsa.

CPT1 (Transferaza Palmitoilokarnitynowa) to enzym mitochondrialny znajdujący się w tkankach ciała. Jest powiązany z wewnętrzną błoną mitochondrialną.

CPT1 pośredniczy w przenoszeniu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów łączących się z L-Karnityną.

Rolą Kofeiny jest degradacja komórek tłuszczowych podczas lipolizy.

Rola Dezoksycholanu sodu.

Dezoksycholan sodu jest solą kwasu żółciowego wykorzystywanego do rozpuszczania naturalnych fosfolipidów w wodzie.

Rozpuszczanie związanych z błoną protein i liposomów.

W sposób fizyczny przerywa błonę komórkową adipocytów i powoduje adipocytolizę.

Rola Mannuronianu metylosilanolu.

Naprawa i ujędrnienie skóry:

Produkcja kwasu hialuronowego: możliwość wzrostu syntazy hialuronianu 2 ekspresja genów.
Produkcja kolagenu: wzrost produkcji kolagenu przez fibroblasty.

Lipoliza:

Powoduje uwolnienie nadmiaru kwasu tłuszczowego zawartego w adipocytach.
Powoduje zahamowanie dojrzewania preadipocytów.

Nawilżanie:

Dzięki strukturze polinozowej mannuronowych rodników uczestniczy w zatrzymaniu wody w tkankach.

Łagodzenie:

Powoduje wzrost błony komórkowej, który optymalizuje ochronę komórek przed wolnymi rodnikami.
Powoduje mniejszą wyrazistość iL-1 α z kreatynocytów, mniej poważną reakcję zapalną.

Aktywne składniki z działaniem przeciwzapalnym, między innymi:

Ekstrakt z karczocha zwyczajnego
Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego
Pantenol
Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego

Aktywne składniki z działaniem antyoksydacyjnym, między innymi:

Mannuronian metylosilanolu
Tiamina HCL & Pirydioksyna HCL
Sól sodowa fosforanu ryboflawiny

Zalecana liczba sesji: 1 zabieg co 3 tygodnie, co najmniej 4 zabiegi.

Sagoni Melt można stosować w połączeniu z innymi technikami poprawiającymi bioprzyswajalność produktu przez skórę.

 

SAGONI MELT SPECIAL CARE

Specjalny dermokosmetyk stosowany do przemodelowania dolnej partii twarzy.

Efekty stosowania Sagoni Melt Special Care:

Zwiększenie efektu w połączeniu z leczeniem Sagoni Melt.
Poprawa mikrocyrkulacji i drenaż limfatyczny.
Poprawa kolorytu skóry.
Ujędrnienie i nawilżenie skóry.

Główne składniki aktywne o działaniu modelującym:

Kofeina
Karnityna
Alginian siloksanetriolu

Składniki aktywne o działaniu antyoksydacyjnym:

Palmitynian retinylu (witamina A )
Octan tokoferylu (witamina E)

Aplikacja SAGONI MELT SPECIAL CARE:

Aplikuj 1-2 razy dziennie.

Masuj leczony obszar okrężnymi ruchami.

Aqualyx

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:

-kończyny górne – w okolicy tricepsu

-fałdy na plecach (poniżej żeber)

-brzuch

-biodra

-„bryczesy”

-okolica podpośladkowa

-wewnętrzna strona ud

-wewnętrzna strona kolan

-podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

-pseudoginekomastia męska

Revital Celluform – 10ml

Jest to nowoczesna formuła, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji. Pozwala w bezpieczny i nieuciążliwy sposób modelować sylwetkę, zwłaszcza w miejscach najbardziej opornych. W jej skład wchodzą m.in. fosfatydylocholina, kwas deoksycholowy oraz nikotynamid, które wspólnie redukują złogi tłuszczowe, cellulit, poprawiają mikrocyrkulację krwi i poprawiają dotlenienie tkanek. W celu osiągnięcia pożądanego efektu zabieg należy powtórzyć 3-10 razy w odstępach ok.3-tygodniowych. Nie powoduje efektu jojo. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie, stosujących zbilansowaną dietę. Jako kontynuację terapii stosuje się zazwyczaj 2 sesje na rok.

Wskazania:
· miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
· cellulit
· uboga mikrocyrkulacja
· niedotlenienie tkanek

Przeciwskazania:
· ciąża lub okres karmienia piersią
· cukrzyca
· choroby krwi, nerek lub wątroby związane z nadmierną skłonnością do krwawień
· stosowanie leków przeciwkrzepliwych
· alergia na składniki preparatu
· miejscowe infekcje

Przebieg zabiegu:
· znieczulenie miejscowe okolicy poddawanej zabiegowi specjalnym preparatem
· dokładna dezynfekcja miejsca zabiegu
· podanie preparatu do tkanki tłuszczowej
· ponowna dezynfekcja miejsca zabiegu łagodnym antyseptykiem
· miejscowe nałożenie specjalistycznego żelu kojącego po mezoterapii i ewentualne zabezpieczenie opatrunkiem

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu może dojść do obrzęku, zaczerwienienia skóry, krwiaków lub miejscowych zasinień. Ból po zabiegu jest z reguły niewielki i można go porównać do „zakwasów” występujących po ciężkim treningu. Z powyższymi dolegliwościami najlepiej poradzić sobie za pomocą miejscowych zimnych okładów. Od 2. doby po zabiegu zaleca się delikatne masowanie okolicy poddanej zabiegowi w celu uzyskania równomiernego efektu. Ponadto ważne odpowiednie nawodnienie organizmu. Na skórę do stosowania miejscowego od 2 dnia po zabiegu polecamy stosowanie łagodnych dermokosmetyków firmy Clochee.

Dermaheal LL – 5ml

Pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplających i antycellulitowym. W jego skład wchodzą fosfatydylocholina, L-karnityna oraz dekapeptyd-4, które wspólnie wspomagają spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, napięcie i wygładzenie skóry i pobudzają miejscowy metabolizm mięśni. W celu osiągnięcia pożądanego efektu zabieg należy powtórzyć min. 3 razy w odstępach ok.2-tygodniowych. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie, stosujących zbilansowaną dietę. Jako kontunuację terapii stosuje się zazwyczaj kilka zabiegów na rok w zależności od efektów miejscowych, oczekiwań pacjenta oraz stanu miejscowego.

Wskazania:
· miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
· cellulit
Przeciwskazania:
· ciąża lub okres karmienia piersią
· cukrzyca
· choroby krwi, nerek lub wątroby związane z nadmierną skłonnością do krwawień
· stosowanie leków przeciwkrzepliwych
· alergia na składniki preparatu
· miejscowe infekcje

Przebieg zabiegu:
· znieczulenie miejscowe okolicy poddawanej zabiegowi specjalnym preparatem
· dokładna dezynfekcja miejsca zabiegu
· podanie preparatu do tkanki tłuszczowej
· ponowna dezynfekcja miejsca zabiegu łagodnym antyseptykiem
· miejscowe nałożenie specjalistycznego żelu kojącego po mezoterapii i ewentualne zabezpieczenie opatrunkiem

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu może dojść do obrzęku, zaczerwienienia skóry, krwiaków lub miejscowych zasinień. Ból po zabiegu jest z reguły niewielki i można go porównać do „zakwasów” występujących po ciężkim treningu. Z powyższymi dolegliwościami najlepiej poradzić sobie za pomocą miejscowych zimnych okładów. Od 2. doby po zabiegu zaleca się delikatne masowanie okolicy poddanej zabiegowi w celu uzyskania równomiernego efektu. Ponadto ważne odpowiednie nawodnienie organizmu. Na skórę do stosowania miejscowego od 2 dnia po zabiegu polecamy stosowanie łagodnych dermokosmetyków firmy Clochee.

Drogie Panie,
Większość z Was pewnie kiedyś zastanawiała się nad niesprawiedliwością tego świata – mianowicie cellulitem i dlaczego dotyka on głównie kobiety, a nie mężczyzn. Na podstawie wykonywanych ostatnio prac z wykorzystanie technik NMR uzyskaliśmy na to odpowiedź. Wbre pozorom nie twki ona wyłącznie hormonach, a głównie w anatomii, a właściwie to histologii tkanki podskórnej. Posiada ona mianowicie przegrody łącznotkankowe oddzielające od siebie pakiety tkanki tłuszczowej. U mężczyzn są one usytuowane z skośnie i równolegle do skóry. U kobiet ich przebieg jest prostopadły co w efekcie powoduje większą tendencję do rozwoju cellulitu (specjalnie nie używam nazwy cellulitisu, ponieważ ten drugi to jednostka chorobowa – zapalenie tkanki łącznej). Przegrody te u kobiet tworzą zatem pionowo przebiegające pakiety adipocytów (komórek tłuszczowych) i nazywane są brodawkami tłuszczowymi. Gdy w takim przedziale dochodzi to wzrostu ciśnienia, czy to spowodowane powiększeniem się adipocytów (po ludzku – przytyciem), czy zatrzymanie wody na tle hormonalnym, to wówczas brodawka tłuszczowa wywiera ucisk i wbija się w nią, powodując scieńczenie skóru w tym miejscu, co jest dodatkowym czynnikiem postawania nieestetycznych zmian skóry. Ta niekorzystna histologia wraz z kobiecą gospodarką hormonalną skutkują niestety rozwojem cellulitu, wbrew pozorom, nawet o szczupłuch, czy wręcz chudych pacjentek. Ale nie znaczy to, że jesteście do końca życia skazane na rozwijający się w oczach cellulit. Istnieje szereg zabiegów, mających na celu usprawnienie przepływu limfy, redukcji tkanki tłuszczowej oraz rozbiciu tych nieszczęsnych przegród leżących u podstawy problemu.
Istnieje wiele sposobów leczenia cellulitu, różnią się one skutecznością czy inwazyjnością, począwszy od szerokiej gamy kosmeceutyków czy masaży limfatycznych, przez karboksyterapię i radiofrekwencję oraz pokrewne im zabiegi, po zabiegi bardziej inwazyjne czyli opierające się na technikach iniekcyjnych.
W A2med cellulit leczymy za pomocą specjalnych preparatów, wykorzystywanych niekiedy również w lipolizie iniekcyjnej. Podajemy je albo drogą mezoterapii igłowej, bądź techniką wachlarzową za pomocą kaniuli. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i do tej pory nie mieliśmy pacjentki która zrezygnowała w trakcie z uwagi na dolegliwości bólowe.
Najchętniej wykorzystywanym przez nas do tego preparatem jest Revital Celluform firmy Croma, głównie z uwagi na jego objętość, wydajność i efekty jakich możemy się po nim spodziewać. Niekiedy sięgamy również po preparaty jak Dermaheal LL lub inne w zależności od wskazań u danej pacjentki.
Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, aczkolwiek na dzień zabiegu i dzień po proponuję nie planować dużych wydarzeń z uwagi na towarzyszące w tych dniach świąd i dolegliwości bólowe porównywalne do zakwasów. W dniu zabiegu oraz w przeddzień należy unikać większych dawek alkoholu, oraz środków upośledzających krzepnięcie np. Aspirin. Zabiegu nie należy również wykonywać podczas ciężkich ogólnoustrojowych infekcji, czy miejscowych chorób skóry w miejscu zabiegu. Po znieczuleniu pacjentki, odkażeniu pola operacyjnego wykonuje się zabieg, czy;i podanie preparatu drogą mezoterapii igłowę, bądź z użyciem techniki wachlarzowej z użyciem kaniuli – co u danej pacjentki sprawdzi się bardziej oceni lekarz podczas badania wstępnego. Zabieg kończy ponowne odkażenie łagodnym antyseptykiem oraz nałożenie specjalnego żelu mającego za zadanie złagodzić stan skóry oraz zmniejszyć tendencje do tworzenia się siniaków, aczkolwiek tych mało kiedy udaje się zupełnie uniknąć. Do domu pacjentka zostaje wyposażona w lek przeciwświądowy oraz przeciwbólowy w razie ich wystąpienia, ale większość pacjentek z nich nie korzysta. Odnośnie kosztów zabiegu, ostateczna wycena możliwa jest dopiero po zbadaniu pacjentki i oszacowaniu ilości potrzebnego preparatu. Ceny poszczególnych preparatów można znaleźć w zakładce „Cennik” pod hasłem lipoliza iniekcyjna.

Do najczęstszych przyczyn przebarwień zaliczyć można:

· przebarwienia posłoneczne wynikłe z nadmiernego nasłonecznienia, bądź wygórowanej nierównomiernej reakcji skóry na nasłonecznienie

· melasma, czyli ostuda – jedno z najczęstszych przebarwień. Stwierdzane jest ono głównie u kobiet, zwłaszcza po 30. roku życia. Czynniki schorzenia do tej pory nie końca są niestety wyjaśnione. Klinicznie są to nieostro odgraniczone, nieregularne, niezapalne plamy najczęściej o zabarwieniu w odcieniach brązu. Podejrzewa się, że najczęstszymi czynnikami wyzwalającymi są zaburzenia endokrynologiczne, sytuacje stresogenne, bądź zaburzenia polekowe.

· pociążowe

· plamy starcze

· pozapalne w tym np. przebarwienia potrądzikowe

· bielactwo nabyte – schorzenia o podłożu autoimmunologicznym, w A2med leczone specjalnie opracowaną autorsko metodą – w celu dokładniejszego zapoznania się z leczeniem tego schorzenia odsyłam do zakładki „Terapia bielactwa nabytego A2med”

· alergiczne, w wyniku reakcji uczuleniowych na stosowane kosmetyki bądź biżuterię

· piegi, zwłaszcza spotykane u osób o jasnej karnacji, rudym kolorze włosów

· plamy soczewiczowate starcze lub słoneczne

 

Leczenie przebarwień skórnych to problem nieraz złożony, cechujący się wybitną sezonowością. Osoba z tendencją do przebarwień skórnych w okresie wzmożonego nasłonecznienia będzie z całą pewnością tym dotknięta w mniejszy bądź większy sposób. Tym niemniej jest to problem z którym możemy walczyć i to skutecznie.
W A2med stosujemy kilka sposobów na walkę w przebarwieniami.

Dermamelan – preparat, który nie wymaga zbytniej reklamy. Wielokrotnie sprawdzony, należy do jednych z najskuteczniejszych w medycynie estetycznej w walce w przebarwieniami. Ostatnio firma wypuściła na rynek nowy, udoskonalony zestaw Dermamelan wzgogacony o 2 innowacyjne produkty. Leczenie jest dwuetapowe, pierwszy z nich odbywa się w gabinecie lekarskim, drugi to kontynuacja leczenia przez pacjenta w warunkach domowych preparatami, które dostanie po zabiegu. Preparat hamuje tendencję do hiperpigmentacji. Osiągnięcie pełnym efektów to zwykle kwestia około miesiąca, po czym zabieg w razie potrzeby można powtórzyć. Zazwyczaj do osiągnięcia satysfakcjonującego efekt wystarcza jedna sesja.

Cosmelan – terapia depigmentacyjna pokrewna do terapii Dermamelan, z tym że może być stosowana przez osoby z alergią bądź nietolerancją salicylanów. Podobnie jak w przypadku Dermamelanu firma wypuściła zestaw udoskonalony o 2 innowacyjne produkty do kontynuacji terapii domowej. Podobnie jak w przypadku pierwszego, terapia przebiega dwuetapowo – etap zabiegu w warunkach gabinetu lekarskiego kontynuowany jest przez późniejszą terapię domową w ramach drugiego etapu leczenia. Obie terapie Dermamelan i Cosmelan są wysoce skuteczne i cenione w środowisku lekarskim, jak również przez pacjentów.

Mezoterapia igłowa Aquashine BR – preparat nagradzany Perłą Dermatologii Estetycznej. Jest to połączenie peptydów biomimetycznych z nieusieciowanym kwasem hialuronowym oraz kompleksu odżywczego w celu spotęgowania efektu i poprawy warunków działania pozostałych składników aktywnych. Wyrównuje koloryt, nawilża skórę i rozjaśnia przebarwienia, a efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Tym niemniej najlepsze efekty uzykuje się stosując serię zabiegów, zazwyczaj 3 w odstępach 2-3 tygodniowych. Podawany drogą mezoterapii igłowej w znieczuleniu miejscowym kremem z lidokainą.

Mezoterapia mikroigłowa Dermaheal SB – preparat redukuje przebarwienia skórne i zapobiega syntezie melaniny. Działa rozjaśniająco i efektywnie zapobiega dalszej pigmentacji skórnej. Redukuje przebarwienia skórne powstałe w wyniku syntezy melaniny i wygładza koloryt cery. Skuteczny także w walce z plamami starczymi.

Prostrolane Blanc-B – Peptydowa terapia biomimetyczna. Preparat z nowoczesnej linii Prostrolane, dedykowany do walki z przebarwieniami skórnymi. Podawany drogą mezoterapii igłowej w powierzchownym znieczuleniu kremem z lidokainą.

Drodzy Pacjenci!

Doskonałe terapie przeciw przebarwieniom zostały jeszcze wzbogacone o 2 nowe produkty w ramach zestawu do kontynuacji terapii domowej. W A2med dysponujemy nowymi ulepszonymi zestawami o terapii depigmentacyjnej Dermamelan i Cosmelan.

Dermamelan jest obecnie uznawany za najskuteczniejszą terapię w walce w przebarwieniami. Preparat sam w sobie jest niejako następcą świetnego już i tak Cosmelanu, jednak po wzbogaceniu do dodatkowe składniki aktywne posiada on większą reaktywność i powinowactwo do komórek skóry. W ostatnim czasie firma wzbogaciła zestaw Dermamelan o 2 innowacyjne produkty do stosowania w późniejszym etapie w warunkach domowych, co dodatkowo potęguje efekty terapii. Terapia Dermamelan, jest to bardziej terapia a nie zabieg, ponieważ nie ogranicza się wyłącznie do samego zabiegu w gabinecie lekarskim, trwa około miesiąc. Efekty terapii przychodzą zazwyczaj szybko, jednak jest to uzależnione od fototypu skóry oraz od nasilenia problemu. Większości pacjentek do osiągnięcia pożądanych efektów wystarcza pojedyncza sesja. Jeśli z jakichś przyczyn efekty są niewystarczające wówczas po zastosowaniu pełnej miesięcznej terapii można przejść zabieg po raz drugi, by efekt wzmocnić i utrwalić. Czasem po miesięcznej terapii, w przypadku istotnie opornych miejsc na ograniczonych rejonach skóry przechodzimy do innych terapii np. peptydowych. Warto wspomnieć, że terapia Dermamelan stosowana jest oczywiście w leczeniu przebarwień skórnych o różnym podłożu, jednak szczególnie dobre efekty osiągane są w przypadku przebarwień na tle hormonalnym (pociążowe, polekowe) oraz posłonecznym, co w przypadku innych terapii jest problemem dość skomplikowanym, wymagającym szczególnego podejścia. Szczególnie chętnie sięgamy po ten produkt w przypadku cery tłustej i mieszanej, ponieważ dodatkowym plusem terapii Dermamelan jest hamowanie wydzielania łoju, zwężenie porów, co sprawia, że skóra przybiera szczególnego blasku i rozjaśnienia. Jest to za sprawą dodatku m.in. kwasu salicylowego, którego działanie szczególnie dobrze wpływa na skórę mieszaną, tłustą oraz z tendencją do przetłuszczania. Dodatek kwasu salicylowego jest tym niemniej jednym z głównym ograniczeń jego stosowania u pacjentek z alergią na salicylany, gdyż jego dodatek do preparatów zestawu może niestety o tych pacjentek wywoływać reakcje alergiczne. Dla takich osób dobrą alternatywą pozostaje „stary, dobry” Cosmelan, pozbawiony tego dodatku.

Jeśli chodzi o przebieg terapii, jak już wcześniej wspomniałem, jest on podzielony na dwa etapy – gabinetowy i domowy. W gabinecie lekarskim po uprzednim badaniu i zebraniu wywiadu przechodzi się do wykonania etapu gabinetowego. Po uprzednim przygotowaniu skóry roztworem odtłuszczającym i jej odkażeniu nakłada się maskę w kremie Dermamelan. Najpierw maskę nakłada się z nieco większej ilości na rejony szczególnego zainteresowania, później nakłada się równomierną warstwę preparatu na cały obszar podlegający leczeniu. Na tym właściwie kończy się etap gabinetowy. Maska utrzymywana jest na twarzy przez kilka godzin, zazwyczaj 5-10 – czas ten jest określany wcześniej przez lekarza na podstawie fototypu skóry pacjentki i całości obrazu klinicznego. Po tym czasie pacjentka sama w warunkach domowych zmywa maskę z twarzy (bądź innej okolicy poddanej zabiegowi). Rozpoczyna to drugi etap leczenia, czyli terapia wspomagająca w warunkach domowych stosowana przez pacjentkę. W nowych zestawach (stosowanych w A2med – szczegółowy ich skład podam za chwilę) pacjentka dostaje do domu zestaw 3 produktów, a jej zadaniem będzie stosowanie ich przez cały okres pozabiegowy. Jednym z nich jest dostępny już wcześniej krem depigmentacyjny Dermamelan. Poza tym w skład nowego zestawu wchodzą: krem Melan Recovery oraz krem Melan 130 + pigment control mesoprotech.

Składniki aktywne Dermamelan:
· Kwas azelainowy i kojowy hamuje syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju;
· α-arbutyna hamuje – syntezę tyrozynazy;
· Rumex canadensis – inhibitor tyrozynazy;
· Kompleks Tyrosinol – inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny;
· Wyciąg z aloesu (Aloe Barbadensis) działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza;
· Wyciąg z lukrecji działa ściągająco i przeciwbakteryjnie;
· Niacynamid posiada właściwości przeciwzapalne;
· Bisabolol działa odmładzająco;
· Etoksydiglikol działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych;
· Kwas salicylowy działa antybakteryjnie;
· Witamina E – antyoksydant;
· Witamina A odmładza, zwiększa odnowę komórkową;
· Witamina C działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

Krem Melan Recovery – nowość w zestawie!!!
Zastępuje on Hydra Vital Factor K. Ma on wygodniejszą konsystencję oraz bogatszy skład, przez co preparat ma lepsze działanie nawilżające i natłuszczające, niezbędne po zabiegu.
Skład i działanie:
· wyciąg z alg morskich – hamuje mediatory zapalne przez działa łagodząco i przeciwzapalnie
· prebiotyki – wzmacniające mechanizmy obronne organizmu
· witamina B5 – blokuje migrację melaniny do keratynocytów, tym samym przeciwdziała powstawaniu przebarwień
· masło Shea – przywraca równowagę lipidową skóry
· alfa-bisabolol – koi i łagodzi podrażnioną skórę

Krem Melan 130 + pigment control – nowość w zestawie!!!
Skład i działanie:
· Mesoprotech Complex (unikalne połączenie filtrów fizycznych i chemicznych) – chroni skórę przed promieniowaniem UVA, UVB, IR, HEV
· Azelogliceryna – blokuję migrację melaniny do keratynocytów, przeciwdziałając powstawaniu przebarwień
· naturalny pigment – ujednolica i nadaje nautralny koloryt skórze

Efekty często widoczne są już po tygodniu stosowania terapii jednak nie zwalnia to od jej kontynuowania w celu utrwalenia efektu i zapobieganiu nawrotów. W bardzo opornych przypadkach konieczna bywa 3-miesięczna terapia wspomagająca samym kremem Dermamelan, bądź powtórzenie całej terapii tzw. zabiegu oraz późniejszej terapii domowej. Aczkolwiek należy dodać, że takich przypadków jest naprawdę niewiele, ponieważ preparat i kuracja same w sobie są wysoce skuteczne.
U osób o cerze szczególnie wrażliwej w pierwszych 2 dniach może dochodzić do obrzęku i dolegliwości bólowych skóry. Skóra staje się wówczas bardziej napięta i zaczerwieniona. Aby temu zapobiec można zwiększyć częstotliwość stosowania kremów nawilżających. W przypadku silnego świądu i bolesności można wówczas przyjąć lek przeciwhistaminowy np. Zyrtec czy Telfexo (na który pacjentka może otrzymać receptę podczas wizyty). W przypadku nasilonych dolegliwości bólowych leki dostępne bez recepty w zupełności wystarczą. Można wówczas stosować preparatu ibuprofenu, paracetamolu, metamizolu (Pyralgina), lub ketoprofenu – leki stosujemy doustnie, unikamy aplikowania wszelkich substancji na uszkodzoną skórę, chyba że zalecenia lekarskie będą mówiły co innego. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować żadnych leków miejscowo, poza preparatami nawilżająco-natłuszczającymi. Niekiedy pomagają zimne okłady lub żel stosowany po mezoterapii (o żel należy zapytać lekarza podczas wizyty, gdyż jest on dostępny w gabinecie, a dostanie do na własną rękę może być kłopotliwe). Na sam koniec pragnę nadmienić, że opisany stan nie jest powikłaniem, jest to normalna, dość często obserwowana reakcja skóry.

Zalecenia pozabiegowe:
Najważniejszym zaleceniem jest zachowanie ciągłości terapii. Należy w tym czasie unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Przeciwwskazane jest korzystanie z solarium, gdyż może to indukować postawania kolejnych przebarwień, oraz zakłócać leczenie już istniejących. Podczas ekspozycji na promienie słoneczne należy stosować kremy z filtrem SPF50.

Przeciwwskazania:
· alergia na kwas salicylowy, bądź inne poważne alergie skórne
· opryszczka
· leczenie pochodnymi witaminy A
· ciężkie infekcje ogólnoustrojowe
· skłonność do powstawania bliznowców

Możliwe działania niepożądane są przewidywalne i należą do umiarkowanym. Mają charakter przemijający. Do najczęstszych należą łuszczenie skóry, jej tkliwość i zaczerwienienie przez okres około 7-10 dni. U niektórych pacjentek dochodzi do przejściowego nasilenia zmian trądzikowych. W przypadku niestosowania się do zaleceń pozabiegowych może dojść do powstania nowych przebarwień skórnych lub braku powodzenia terapii już istniejących.

Cosmelan to jeden z najlepszych na rynku preparatów depigmentacyjnych. Jest to idealna alternatywa dla pacjentów uczulonych na salicylany, którzy nie mogą z tego powodu stosować terapii Dermamelan. Właściwie Cosmelan to nie preparat, ani zabieg, lecz metoda terapii, gdyż nie ogranicza się wyłącznie do zabiegu na gabinecie lekarskim – jest to proces lecznicy zapoczątkowany w gabinecie lekarskim, który pacjent kontynuuje później w warunkach domowych. Pozwala to na osiągnięcie lepszych efektów niż standardowe peelingi, z racji na złożoność terapii.
Cosmelan to preprat, który nie wykazuje działania keratolitycznego, zawiera czynniki o natychmiastowym działaniu, a dzięki swojemu składowi jest bezpieczny do tego stopnia, że może być stosowany w różnych fototypach skóry oraz o każdej porze roku. Jest to preparat szczególnie polecamy osobom z alergią na kwas salicylowy, które z racji składu, nie mogą stosować Dermamelanu.
W ostatnim czasie firma wypuściła na rynek zestawy wzbogacone o dodatkowe produkty, które potęgują działanie zabiegu i powodują, że terapia jest skuteczniejsza niż w przypadku starszych, uboższych zestawów.
Terapia Cosmelan przewidziana jest na miesiąc leczenia. Efekty widoczne są zazwyczaj już dużo wcześniej, jednak zaleca się aby mimo wszystko kontynuować terapię, w celu gwarancji i utrwalenia efektów. Jeśli po miesięcznej kuracji w dalszym ciągu pacjent uważe, że efekty mogłbyby być lepsze, to do wyboru mamy 2 wyjścia – albo kontynuować terapię domową do 3-miesięczną terapię kremem Cosmelan 2, albo powtórzyć serię leczenia tzn. zabieg gabinetowy i leczenie domowe.
Sam zabieg jest bezpieczny i nie wymaga zbytniego przygotowania. Ważne, aby w trakcie jego wykonywania skóra nie była poparzona (np. w wyniku nadmiernego opalania). Tak samo odradza się stosowanie wszelkich zabiegów laserowych bądź zabiegów z naruszeniem ciągłości skóry .ub jej podrażnieniem (np. mezoterapia mikroigłowa, peelingi).
W gabinecie lekarskim w pierwszej kolejności zbierany jest wywiad lekarski, wyklucza się ewentualne przeciwwskazania. Następnie skóra jest odpowiednio przygotowana roztworem odtłuszczającym jak i odkażającym. Następnie na skórę nakładana jest warstwa maski Cosmelan, ze szczególnym uwzględnieniem okolic bardziej dotkniętych przebarwieniami. Po nałożeniu maski pacjentka udaje się do domu. Maska utrzymywana jest na twarzy przez czas określony przez lekarza – zazwyczaj jest to 5-10 godzin, po czym pacjentka sama zmywa ją w warunkach domowych. Przez kolejny miesiąc leczenie należy już do pacjentki, ponieważ zaczął się etap leczenia domowego z użyciem środków w które została wyposażona przy wyjściu z gabinetu. Jak już wspomniałem wcześniej firma wypuściła na rynek nowe, udoskonalone zestawy Cosmelan. W A2med używamy wyłącznie nowych ulepszonych zestawów.

Skład produktu Cosmelan wchodzą:
kwas kojowy
kwas fitowy
arbutyna
palmitynian retinolu
witaminy A,C, E
tyrosinol

W skład zestawu domowego wchodzą:
krem depigmentacyjny Cosmelan 1
Melan Recevory – nowość!!!
Melan 130 + pigment control – nowość!!!

Krem Melan Recovery – nowość w zestawie!!!
Zastępuje on Hydra Vital Factor K. Ma on wygodniejszą konsystencję oraz bogatszy skład, przez co preparat ma lepsze działanie nawilżające i natłuszczające, niezbędne po zabiegu.
Skład i działanie:
wyciąg z alg morskich – hamuje mediatory zapalne przez działa łagodząco i przeciwzapalnie
prebiotyki – wzmacniające mechanizmy obronne organizmu
witamina B5 – blokuje migrację melaniny do keratynocytów, tym samym przeciwdziała powstawaniu przebarwień
masło Shea – przywraca równowagę lipidową skóry
alfa-bisabolol – koi i łagodzi podrażnioną skórę

Krem Melan 130 + pigment control – nowość w zestawie!!!
Skład i działanie:
Mesoprotech Complex (unikalne połączenie filtrow fizycznych i chemicznych) – chroni skórę przed promieniowaniem UVA, UVB, IR, HEV
Azelogliceryna – blokuję migrację melaniny do keratynocytów, przeciwdziałając powstawaniu przebarwień
naturalny pigment – ujednolica i nadaje nauralny koloryt skórze

Na 2 dzień po zabiegu często występuje zaczerwienie, świąd, pieczenie i łuszczenie naskórka. Nie jest to powikłanie, tylko naturalna, często obserwowana reakcja organizmu na zabieg. Poradzić sobie z tym można częstszym stosowaniem kremów nawilżających, ewentualnie żelu stosowanego po mezoterapii w celu złagodzenia skóry (proszę pytać w gabinecie, gdyż może być problem z dostępnością na własną rękę). Świąd i ból zazwyczaj dobrze reagują na leki dostępne bez recepty, aczkolwiek pacjentki często podczas wizyty otrzymują nieco silniejsze leki, gdyby takie były potrzebne.

Przeciwwskazania:
poważne alergie skórne
opryszczka
leczenie pochodnymi witaminy A
ciężkie infekcje ogólnoustrojowe
skłonność do powstawania bliznowców

Zalecenia pozabiegowe:
Najważniejszym zaleceniem jest zachowanie ciągłości terapii. Należy w tym czasie unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Przeciwwskazane jest korzystanie z solarium, gdyż może to indukować postawania kolejnych przebarwień, oraz zakłócać leczenie już istniejących. Podczas ekspozycji na promienie słoneczne należy stosować kremy z filtrem SPF50.

Możliwe działania niepożądane są przewidywalne i należą do umiarkowanym. Mają chgarakter przemijający. Do najczęstszych należą łuszczenie skóry, jej tkliwość i zaczerwienienie przez okres około 7-10 dni. U niektórych pacjentek dochodzi do przejściowego nasilenia zmian trądzikowych. W przypadku niestosowania się do zaleceń pozabiegowych może dojść do powstania nowych przebarwień skórnych lub braku powodzenia terapii już istniejących.

Acnelan to nowa, innowacyjna i obecnie najskuteczniejsza metoda w leczeniu trądziku. Jest to najbardziej kompleksowa terapia zewnętrzna, która leczy już istniejące zmiany i powikłania potrądzikowe jak i zapobiega tworzenia się nowych. Hiszpańska marka Mesoesthetic opracowała kurację, która nie tylko znosi stan zapalny, ale również niweluje przebarwienia i widoczność blizn potrądzikowych. Bazuje ona na opatentowanym m.acne complex, który oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku. Terapia ma działanie redukujące wydzielanie sebum, komedo- i keratolityczne, ponadto hamuje aktywność 5-alfa reduktazy wpływającej na produkcję androgenów odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Normalizuje pracę nadmiernie pobudzonych jednostek włosowo-łojowych. Ponadto działa przeciwbakteryjnie, złuszcza martwe komórki naskórka oraz wyrównuje jego koloryt. Całość działania wpływa na szybsze gojenie istniejących zmian zapalnych oraz zmniejsza świecenie przetłuszczonej skóry.

Kuracje składa się z dwóch etapów – gabinetowego i domowego, które wzajemnie się uzupełniając zwiększają szansę na powodzenie terapii.

Terapia gabinetowa składa się z 3 zabiegów, każdy w odstępach 15-21 dni. Po odpowiednim przygotowaniu skóry nakłada się maskę Acne MultiFactor Mask, zawierającą m.acne complex, który wraz z kompleksem beksaretinylu wpływa na wszystkie elementy patogenezy trądziku. Kolejnym krokiem jest nałożenie serum Pore Sealing Shield ma bazie cynku i aloesu, mające za zadanie chronić skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Na koniec zabiegu aplikowany jest łagodny preparat neutralizujący.

Pełna terapia Acnelan, jak już wspomniałem składa się z etapu gabinetowego i etapu domowego, który jest równie ważny w osiągnięciu założonych rezultatów i wzmocni efekty działania zabiegu wykonanego w gabinecie. Do kontynuacji terapii domowej polecamy stosowanie:
Mesoestetic Puryfiyng Mousse
Mesoestetic Pure Renewing Mask
Mesoestetic Acne One krem

Wskazania:
wszystkie odmiany trądziku
zaskórniki
grudki i krostki
rozszerzone pory
zaczerwienienia
blizny i przebarwienia potrądzikowe

Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
nietolerancja lub alergia na salicylany bądź inne składniki aktywne preparatu
terapia retinoidami (zarówno doustna jak i zewnętrzna)
nasilone stany chorobowe skóry
choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej
aktywna choroba nowotworowa
tendencja po powstawania blizn przerostowych lub keloidów
opryszczka
rany i otarcia naskórka
ostatnio przebyte zabiegi chirurgiczne lub dermatochirurgiczne
miejsca objęte makijażem permanentnym

Składniki aktywne: kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy, sodium lepartilate, siarka, kaolin, retinoidy.

Przygotowanie do zabiegu:
3 tygodnie przed zabiegiem nie stosować żadnych zabiegów eksfoliujących jak np. dermabrazja, mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne
5 dni przed zabiegiem nie wolno stosować żadnych substancji o działaniu drażniącym, nie należy poddawać się w tym czasie depilacji, farbowaniu włosów itp.
mężczyźni nie powinny golić się 24 godziny przed zabiegiem
7 dni przed zabiegiem nie należy korzystać z usług solarium ani eksponować skóry na nadmierne działanie promieni słonecznych

Zalecenia pozabiegowe:
2 dni po zabiegu obowiązuje zakaz korzystania z sauny, promieniowania słonecznego, basenu, solarium
15 dni po zabiegu nie należy poddawać się żadnym zabiegom depilacyjnym
zabiegi z użyciem wypełniaczy bądź tatuowanie można rozpocząć najwcześniej tydzień po zakończeniu terapii

Terapia domowa Acnelan

Mesoestetic Purifying Mousse – innowacyjny preparat czyszczący w formie pianki o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Normalizuje wydzielanie sebum, przez co skóra staje się matowa, ale nie przesuszona. Po zastosowaniu pozostawia ją gładką, nawilżoną i elastyczną. Może być stosowany w monoterapii jako pianka do pielęgnacji oraz demakijażu skóry przetłuszczającej się, trądzikowej i łojotokowej. W terapii domowej Acnelan wykorzystywany jest do przygotowania skóry przed nałożeniem kremu Acne One. Składnikami aktywnymi są małocząsteczkowy mocznik i chlorheksydyna.

Mesoestetic Acne One – jest to krem do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej i łojotokowej stosowany w celu przedłużenia i wzmocnienia terapii gabinetowej Acnelan. Składniki aktywne m.acne complex regulują pracę gruczołów łojowych, odblokowują ich ujścia oraz oczyszczają ich kanały. Codzienne stosowanie złuszcza martwe komórki naskórka, wyrównuje jego strukturę oraz poprawia koloryt skóry. Przeciwdziała powstawaniu nowych niedoskonałości skóry oraz przyspiesza gojenie zmian już istniejących. Do składników aktywnych zalicza się m.acne complex (oddziałujący na wszystkie składowe patogenezy trądziku), bexaretinyl complex (o właściwościach złuszczających oraz regulujących działanie jednostki włosowo-łojowej) oraz Serenoa repens czyli palmasabalowa (inhibitor działania 5-alfa-reduktazy, przedłużający i wzmacniający działanie terapii profesjonalnej). Krem należy aplikować na skórę codziennie, po uprzednim przygotowaniu jej za pomocą Mesoestetic Purifying Mousse. Cienką równomierną warstwę kładziemy na skórze, po czym należy ją delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia. Podczas aplikacji należy unikać kontaktu z oczami bądź błonami śluzowymi. Podczas jego stosowania oraz miesiąc po skórę powinno się chronić za pomocą łagodnych kremów z filtrem SPF50.

Mesoestetic Pure Renewing Mask – czyszcząca i złuszczająca maska do pielęgnacji cery trądzikowej oraz łojotokowej. Wzbogacenie formuły o mikrogranulki pozwala na uzyskanie dodatkowego efektu eksfoliacji mechanicznej oraz pobudzenia procesów odnowy komórkowej. Maska usuwa martwe komórki naskórka, odświeża go i wygładza jego powierzchnię. Przyspiesza gojenie zmian trądzikowych oraz zapobiega tworzeniu się nowych. Działa łagodząco, kojąco i antybakteryjnie, dodatkowo normalizuje wydzialanie sebum, pozostawiając cerę matową, ale nie przesuszoną. Przedłuża efekty terapeutyczne po zakończeniu terapii Acnelan, gdyż wtedy powinna być stosowana.
Składniki aktywne i działanie:
m.acne complex – innowacyjny kompleks składników aktywnych działających synergistycznie na składowe patogenezy trądziku, a także na jego następstwa jak blizny oraz przebarwienia pozapalne. Zawiera kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas migdałowy, sodium leparginate. Normalizuje pracę gruczołów łojowych, złuszcza martwy naskórek, rozjaśnia koloryt skóry i redukuje zaczerwienienia.
bexaretinyl complex – działa złuszczająco, normalizuje pracę gruczołów łojowych, rozjaśnia przebarwienia pozapalne oraz działa depigmentacyjnie
kaolin – zawiera mikroelementy i sole mineralne.Wchłania nadmiar sebum, oczyszcza pory i zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie

Sposób użycia:
Maski nie należy stosować podczas terapii Acnelan, a wyłącznie po jej zakończeniu. Przedłuża tym samym działanie terapii Acnelan.
Maskę aplikuje się raz w tygodniu na oczyszczoną skórę, z pominięciem okolic oczu. Należy pozostawić ją na skórze przez okres 5-10 minut, a następnie delikatnie i krótko masować skórę opuszkami palców. Po wszystkim maskę należy zmyć dużą ilością bieżącej wody.
Podczas stosowania maski należy chronić skórę przed słońcem za pomocą kremów z SPF50+.

Ostatnio nowym trendem w medycynie estetycznej stała się rewitalizacja płatków usznych. Jest to zrozumiałe, gdyż z biegiem lat płatki uszne ulegają zanikowy bądź nieestetycznym zmianom wstecznym lub rozciągnięciu pod wpływem noszenia ciężkich kolczyków itp. Prosty zabieg iniekcji kwasu hialunowego do płatka ucha pomaga odtworzyć jego kształt i objętość, znacznie odmładniając w sposób niezauważalny na pierwszy rzut oka wygląd całej twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z lidokainą i jest praktycznie bezbolesny. Przy bardziej skomplikowanych rekonstrukcjach chirurgicznych (po tzw. tunelach) płatka usznego stosuje się ponadto znieczulenie miejscowe nasiękowo-przewodowe roztworem lidokainy. Po wykonaniu procedury pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Jedynym ograniczeniem jest ograniczenie spania na boku przez pierwsze 2-3 noce, aby zredukować ryzyko nieprawidłowego uformowania implantu z kwasu hialuronowego.

W dzisiejszych czasach na wiele sposobów można nieco cofnąć czas i odmłodzić swój wygląd. Jednak jak wiele osób dobrze wie, zazwyczaj wiek kobiety można poznać po jej dłoniach i szyi. I właśnie problemem dłoni się zajmijmy. Eksponujemy je codziennie i wielokrotnie praktycznie w każdej sytuacji, więc czemu nie zadbać o ich estetyczny wygląd. W usługach A2med oferujemy kompleksowe zabiegu rewitalizacji dłoni. Sam przebieg terapii i konieczne zabiegi ustalane są indywidualnie pod pacjenta. Zależą one oczywiście od jakości skóry, ewentualnych przebarwień, stopnia nawodnienia skóry dłoni, czy zaników tłuszczowych lub mięśniowych wymagających wypełnienia. Czasem proces rewitalizacji jest wieloetapowy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze skórą zcieńczałą, przezierną, o słabej sprężystości i z dużymi ubytkami wolumetrycznymi.
Zabiegi możliwe do wykonania podczas terapii to mezoterapia igłowa i mikroigłowa, wampirzy lifting, śródskórna terapia kolagenowa, solftilling z użyciem specjalistycznych dedykowanych preparatów, kończywszy na wolumetrii ubytków z użyciem preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego, czy stymulacji produkcji kolagenu za pomocą nici PDO. Pozwoli to na odjęcie kilku- kilkunastu lat od wyglądu dłoni.

 

Terapia HPL – Hyaluronic Power Lift, jest opracowaną przeze mnie, złożoną terapią liftingującą opierającą się na współdziałaniu preparatów różnego rodzaju kwasu hialuronowego, zarówno nieusieciowanego jak i usieciowanego. Jak już sama nazwa wskazuje, jest to terapia, a nie pojedynczy zabieg. Składa się ona z szeregu różnych zabiegów, rozłożonych w czasie, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają nawzajem swoje działanie. Całość procesu leczniczego gwarantuje nam długoterminowe efekty, z których będziemy cieszyć się jeszcze długi czas po zakończeniu leczenia. Dodatkowym plusem, coraz częściej docenianym przez pacjentki jest fakt, że jej efekty nie postępują drastycznie i błyskawicznie, przez co środowisko w którym na co dzień przebywamy nawet nie zorientuje się, że dana osoba poddała się jemukolwiek zabiegowi. Dopiero po pewnym czasie wszyscy zaczną się zastanawiać w czym tkwi sukces młodego, wypoczętego wizerunku.

Czemu akurat kwas hialuronowy? Kwas hialuronowy (HA) jest substancją obecną w naszym organizmie, odpowiedzialną m.in. za właściwe funkcjonowanie i nieskazitelny wygląd skóry. Najwięcej kwasu hialuronowego mają w sobie osoby młode, co akurat nie dziwi. Z wiekiem niestety zaczyna nam go coraz bardziej brakować. Procesy rozkładu HA i jego syntezy stają się niewyrównane, niestety na korzyść jego degradacji, co koniec końców odpowiada za procesy starzenia się skóry, utratę jej nawilżenia i elastyczności. Wystarczy porównać wygląd skóry kobiety w wieku około 20-30 lat z wyglądem kobiety w wieku lat około 40-60, żeby zauważyć jak istotna jest prawidłowa ilość kwasu hialuronowego dla wyglądu skóry oraz jej funkcjonowania. Istotą działania kwasu hialuronowego jest m.in. wiązanie wody co stwarza dogodne warunki do wszystkich procesów naprawczych i odmładzających w skórze, Poza samym działaniem wolumetycznym, ułatwia syntezę włókien kolagenu i elastyny co przekłada się na jakość, napięcie i elastyczność skóry. Dogodne środowisko do pracy komórek skóry ułatwia również procesy ochronne przed czynnikami uszkadzającymi, jak wolne rodniki tlenowe czy promieniowanie UV. W medycynie często 2+2 nie jest równe 4, jeśli mamy do czynienia z terapiami łączonymi. W tym przypadku mamy podobną sytuację. Zastosowanie w odpowiednim czasie różnych preparatów opartych na różnych rodzajach kwasu hialuronowego jest w stanie przynieść nam efekty niewspółmiernie lepsze, niż gdybyśmy te zabiegi zastosowali same, bądź w dłuższych odstępach, nie patrząc na sposób ich działania, a jedynie opierając się na obietnicach producenta. Terapia taka dostosowywana jest osobno do potrzeb danej osoby, a nie jest wyłącznie utartym schematem stosowanym u wszystkich jednakowo. Dlatego myślę, że najważniejszym etapem całego procesu jest jego planowanie i ewentualna modyfikacja w trakcie w zależności od uzyskanej (bądź nie) odpowiedzi klinicznej pod postacią zamierzonych efektów. Na pewno nie jest oferta dla osób niecierpliwych, oczekujących natychmiastowych efektów. Należy pamiętać jednak, że w medycynie estetycznej nie patrzymy w większości przypadków na daną chwilę (Pomijając oczywiście sytuacje, gdy rzeczywiście oczekujemy efektów natychmiast – jak imprezy okolicznościowe itp.. Wówczas rzeczywiście skupiamy się na zabiegach przynoszących szybkie rezultaty). W przypadku HPL chodzi nam o długotrwały efekt, który w rezultacie uchroni pacjentkę przed zabiegami bardziej radykalnymi w większych ilościach bądź odsunie ich wizję w czasie. Cała terapia ma za zadanie odmłodzić ogólny wygląd twarzy oraz poprawić stan i funkcjonowanie skóry.

Terapia jest indywidualna, „krojona pod pacjenta” z wykorzystaniem samych zabiegów opartych na HA. Do dyspozycji mamy zabiegi takie jak:
– mezoterapia igłowa lub mikroigłowa
– mezolift
– nici hialuronowe
– bioremodeling Profhilo (Molekuła Młodości, nagrodzona Perłą Medycyny Estetycznej)
– szereg zabiegów w wykorzystaniem preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego, czyli tzw. wypełniaczy (począwszy od wypełnienia delikatnych zmarszczek, przez modelowanie ust, wypełnianie głębszych zmarszczek mimicznych aż po wolumetrię mającą za zadanie przywrócić utraconą objętość i nadanie twarzy młodszego wygłądu)

Urazy sportowe / Medycyna regeneracyjna

W A2med leczymy szereg chorób za pomocą iniekcji z autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP). Tego typu terapia jest obecnie uważana za jedną ze skuteczniejszych w leczeniu:

  • urazów stawów i tkanek miękkich
  • ran przewlekłych
  • chorób narządu ruchu jak np.:
  1. łokieć tenisisty
  2. łokieć golfisty
  3. urazy czy zapalenie stożka rotatorów
  4. urazy czy zapalenie ścięgna Achillesa
  5. zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa)
  6. choroby zwyrodnieniowe stawów
  7. zaburzenia zrostu kostnego
  8. zapalenia kaletek maziowych

Wykorzystujemy najwyższej jakości certyfikowany sprzęt medyczny i dedykowane do tego specjalne jednorazowe zestawy należące do najlepszych w swojej klasie. Do wykonania preparatu osocza bogatopłytkowego pobieramy 18ml krwi pacjenta, która następnie poddawana jest na jego oczach dalszej preparatyce, aby ostatecznie uzyskać odpowiednią ilość osocza bogatopłytkowego. W celu zapewnienia najwyższej jakości preparatu pacjent powinien posiadać przy sobie wynik morfologii krwi, na podstawie którego określimy odpowiednie parametry zagęszczenia odwirowanego osocza. Następnie po uzyskaniu PRP jest ono podawane w miejsce docelowe za pomocą iniekcji. Podane w ten sposób płytki krwi uwalniają duże ilości naturalnych czynników wzrostu stymulujących okoliczne tkanki do naprawy, gojenia i nadbudowy. Warto nadmienić, że jest to zabieg należący do jednych z najbezpieczniejszych w medycynie regeneracyjnej, zwłaszcza z uwagi na wyeliminowanie podawania substancji obcych organizmowi i z powodzeniem może być stosowany również przez alergików. Znakomita większość pacjentów odnosi z niego wymierne korzyści zdrowotne.

Blokady sterydowe, to nic innego niż miejscowe podanie działające przeciwzapalnie sterydu. Iniekcje takie wykonuje się zarówno dostawowo, jak i do tkanek miękkich, w zależności od wskazania. Wykonuje się je głównie z powodu chorób zapalnych lub zwyrodnieniowych układu ruchu. Podaje się wówczas mieszaninę kortykosterydu ze środkiem miejscowo znieczulającym, które razem dają silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Sam zabieg wykonywany jest w sposów aseptyczny po odpowiednim przygotowaniu pola operacyjnego.
Efektów należy spodziewać się w ciągu kilku dni od podania i utrzymują się one zazwyczaj przez okres kilku tygodni, jednak dokładny czas jest zmienny osobniczo. U części pacjentów wystarczy wykonać jedno podanie leku, część pacjentów będzie wymagała serii podań. Niestety zdarzając się również pacjenci niereagujący na tego typu leczenie. Nie ma ogólnie przyjętych zasad ile iniekcji może przyjąć dana osoba, jednak ich ilość należy ograniczyć do minimum gdyż powtarzane iniekcje kortykosteroidów mogą osłabiać chrząstki stawowe oraz tkanki miękkie, prowadząc do późniejszych powikłań mechanicznych. Racjonalnym ograniczeniem jest w moim mniemaniu podanie maksywalnie 3 iniekcji, jednak ilość ta może się różnić w zależności od danego przypadku i preferencji pacjenta.
Jak każdy zabieg w medycynie, iniekcje sterydów mają swoje przeciwwskazania. Należą do nich m.in.: niewyrównana cukrzyca, miejscowe infekcje skóry, ropne zapalenie stawów, nadwrażliwość na lek, ciąża lub okres karmienia piersią.
Najczęstsze możliwe powikłania to: ból i krwiak w miejscu wkłucia, przypadkowe niezamierzone nakłucie innych sąsiednich struktur, infekcja w miejscu podania (skóry, tkanek miękkich, lub stawu), odbarwienie skóry w miejscu podania leku, brak spodziewanego efektu terapeutycznego. Szczególnym powikłaniem jest tzw. reakcja „flare”, czyli przejściowe nasilenie dolegliwości bólowych przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Spowodowane jest to wytrącaniem sterydu pod postacią kryształów. Reakcja flare ustępuje samoistnie po kilku dniach. Objawy można złagodzić za pomocą zimnych okładów, oszczędzania i unieruchomienia kończyny oraz ewentualnych podaniem leku przeciwbólowego dostępnego bez recepty lub na receptę otrzymaną przy wizycie.
Przy iniekcji dostawowej możliwe jest podanie nowoczesnego preparatu Cingal, będącego mieszaniną triamcynolonu i kwasu hialuronowego co potęguje i wydłuża jego działanie. Preparat jest zatem preparatem złożonym kortykosterydu i wiskosuplementu. Przed podaniem należy wcześniej umówić się na wizytę gdyż lek jest trudno dostępny i sprowadzamy go od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski, co niestety wydłuża trochę czas oczekiwania na zabieg.

W A2med wykonujemy dostawowe iniekcje wiskosuplementów na bazie kwasu hialuronowego. Stosuje się je w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów (główne wskazanie) bądź po urazach czy operacjach stawów, kiedy pacjent w dalszym ciągu odczuwa dolegliwości bólowe związane ze zbyt małą ilością płynu maziowego w stawie. Podanie preparaty ma działanie wyłącznie objawowe i nie zastępuje leczenia przyczynowego. Po jego dostawowym podaniu dochodzi do poprawy „smarowania” struktur stawowych, zwiększenia ilości i poprawy składu płynu maziowego,zmniejszenia uszkodzeń fizycznych i chemicznych struktur chrzęstnych i tym samym zmniejszego dolegliwości bólowych. Działanie preparatu ma charakter czasowy, gdyż jest on naturalnie trawiony przez nasz organizm i z czasem jego działanie przestaje być odczuwalne. Tym samym dla utrzymania efektu zabiegi należy powtarzać w odpowiednim odstępie czasu.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wiskosuplementów, różniących się nieco działaniem, czasem działania, częstotliwością iniekcji i oczywiście ceną.

W A2med polecamy głównie preparat Synvisc oraz Synvisc One, które w składzie zamiast typowego kwasu hialuronowego mają Hylan G-F20 będący pochodną kwasu hialuronowego o udowodnionym skuteczniejszym działaniu terapeutycznym. Ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego preparatu pozostawiona jest oczywiście pacjentowi, jednak zastrzegamy sobie prawo do niepodania preparatu nieznanego pochodzenia lub marki z uwagi na obawy przez ewentualnymi dodatkowymi powikłaniami. Przed wyborem preparatu prosimy o zapoznanie się z zaleceniami producenta odnośnie ilości potrzebnych do kuracji iniekcji, gdyż jedne podaje się jednorazowo, a inne należy podawać w serii kilku iniekcji – pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.
Na wizytę pacjent może stawić się z kupionym wcześniej przez siebie preparatem lub skorzystać z preparatu zakupionego przez gabinet (w takim przypadku prosimy o wcześniejsze określenie preparatu, aby zapewnić jego dostępność).

Chirurgia

  • wycięcie drobnych zmian skórnych
  • wycięcie tłuszczaków
  • wycięcie kaszaków
  • wycięcie włókniaków
  • inne drobne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, po uprzednim ustaleniu wskazań do wykonania procedury chirurgicznej
  • kontynuacja leczenia miejscowego rozpoczętego w innych placówkach służby zdrowia, jak m.in. kontrola gojenia, czy zdjęcie szwów

W A2med leczymy szereg chorób za pomocą iniekcji z autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP). Wykorzystywane jest ono między innymi w terapii wspomagającej leczenie ran przewlekłych m.in. poopeeracyjnych, w przebiegu stopy cukrzycowej, owrzodzeń czy urazów.

Wykorzystujemy najwyższej jakości certyfikowany sprzęt medyczny i dedykowane do tego specjalne jednorazowe zestawy należące do najlepszych w swojej klasie. Do wykonania preparatu osocza bogatopłytkowego pobieramy 18ml krwi pacjenta, która następnie poddawana jest na jego oczach dalszej preparatyce, aby ostatecznie uzyskać odpowiednią ilość osocza bogatopłytkowego. W celu zapewnienia najwyższej jakości preparatu pacjent powinien posiadać przy sobie wynik morfologii krwi, na podstawie którego określimy odpowiednie parametry zagęszczenia odwirowanego osocza. Następnie po uzyskaniu PRP jest ono podawane w miejsce docelowe za pomocą iniekcji. Podane w ten sposób płytki krwi uwalniają duże ilości naturalnych czynników wzrostu stymulujących okoliczne tkanki do naprawy, gojenia i nadbudowy. Warto nadmienić, że jest to zabieg należący do jednych z najbezpieczniejszych w medycynie regeneracyjnej, zwłaszcza z uwagi na wyeliminowanie podawania substancji obcych organizmowi i z powodzeniem może być stosowany również przez alergików. Znakomita większość pacjentów odnosi z niego wymierne korzyści zdrowotne.

  • implantacja podpowięziowych tabletek przeznaczonych do terapii wspomagającej leczenia alkoholizmu (disulfiram) – Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań do jego wykonania (m.in. pacjent będący aktualnie pod wpływem alkoholu, ciąża, czy ciężkie choroby układu krążenia). Przed zabiegiem podawana jest dożylnie profilaktyczna dawka antybiotyku mającego za zadanie zniwelowanie ryzyka miejscowych powikłań infekcyjnych. Leki dostępne są w gabinecie, a ich koszt wliczony jest w cenę usługi. Do wykonania zabiegu konieczne jest podpisanie świadomej zgody pacjenta.