Specjalista chirurg. Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Entuzjasta zdrowego trybu życia z naciskiem na aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę, jako klucz do długowieczności.

Jestem absolwentem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie ukończyłem kierunek lekarski. Już od pierwszego roku studiów aktywnie udzielałem się wolontaryjnie w szczecińskich i polickich szpitalach (m.in. Oddział Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej, Szpitalne Oddziały Ratunkowe), zdobywając doświadczenie kliniczne.

Specjalizację z chirurgii ogólnej odbyłem w Oddziale Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Naczyniowej SPWSZ w Szczecinie, będąc członkiem zespołu transplantacyjnego. Od początku kariery medycznej pracuję również w strukturach Państwowego Systemu Medycyny Ratunkowej (w Oddziałach Ratunkowych oraz zespołach wyjazdowych pogotowia ratunkowego). Zdobyta wiedza i doświadczenie kliniczne uświadomiły mi jak wielkie znaczenie ma przeciwdziałanie i profilaktyka zachorowań, na równi z terapią istniejących już zaburzeń. Na prośbę Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzę zajęcia ze studentami kierunku lekarskiego z chirurgii. W prywatnym gabinecie zajmuję się medycyną estetyczną jak również wykonywaniem zabiegów chirurgicznych oraz udzielaniem porad z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej (anti-aging) i sportowej.

Prywatnie jestem osobą aktywną fizycznie i świadomą wpływu aktywności na nasze zdrowie i samopoczucie, czym zaraziłem również swoją rodzinę i najbliższych. Od zawsze szczególnym szacunkiem darzyłem sporty walki i wszelkie dyscypliny sportów siłowych, co przełożyło się na moją aktywność w wolnym czasie oraz poszerzenie wiedzy medycznej w tym kierunku.
I właśnie dzięki temu zdaję sobie dobrze sprawę z tego, iż ludzie na różnym etapie swojego życia, dążąc do wyznaczonych celów, popełniają mniej lub bardziej znaczące błędy na które współczesna medycyna ma rozwiązanie.
I ja to rozwiązanie chcę zaoferować moim pacjentom. Niestety wielu lekarzy w dalszym ciągu nie chce podejmować się współpracy (bo tak najtrafniej można określić proces diagnostyczno-leczniczy) z takimi pacjentami.

Młodość byłaby doskonała, gdyby przydarzała się pod koniec życia…

Herbert Henry Asquith

12 lat doświadczenia medycznego, specjalista chirurg

własna
praktyka

współpraca
ze sportowcami

absolwent
Pomorskiego
Uniwersytetu Medycznego

Osobiście uważam, że wszystkie aspekty życia, jak aktywność fizyczna, dieta, czy styl życia, mają swoje odbicie w naszym zdrowiu, stanie hormonalnym i funkcjonowaniu, stąd wzięło się moje zainteresowanie raczkującym jeszcze niestety w Polsce działem medycyny przeciwstarzeniowej, który w krajach wysokorozwiniętych nie jest niczym nadzwyczajnym, a wręcz jest niejednokrotnie rutynowym postępowaniem w celu zachowania jak najdłużej pełnej witalności ciała i umysłu. Wielu chorobom cywilizacyjnym, prowadzącym niejednokrotnie do kalectwa i skrócenia przewidywalnego okresu życia, można zapobiec lub nawet częściowo odwrócić ich skutki, poprzez wprowadzenie odpowiednich zmian w stylu życia lub włączenie odpowiedniej farmakoterapii. Ponadto, nie bez znaczenia pozostaje kwestia jakości życia, gdyż ludzie tak naprawdę w większości przypadków nie boją się starości samej w sobie, ale wynikającego z niej pogorszenia sprawności fizycznej i intelektualnej. Wystarczy spojrzeć chociażby na wiele gwiazd Hollywood korzystających z usług lekarzy medycyny przeciwstarzeniowej. Któż z nas nie chciałby w ich wieku móc poszczycić się podobną tężyzną fizyczną u mężczyzn czy piękną sylwetką u kobiet? Osobiście myślę, że każdy…

Moje prywatne zainteresowania oraz stałe poszerzanie wiedzy medycznej i umiejętności zaowocowały na przestrzeni ostatnich lat udaną współpracą z wieloma sportowcami, zarówno zawodowymi jak i amatorami. Niezwykle pomocna w tym celu jest praca z doświadczonymi specjalistami w swoich dziedzinach, jak i suplementacja, trening personalny czy dietetyka oraz catering specjalistyczny. Uważam, że wspólnym wysiłkiem duetu pacjent-lekarz można dotrzeć do zamierzonych rezultatów.