Medycyna Anti-Aging / Hormonoterapia / Farmakoterapia w sporcie

Z całą pewnością nie jest to stosowanie licznych dermokosmetyków z limitowanych serii, mających za zadanie nadać naszemu ciału młody wygląd. Jest to dość młoda w Polsce jeszcze gałąź medycyny zajmująca się przeciwdziałaniem problemów upływającego czasu oraz wczesnych ich wykrywaniem i leczeniem. Kierunek ten z powodzeniem przyjął się w krajach wysokorozwiniętych skutkując wydłużeniem statystycznej długości życia i jego jakości. W dzisiejszych czasach opartych na kulcie młodości, utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej i umysłowej jest nieodzowne w codziennym życiu zawodowym czy prywatnym. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę co leży u podłoża starzenia się organizmu. Dopiero ta wiedza i umiejętność jej wykorzystania pozwoli nam w pełni czerpać korzyści z jej dobrodziejstw i jak najdłużej utrzymać witalność na jak najwyższym poziomie. Czasu zatrzymać się nie da, ale możemy spowolnić skutki jego upływu. I tutaj z pomocą przychodzi medycyna przeciwstarzeniowa, w wielu kręgach nazywana również medycyną profilaktyczną, gdyż jest ona ukierunkowana na wczesne wykrywanie zaburzeń funkcjonowania organizmu, niedoborów hormonalnych i odpowiednią ich terapię lub substytucję. Wiadomym jest, że z wiekiem dochodzi w organizmie człowieka do spadku produkcji wielu substancji regulujących procesy jego funkcjonowania (m.in. hormonów takich jak testosteron u mężczyzn, czy estrogeny u kobiet, oraz wielu innych jak hormon wzrostu HGH, melatonina, DHEA, hormony tarczycy). Na powyższe zaburzenia poza wiekiem może mieć również wpływ wiele innych czynników, jak stres, przemęczenie czy nadużywanie środków anabolicznych czy psychoaktywnych. Ma to niewątpliwie swoje odbicie w rozwoju wielu chorób uznawanych w dniu dzisiejszym za cywilizacyjne, jak chociażby choroba niedokrwienna serca, zaburzenia gospodarki lipidowej, miażdżyca uogólniona, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość czy zespół metaboliczny. Skala problemu jest duża i wpływa ostatecznie na przewidywalną długość i jakość życia. Udowodniono niejednokrotnie, że wprowadzenie odpowiednich zmian w trybie życia i rozpoczęcie w porę spersonalizowanej terapii i suplementacji hormonalnej istotnie redukuje ryzyko ich rozwoju, postępu i końcowo pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie oraz pomaga zachować młodzieńczy wigor do późnych lat życia. Nikt nie powiedział, że starość oznacza koniec życia, więc czemu nie mielibyśmy przeżyć jej w sposób aktywny i radosny, skoro dzisiejsza medycyna nam to umożliwia. W końcu masz tyle lat, na ile się czujesz! Ponadto wiele korzyści z zalet medycyny przeciwstarzeniowej mogą odnieść sportowcy, zarówno zawodowi jak i zajmujący się sportem w celach czysto rekreacyjnych.

 • zapobieganie chorób związanych z wiekiem
 • poprawa ogólnego stanu zdrowia
 • poprawa nastroju
 • wzrost energii życiowej
 • zmniejszenie ryzyka depresji
 • obniżenie podatności na stres
 • poprawa ilościowa i jakościowa tkanki mięśniowej
 • spadek ilości tkanki tłuszczowej
 • poprawa gęstości kości
 • obniżenie ryzyka chorób zwyrodnieniowych
 • obniżenie ryzyka zapalenia kości i stawów
 • poprawa sprawności fizycznej
 • wzrost potencji i jakości życia seksualnego
 • poprawa stanu skóry, włosów i paznokci
 • obniżenie ryzyka miażdżycy naczyń i choroby wieńcowej
 • obniżenie ryzyka cukrzycy typu 2
 • obniżenie ryzyka rozwoju zespołu metabolicznego
 • poprawa pracy układu odpornościowego
 • poprawa jakości snu
 • poprawa pamięci i koncentracji
 • przyspieszenie regeneracji organizmu
 • przyspieszenie przemiany materii

Otóż na pierwszej wizycie zbierany jest dokładny wywiad i przeprowadzane jest dokładne badanie lekarskie, na podstawie których zlecane są badania dodatkowe (laboratoryjnie i obrazowe) oraz ewentualne konsultacje do wykonania. Po otrzymaniu ich wyników są one dokładnie analizowane i omawiane z pacjentem podczas drugiej wizyty i proponowana jest ostateczna, spersonalizowana terapia wraz z dalszymi zaleceniami. W związku z tym, że jest to proces czasochłonny i wymagający wnikliwej oceny potrzeb i oczekiwań danego pacjenta, pierwsze dwie wizyty trwają około 1 godzinę każda. Po ustaleniu wdrażanej terapii ustalany jest harmonogram dalszych wizyt kontrolnych mających na celu dokładne monitorowanie przebiegu terapii i stanu pacjenta, gdyż każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje na zalecone leczenie, tym samym wymagana jest niekiedy korekta terapii, aby przebiegała ona w sposób bezpieczny i skuteczny. Wszelkie nowe kwestie są na bieżąco omawiane z pacjentem, żeby wyjaśnić jego ewentualne wątpliwości oraz aby odniósł on jak największe korzyści z proponowanej terapii. Jak już wspomniałem wcześniej zależy nam przede wszystkim na prewencji zachorowań, ich ewentualnym wczesnym wykrywaniu i leczeniu, aby nie dopuścić do pełnego rozwoju choroby i związanych z tym powikłań. Leczymy całego pacjenta, a nie wyłącznie ściśle wyselekcjonowaną jednostkę chorobową, tylko takie podejście jest w stanie zrealizować zamierzone efekty.

Każdy kto uprawia sport na choć trochę wyższym poziomie niż sporadyczne amatorskie treningi, wie jak ciężko jest wypracować zamierzone efekty oraz ile pracy i wyrzeczeń to kosztuje. Przychodzi czas stagnacji, braku postępów, powtarzających się kontuzji… I tu niejednokrotnie pojawiają się pytania, czy problem nie leży głębiej. Osoby aktywne fizycznie (a przynajmniej większość), czy to amatorsko, czy zawodowo, traktują swoje zdrowie jako priorytet. Każdemu zdarzają się gorsze okresy, ale gdy problem się przedłuża, a kontuzje trafiają się częściej niż zwykle, a wykluczyliśmy już błędy treningowe, dietytyczne,suplementacyjne, czy chociażby odpowiednią regenerację, to warto sprawdzić, czy sedno sprawy nie ma podłoża medycznego i jak można temu ewentualnie zaradzić. Jak to mówią – choroba nie wybiera…

Na drugim końcu są osoby, które już popełniły kilka błędów w życiu sportowym – najczęściej korzystając z usług „garażowych firm farmaceutycznych” i stosując środki anaboliczno-androgenne w ilościach, powiedzmy szczerze, półhurtowych… Często w konsekwencji tego układ hormonalny jest po prostu w rozsypce. I zapewne część z tym osób zdaje sobie z tego sprawę, i co więcej, szukało pomocy medycznej. Dam sobie rękę uciąć (a dużo ryzykuję, bo nimi zarabiam na życie), że większość z nich została odesłana z kwitkiem, gdyż lekarze często czują się bezradni w takich przypadkach, bo większości z wymienianych środków nie znają nawet z nazwy, a co dopiero działania i ich wpływu na organizm. Szczerze, to nawet im się zbytnio nie dziwię, biorąc pod uwagę fakt, że znakomita większość SAA na „rynku” to produkty weterynaryjne lub w ogóle niedopuszczone do jakiegokolwiek obrotu farmaceutycznego… Więc skąd mają cokolwiek o nich wiedzieć, gdy na co dzień się z nimi nie stykają? Moje osobiste wieloletnie powiązania ze światem sportu niejako spowodowały, że poruszam się w tym temacie „nieco” swobodniej i na pewno żadnego pacjenta z realnym problemem nie pozostawię bez chociażby próby wyprowadzenia jego układu hormonalnego „na prostą”. Jeśli niestety zaburzenia okażą się zbyt głębokie i nieodwracalne, to zawsze zostaje nam do dyspozycji hormonalna terapia zastępcza, tyle że w dawkach bezpiecznych, kontrolowanych i pod stałą opieką lekarską.

W przypadkach nadużyć substancji o działaniu anaboliczno-androgennym nieuchronnie dochodzi do zablokowania osi podwzgórzowo-przysadkowo-gonadalnej, gdyż środki te w mniejszym lub większym stopniu przypominają chemicznie testosteron i jego pochodne. Aby przywrócić równowagę, czyli tzw. homeostazę, w działaniu hormonalnym wyżej wymienionej osi i tym samym przywrócić własną naturalną produkcję hormonalną oraz poprawić parametry ejakulatu, jako wyraz płodności,należy przeprowadzić terapię znaną szerzej jako PCT. Temat wielokrotnie poruszany na zachodzie, u nad traktowany po macoszemu lub w ogóle pomijany. W A2med oferujemy profesjonalne specjalnie opracowane schematy PCT, aby przywrócić Twojemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie.

Medycyna estetyczna

W gabinecie A2med oferuję Państwu również szereg zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, będącej doskonałym uzupełnieniem terapii przeciwstarzeniowej. Moje doświadczenie chirurgiczne, jak również wynikająca z tego perfekcyjna znajomość anatomii człowieka, gwarantuje Państwu najwyższą jakość i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Gabinet jest w pełni wyposażony w niezbędny do tego sprzęt oraz leki. Używam wyłącznie produktów i sprzętu najwyższej jakości, z pełnym zachowaniem zasad aseptyki. Oferta zabiegów jest stale rozszerzana o nowe preparaty i technologie.

Iniekcje z kwasu hialuronowego to obok toksyny botulinowej najczęściej wykonywany rodzaj zabiegów medycyny estetycznej. W skrócie jego działanie można porównać to tymczasowego „implantu”, który umieszcza się za pomocą igły lub tępo zakończonej kaniuli w odpowiednich warstwach skóry w celu wyrównania zmarszczek, korekcji kształtu twarzy czy ust. Do każdej z tych okolic używany jest nieco inny preparat o odpowiedniej gęstości, aby mógł on spełniać swoją rolę. Czasami podczas jednego zabiegu używa się kilku różnych rodzajów kwasu, aby osiągnąć założony efekt kosmetyczny. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu z lidokainą, a w przypadku ust możliwe jest także wykonanie blokady dentystycznej. Dodatkowy efekt przeciwbólowy podczas zabiegu wywiera dodana do produktów lidokaina.

Efekt zabiegu widoczny jest już po jego wykonaniu, jednak efekt końcowy możliwy jest do oceny dopiero po kilku dniach kiedy to zejdzie obrzęk tkanek spowodowany samym zabiegiem. Czas trwania efektu kosmetycznego zależny jest od wielu czynników, jak m.in. jakość użytego preparatu, czy osobniczej zmienności pacjenta (u jednych kwas hialuronowy rozkładany jest znacznie szybciej niż u innych, niezależnie od techniki sieciowania kwasu). Można przyjąć z dużym uproszczeniem, że gęstszy kwas (o ograniczonym zastosowaniu) lub o lepszej technice obróbki utrzyma się dłużej niż produkt niskopółkowy.

W A2med korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych preparatów cenionych marek jak Juvederm (zwłaszcza z nowej linii VYCROSS) czy niemiecki Amalian. Obie firmy w swojej ofercie mają całą gamę preparatów kwasu hialuronowego o różnym przeznaczeniu, pokrywającym pełne spektrum zainteresowania medycyny estetycznej.

Juvederm: Volbella, Volift, Volite, Voluma, Ultra Smile.
Amalian: LT, SF 14 natural lips, SF16 fine, SF20 medium, SF24 advanced, expert III volume

Iniekcje kwasu hialuronowego jak każdy zabieg mają swoje wskazania, przeciwwskazania, możliwe efekty uboczne, działania niepożądane, czy powikłania, które zostaną opisane poniżej.
Przez kilka dni po zabiegu należy unikać opalania czy zbytniego nasłonecznienia, zaniechać zabiegów kosmetycznych czy spożycia alkoholu lub leków przeciwkrzepliwych. Niewskazane jest również nadmierne ugniatanie czy masowanie miejsca ostrzykiwanego, chyba że lekarz prowadzący zaleci inaczej.

Wskazania:
– zmiana konturu twarzy
– utrata objętości poduszek tłuszczowych i związane z tym tzw.”chomiki”, bruzdy nosowo-wargowe, postarzenie rysów twarzy
– bruzdy i zmarszczki od płytkich do głębokich
– zmiana konturu i objętości ust

Przeciwwskazania:
– ciąża i okres karmienia piersią
– choroby autoimmunologicznie
– przyjmowanie antykoagulantów
– aktywne infekcje skórne czy trądzik w miejscu iniekcji
– uczulenie na kwas hialuronowy lub lidokainę
– skłonność do bliznowców i blizn przerosłych
– aktywna choroba nowotworowa
– niewyrównana cukrzyca
– niedawno przebyte zabiegi kosmetyczne czy laserowe w okolicach iniekcji

Możliwe powikłania, działania niepożądane czy efekty uboczne:
– reakcja uczuleniowa na składniki preparatu
– hiperkorekcja lub niewłaściwie umiejscowienie czy późniejsze przemieszczenie preparatu, wymagające zabiegów naprawczych
– miejscowy obrzęk, ból, zaczerwienienie przez pierwsze dni po zabiegu
– zgrubienia, ziarniniaki – zwłaszcza u osób ze skłonnościami do ich tworzenia
– krwiaki w miejscach wkłucia
– przypadkowe podanie kwasu do naczynia krwionośnego
– niezadowalający efekt kosmetyczny
– efekt Tyndalla, czyli „prześwitywanie” kwasu przez skórę, nadając jej siny kolor
– konieczność rozpuszczenia kwasu hialuronidazą z w/w powodów

Toksyna botulinowa, znana szerzej jako Botox (od nazwy handlowej jednego z preparatów), wykorzystywana w szerokiej gamie zabiegów. Jest to, obok kwasu hialuronowego, jeden z najczęściej wykorzystywanych środków w medycynie estetycznej biorąc pod uwagę szeroki wachlarz potencjalnych wskazań do których może być użyty. Ponadto toksynę botulinową wykorzystujemy również we wskazaniach pozaestetycznych, takich jak m.in. przykurcze mięśniowe na tle spastyki, leczenie nadpotliwości, leczenie bruksizmu (nocne zgrzytanie zębami, ze wszystkimi jego konsekwencjami medycznymi) czy leczenie bólów migrenowych i napięciowych głowy. W zależności od wskazania wykorzystywana jest oczywiście różna ilość preparatu oraz nieco inaczej jest on podawany. Zabiegi wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym kremem z Lidokainą, w wyjątkowych przypadkach znieczulenie do zabiegu nie jest wymagane. Aby zapoznać się z pełną gamą wykonywanych w A2med zabiegów z użyciem toksyny botulinowej zapraszam do działu „cennik”, gdzie są one wymienione szczegółowo.

Nadpotliwość, zwłaszcza pach, dłoni i stóp, jest częstym i uciążliwym dla pacjenta problemem. Niejednokrotnie powoduje poczucie zażenowania w sytuacjach publicznych, wymusza specjalnie dobieranie kolorów odzieży, czy czasem nawet utrudnia codzienne czynności jak chociażby prowadzenie samochodu. Szeroka gama dostępnych na rynku antyperspirantów okazuje się często w tych przypadkach nieskuteczna i należy wówczas sięgnąć po bardziej skuteczne metody walki z problemem. Czasem w przypadku wątpliwości co do rozpoznania i miejsc szczególnie dotkniętych chorobą wykonuje się test Minora (jodynowo-skrobiowy), który precyzyjnie określa nam te rejony.
W A2med oferujemy Państwu leczenie nadpotliwości błyskawiczną metodą ostrzykiwania toksyną botulinową Azzalure, stosowaną z powodzeniem w wielu innych wskazaniach jak medycyna estetyczna, czy neurologia. Zabieg jest szczególnie polecany w przypadku nadpotliwości pach, dłoni i stóp. Polega on na ostrzyknięciu preparatem Azzalure miejsc dotkniętych problemem. Zabieg jest mało bolesny z uwagi na rozmiary używanej igły i często nie wymaga znieczulenia. Na życzenie pacjenta, zwłaszcza u osób z niskim progiem bólu, można wykonać wcześniej znieczulenie miejscowe za pomocą kremu z lidokainą, co dodatkowo zredukuje nieprzyjemne doznania. Sam zabieg trwa około 15-30 minut. Praktycznie od razu po nim pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Pierwsze efekty widoczne są w przeciągu pierwszych dni po zabiegu. Pełnego efektu leczniczego spodziewany się około 2 tygodnie po zabiegu, kiedy to proponujemy pacjentowi wizytę kontrolną celem oceny doszczętności i zadowolenia z leczenia oraz czy nie trzeba wykonać dodatkowego zabiegu w miejscach szczególnie opornych. Efekt zabiegu utrzymuje się zazwyczaj kilka miesięcy, jednak dokładny czas ich trwania jest zmienny osobniczo i może się różnić u innych osób, pomimo podania takiej samej dawki, tego samego preparatu. Po ich ustaniu zabieg można powtórzyć.

Leczenie nadpotliwości preparatem Azzalure jak każdy zabieg medyczny ma swoje wskazania, przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane, efekty uboczne i powikłania opisane poniżej.

Wskazania:
– nadmierna potliwość pach
– nadmierna potliwość dłoni
– nadmierna potliwość stóp

Przeciwwskazania:
– stwierdzona nadwrażliwość na preparat (toksyna botulinowa, albuminy ludzkie)
– choroby układu nerwowego np. Zespół Lamberta-Eatona, miastenia, stwardnienie zanikowe boczne
– aktywne choroby nowotworowe (ryzyko rozwinięcia paraneoplastycznej postaci zespołu Lamberta-Eatona)
– ciąża lub okres karmienia piersią
– aktywna infekcja skóry w proponowanych miejscach wkłuć
– stosowanie leków obniżających napięcie mięśniowe w chwili zabiegu lub w poprzedzającym tygodniu

Działania niepożądane/efekty uboczne/możliwe powikłania:
– reakcja uczuleniowa
– brak spodziewanego efektu leczniczego
– miejscowa tkliwość, zaczerwienienie czy obrzęk w miejscach tkłucia
– drobne siniaki w miejscach wkłucia
– miejscowa infekcja skóry
– efekt zwiotczenia mięśni w okolicy zabiegu (utrzymujący się czasem do 6 tygodni)

Postępowanie po zabiegu:
– codzienna dokładna higiena
– unikanie stosowania silnych preparatów kosmetycznych
– w przypadku dolegliwości bólowych stosowanie dostępnych leków przeciwbólowych (z wyłączeniem Aspiryny)
– unikanie rozmasowywania i ugniatania miejsca poddanego zabiegowi przez 24 godziny
– kontrola około 2-3 tygodnie po zabiegu

Wampirzy limfing jest to jeden z najbezpieczniejszym zabiegów w medycynie estetycznej, dających tak duże efekty terapii. Większość z Pań już zapewne sporo czytała na ten temat, gdyż jest to aktualnie zabieg ta topie i jest szeroko chwalony zarówno przez gwiazdy showbiznesu jak i osoby po prostu pragnące poprawić swoją urodę. Skąd to bezpieczeństwo? Podczas zabiegu poza kremem znieczulającym nie podajemy pacjentowi praktycznie żadnych preparatów obcych jego organizmowi. Preparat osocza bogatopłytkowego wykorzystywany później podczas zabiegu pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta pobranej tuż przez obróbką. W związku iż jest to preparat autologiczny (pozyskany od pacjenta), nie istnieje ryzyko rozwoju reakcji uczuleniowych i zabieg może być z powodzeniem bezpiecznie wykonywany nawet u alergików. W naszym gabinecie wykorzystujemy wirówki horyzontalne i certifikowane zestawy najwyższej jakości gwarantujące jakość uzyskanego PRP, co przekłada się oczywiście na późniejsze efektu. Wykorzystujemy wyłącznie frakcję bogatopłytkową osocza, aby pacjent dostał to za co rzeczywiście płaci. Tym samym nie da się uzyskać odpowiedniej ilość PRP z zestawów o mniejszej pojemności, bądź poddanej nieodpowiedniej preparatyce.

Do kogo skierowana jest oferta?

Zabiegi wampirzego liftingu można z czystym sumieniem polecić już od 20 r.ż. w celu jak najdłuższego utrzymania zdrowego i młodego wyglądu skóry. W tak młodym wieku nie polecamy stosowania preparatów z kwasem hialuronowym bądź toksyny botulinowej – po prostu jeszcze tego nie potrzebujecie… U osób starszych PRP ma za zadanie wystymulować fibroblasty zawarte w skórze do produkcji większej ilości wysokiej jakości macierzy komórkowej, i tym samym poprawić nawodnienie, naciągnięcie i odmłodzenie skóry poddanej zabiegowi oraz zdecydowanie zmniejszyć jej wiotkość i tendencję do marszczenia. PRP z powodzeniem poradzi sobie również z płytkimi zmarszczkami, a uzyskany efekt będzie trwalszy niż po użyciu wypełniaczy. Jest to spowodowane wyżej wspomnianym remodelingiem skóry, a nie jedynie jej czasowym wypełnieniem. Wampirzy lifting stosuje się głównie w okolicy twarzy, szyi, dekoltu i grzbietów rąk, jako miejsc najbardziej narażonych na niekorzystne działanie upływającego czasu. Pomijając zastosowania w sporcie i terapii łysienia, które zostaną szerzej opisane w stosownych działach, osocze bogatopłytkowe stosuje się również na blizny pozabiegowe, potrądzikowe jak i rozstępy. Nauka ma solidne podstawy merytoryczne tłumaczące fenomen skuteczności PRP. Ponadto miliony zadowolonych pacjentek na całym świecie nie mogą się mylić.

Jak wygląda zabieg?

Jako że jest to procedura medyczna zabieg poprzedzony jest oceną potrzeb danej osoby, które są na bieżąco omawiane. Idealnym rozwiązaniem jest przyniesienie z sobą ostatniego wyniku morfologii krwi (nie musi być super świeża, ważne żeby dawała pogląd na skład krwi pacjenta i możliwość dobrania odpowiedniej ilości wyekstrahowanego PRP z pobranej krwi).

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

• dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
• nałożenie kremu znieczulającego i ewentualnie opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
• pobranie 20ml krwi pacjenta do specjalnego zestawu wraz z 2 ml antykoagulantu
• odwirowanie uzyskanej pełnej krwi w wirówce horyzontalnej
• trwałe oddzielenie frakcji czerwonopłytkowej od osocza, z pomogą specjalnej konstrukcji zestawu
• ponowne odwirowanie tym razem już wyłącznie osocza, co ma na celu jeszcze większą koncentrację płytek
• pobranie i oddzielenie frakcji osocza małopłytkowego i bogatopłytkowego do osobnych strzykawek
• dokładne odkażenie pola zabiegu
• wykonanie mezoterapii igłowej (używany najcieńszych na rynku medycznym igieł do mezoterapii), z użyciem uzyskanego PRP i zwróceniem szczególnej uwagi na obszary największego zainteresowania
• ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
• nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

• w przypadku chęci uzupełnienia zabiegu o mezoterapię mikrogłową DrPen (zabieg zalecany, potęguje odniesione efekty), kolejnym etapem jest przygotowanie zestawu DrPen z odpowiednią ilością igieł w zależności od skóry pacjentki/pacjenta
• podczas mezoterapii z PRP nie wykorzystujemy preparatów z kwasem hialuronowym (terapia taka nie ma sensu z uwagi na właściwości fizykochemiczne i biologiczne obu preparatów), w zamian za to wykorzystujemy pobrane wcześniej osocze małopłytkowe, które pomimo niskiej zawartości trombocytów w dalszym ciągu bogate jest w czynniki wzrostu i idealnie uzupełnia zabieg bez ryzyka interakcji poszczególnych preparatów
• po zabiegu następuje ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem, a sam zabieg kończy nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

– ciąża
– aktywna choroba nowotworowa
– ogólnoustrojowa infekcja wirusowa (WZW B, WZW C, HIV)
– miejscowa infekcja skóry lub aktywny trądzik
– istotne zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych

Jakie są możliwe powikłania zabiegu?

Możliwe powikłania zabiegu należą do powikłań wyłącznie miejscowych, takich jak obrzęki i krwiaki w miejscach wkłucia, z zaznaczoną tkliwością. Objawy ustępują samoistnie w przeciągu kilku dni i zazwyczaj nie wymagają specjalnego leczenia.

Zalecenia pozabiegowe:

– unikanie oparzeń słonecznych – stosowanie kremów z wysokim filtrem SPF np. Clochee SPF50 Matte Cream
– wstrzymanie się od nakładania makijażu przez przynajmniej 12 godzin po zabiegu
– stosowanie leku Heviran 400mg (profilaktyka uaktywnienia infekcji wirusowej z rodzaju herpes) zgodnie z zaleceniami wydanymi przy wizycie
– stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Co to właściwie jest Profhilo i co czyni go tak innowacyjnym?

Nagrodzony nagrodą AMEC w Paryżu złotą statuetką jako najlepszy zabieg odmładzający i wzmacniający skórę. Innowacja 2015/2016. Ponadto zwycięzca prestiżowego Aesthetics Awards 2016 za innowację roku.

Jest to preparat zupełnie nowej klasy, którego nie można zaliczyć ani do grona wypełniaczy ani rewitalizatorów. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości. Po podaniu uruchamia intensywnie produkcję elastyny i kolagenu typu I, II, IV i VII, co wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wyskukla rysy twarzy i nadaje efekt rewolumetryczny. W produkcji preparatu wyeliminowano całkowicie chemiczne czynniki sieciujące stosowane w wypełniaczach (BDDE, DVS, PEG, Formaldehyd), zamiast tego wykorzystuje się specjalny proces stabilizacji termicznej, czyniącej preparat bezpiecznym redukując ryzyko uczulenia, oraz znacznie przedłużającej jego działanie. Ponadto opatentowany proces stabilizacji termicznej umożliwił do tej pory niemożliwe połączenie w jedną molekułę młodości wyselekcjonowanych cząstek L-HA i H-HA kwasu hialuronowego, uzyskując nową hybrydową formułę, której dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo, odporność na degradację i migrację. Dzięki temu połączeniu uzyskujemy wysoce jednorodny produkt, łatwy do wstrzyknięcia, gwarantujący zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą. Profhilo nie poszerza twarzy i nie robi efektu „nalania”.

Preparat podawany jest specjalnie opracowaną techniką BAP (Beauty Aesthetic Points). Jest to pięć specjalnie opracowanych punktów iniekcji na twarzy (po każdej stronie), które pozwalają na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia. Zostały wybrane przez badaczy IBSA w odpowiedniej odległości od struktur żylnych i dużych gałęzi nerwowych w celu zminimalizowania ryzyka powstawania krwiaków, siniaków, ucisku lub bólu podczas iniekcji. Technika ta zarezerwowana do podawania preparatu Profhilo zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu do tkanek twarzy przez co nadaje efekt rusztowania i wysmuklenia twarzy. Wstrzyknięcie innego preparatu tą techniką będzie nieskuteczne terapeutycznie z uwagi na specjalne właściwości reologiczne Profhilo.

Jaki jest protokół zabiegu Profhilo?

W celu kompleksowego omdłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi wykonane w odstępie miesiąca. Przy skórze w bardzo złym stanie zaleca się wykonanie dodatkowo 1 zabiegu po kolejnych 2 miesiącach.

Rezultaty widać już po 2 sesjach i utrzymują się one przez 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.

 

Jak można łączyć Profhilo z innymi zabiegami?

Należy przestrzegać ogólnych zaleceń:
Botoks: przynajmniej 2 tygodnie przed procedurą.
Mikrodermabrazja, złuszczanie chemiczne, IPL: 1-2 tygodnie przed lub po leczeniu.
Laser frakcyjny: 3-4 tygodnie odstępu.
Zabiegi stomatologiczne: co najmniej 2 tygodnie przed

Linerase to przełomowy preparat w regeneracji skóry, nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2016.

Jest to biomateriał będący zupełnie nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Po 25. roku życia i każdego człowieka rozpoczyna się nieuchronny proces degradacji kolagenu skóry, przez co zaczynamy zauważać oznaki starzenia. Linerase jest liofilizatem hetetogennego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych, kolagenu typu I (z którego składa się 80% skóry). W chwili obecnej jest to jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany kolagen typu I podawany w formie śródskórnych iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic ciała jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Poprzez dwutorowe działanie wytwarza optymalne warunki fizjologiczne syntezy kolagenu: z jednej strony stymuluje obecne w skórze fibroblasty, z drugiej pobudza proliferację nowych fibroblastów, co potęguje efekt terapii. Terapia Linerase wykazała się wysoką skutecznością w rewitalizacji skóry, odbudowie ubytków skórnych, leczeniu blizn, rozstępów i spłycaniu drobnych zmarszczek.

Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2-4 zabiegów w odstępach 2- lub 3-tygodniowych. Zazwyczaj pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od pierwszego zabiegu, kiedy to da się zauważyć poprawę napięcia, elastyczności i blasku skóry. Ostateczny efekt ujędrnienia, regeneracji i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej kuracji. Efekty utrzymują się między 6 a 12 miesięcy, w zależności od zmienności osobniczej. Dodatkowo, aby utrwalić efekty kuracji zaleca się 1 zabieg przypominający co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii co 6-12 miesięcy.

Nie zaleca się łączyć zabiegu Linerase w czasie tej samej wizyty z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami, czy dermabrazją. Najbezpieczniej jest zachować przynajmniej 14-dniowy odstęp pomiędzy tymi zabiegami.

Doskonałe połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego (18mg/ml) z glicerolem (aż 20mg/ml). Preparat idealny do głębokiego nawilżenia i odżywienia skóry, pozwalając jej zachować naturalną młodość, napięcie i elastyczność. Preparat stworzony idealnie do podania zarówno tuż pod naskórek jak i do głębokich warstw skóry, co czyni go multipotencjalnym – działa też jako delikatny wypełniacz drobnych zmarszczek takich jak kurze łapki, zmarszczki śmiechu, zmarszczki na policzkach, wokół ust czy na skórze szyi lub dekoltu. Zdobywca Perły Dermatologii Estetycznej 2010.

Dzięki najnowszej technologii ART (Advanced Rejuvination Technology) perfekcyjnie łączy nawilżające właściwości kwasu hialuronowego i glicerolu. Zawarty w preparacie glicerol o właściwościach stabilizujących i antyseptycznych zapewnia 6-krotnie większą moc nawilżenia, chroni przed działaniem wolnych rodników, co przekłada się na efekty mezoterapii.

Preparat przeznaczony jest dla skóry wymagającej głębokiego nawilżenia i regeneracji oraz dla osób chcących zachować naturalne nawilżenie lub wypełnić drobne zmarszczki.

Co to jest?

Jest to innowacyjna technologia do frakcjonowania skóry i wprowadzania w jej głąb aktywnych składników leczniczych. Polega ona na wykonywaniu mikronakłuć skóry na ściśle określoną i kontrolowaną głębokość umożliwiających penetrację stosowanego koktajlu pobudzającego naturalne mechanizmy odnowy włókien kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie, wygląd i koloryt skóry. Zmarszczki mimiczne ulegają redukcji, skóra zyskuje na jędrności, tym samym poprawie ulega kontur twarzy. Dodatkowo jest to zabieg często wykorzystywany w leczeniu blizn potrądzikowych, czy przebarwień skóry lub miejscowych obrzęków limfatycznych np. pod oczami. Jest doskonałą metodą profilaktyczną przeciw starzeniu się skóry. W celu uzyskania najlepszych efektów zazwyczaj wykonuje się serię 4-6 zabiegów, w odstępach 2-tygodniowych. Zabieg można powtarzać dowolną ilość razy.

Jest to zabieg bezpieczny dla pacjenta i nie ogranicza w sposób znaczący jego codziennej aktywności. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą, po odpowiednim odkażeniu skóry, z wykorzystaniem jednorazowych sterylnych kartridży (zestawów określonej ilości jałowych mikroigieł ze stali chirurgicznej), z możliwością regulacji prędkości wykonywania nakłuć i ich głębokości.

Jakim urządzeniem zabieg jest wykonywany?

W A2med używam najwyższej klasy nowoczesnego urządzenia do mezoterapii mikroigłowej Dr Pen Ultima A6. Jest to obecnie jedno z niewielu dostępnych urządzeń tego typu umożliwiających pracę w trybie całkowicie bezprzewodowym, co znacząco wpływa na komfort i aseptykę zabiegu. Umożliwia ono bardzo precyzyjne dobranie i kontrolę głębokości wykonywania nakłuć w zakresie 0,2-3mm oraz częstotliwości pracy urządzenia. Zabieg z użyciem Dr Pen Ultima A6 znacząco skraca czas leczenia i powrót pacjenta do codziennych czynności.

Jakich preparatów używam?

Wszystkie preparatu to specjalnie dobrane najwyższej jakości koktajle składające się z wielu substancji aktywnych w odpowiednich proporcjach w zależności od oczekiwanego efektu.

Dermaheal Stem C’rum SRNOWOŚĆ!!! preparat zawierający ekstrakt z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu, silne właściwości regeneracyjne, redukcja i zapobieganie zmarszczkom, poprawa elastyczności i nawilżenia skóry, szczególnie polecany do skóry okolic oczu – redukuje sińce i cienie pod oczami, zmniejsza wrażenie podkrążonych oczu

Cytocare 532 – spłycenie zmarszczek, prewencja powstawania zmarszczek, efekt głębokiego nawilżenia, regeneracja skóry właściwej, efekt ochronny i przeciwutleniający, najwyższe stężenie kwasu hialuronowego z całej linii Cytocare

Stretchcare – wzmocnienie skóry i poprawa jej jakości, poprawa napięcia skóry, stymulacja naturalnych procesów ochronnych skóry

Dermaheal Eyebag Solution – redukuje worki i obrzęki pod oczami, zapobiega powstawaniu obrzęków, terapia przeciwstarzeniowa

Dermaheal SB – walka z przebarwieniami, melasma, redukcja syntezy melaniny

Dermaheal HSR – działanie przeciwzmarszczkowe, efekt nawilżający, zapobieganie starzenia się skóry, stosowany do skóry trądzikowej i o rozszerzonych porach

NTSR.HA SwissMedical – silna regeneracja i przywrócenie sprężystości skóry, stymulacja produkcji fibroblastów, zapewnia prawidłową syntezę białek w skórze właściwej, zapobiega powstawania szkodliwych dla skóry wolnych rodników, intensywnie nawilża, poprawia koloryt skóry, wysokie stężenie kwasu hialuronowego

Perfect Solution NCT SwissMedical – intensywna rewitalizacja skóry z oznakami starzenia i wiotkości, redukcja zmarszczek, poprawa gęstości skóry i jej kolorytu

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

 • dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
 • nałożenie kremu znieczulającego i opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
 • dokładne odkażenie pola zabiegu
 • nałożenie wybranego preparatu na skórę
 • właściwe wykonanie zabiegu, czyli kilkukrotny pasaż urządzeniem przez obszary objęte zabiegiem
 • ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
 • nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Wskazania do zabiegu:

 • poprawa napięcia i nawilżenia oraz rewitalizacja zwiotczałej skóry
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia skórne
 • miejscowe obrzęki
 • wygładzenie zmarszczek
 • profilaktyka powstawania zmarszczek
 • redukcja i oczyszczenie porów skórnych

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • tendencja do powstawania bliznowców
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • miejscowa infekcja lub aktywny trądzik
 • choroby nowotworowe
 • alergia na preparaty używane podczas mezoterapii
 • istotne zaburzenia krzepliwości krwi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, kortykosterydów lub retinoidów (np. Izotek)
 • okres długotrwałego nasłonecznienia

Możliwe działania niepożądane:

 • miejscowa tkliwość miejsca poddanego zabiegowi, podbiegnięcia krwawe
 • zaczerwienie, przekrwienie i obrzęk skóry przez pierwszą dobę po zabiegu
 • alergie na zastosowane środki
 • objawy podobne do oparzenia słonecznego, jak pieczenie czy delikatne złuszczanie naskórka przez pierwsze kilka dni

Zalecenia pozabiegowe:

 • unikanie wzmożonego nasłonecznienia, zakaz opalania
 • stosowanie kremów z filtrem SPF50 np. Clochee SPF50 Matte Cream
 • przez pierwsze 12 godzin nie wolno wykonywać makijażu
 • stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus
 • przez pierwsze 2-3 dni przyjmowanie Heviranu 3x400mg

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najczęściej wykonywanych w medycynie estetycznej i cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Wykonuje się go przeprowadzając serię nakłuć skóry w kilkumilimetrowych odstępach wprowadzając przy tym śródskórnie lub podskórnie preparat leczniczy. Poszczególne preparaty różnią się składem i przeznaczeniem, dlatego dobierane są indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Powodują one m.in. poprawę sprężystości skóry i jej odmłodzenie, stymulację produkcji fibroblastów, poprawę nawilżenia skóry, redukcję rozstępów czy blizn, w tym potrądzikowych, redukcję przebarwień, prawidłową produkcję białek w skórze właściwej, eliminację wolnych rodników przyspieszających proces starzenia. Posiadamy również preparaty dedykowane są specjalnie do redukcji przebarwień czy worków i obrzęków pod oczami, lub stosowanych w terapii łysienia. Do okolic najczęściej poddawanych mezoterapii igłowej należą twarz, w tym okolica oczu, skóra owłosiona głowy, szyja, dekolt, dłonie czy rozstępy lub blizny. Procedurę przeprowadza się po uprzednim miejscowym znieczuleniu skóry kremem z lidokainą. Do wykonania zabiegu w A2med używamy wyłącznie najcieńszych dostępnych na rynku igieł dedykowanych do mezoterapii, co pozwala znacząco zredukować miejscowy uraz skóry oraz dolegliwości bólowe w trakcie i po zabiegu.

Jakich preparatów używam?

Wszystkie preparatu to specjalnie dobrane najwyższej jakości koktajle składające się z wielu substancji aktywnych w odpowiednich proporcjach w zależności od oczekiwanego efektu.

Dermaheal Stem C’rum SR – NOWOŚĆ!!! preparat zawierający ekstrakt z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu, silne właściwości regeneracyjne, redukcja i zapobieganie zmarszczkom, poprawa elastyczności i nawilżenia skóry, szczególnie polecany do skóry okolic oczu – redukuje sińce i cienie pod oczami, zmniejsza wrażenie podkrążonych oczu

Cytocare 532 – spłycenie zmarszczek, prewencja powstawania zmarszczek, efekt głębokiego nawilżenia, regeneracja skóry właściwej, efekt ochronny i przeciwutleniający, najwyższe stężenie kwasu hialuronowego z całej linii Cytocare

Stretchcare – wzmocnienie skóry i poprawa jej jakości, poprawa napięcia skóry, stymulacja naturalnych procesów ochronnych skóry

Dermaheal Eyebag Solution – redukuje worki i obrzęki pod oczami, zapobiega powstawaniu obrzęków, terapia przeciwstarzeniowa

Dermaheal SB – walka z przebarwieniami, melasma, redukcja syntezy melaniny

Dermaheal HSR – działanie przeciwzmarszczkowe, efekt nawilżający, zapobieganie starzenia się skóry, stosowany do skóry trądzikowej i o rozszerzonych porach

NTSR.HA SwissMedical – silna regeneracja i przywrócenie sprężystości skóry, stymulacja produkcji fibroblastów, zapewnia prawidłową syntezę białek w skórze właściwej, zapobiega powstawania szkodliwych dla skóry wolnych rodników, intensywnie nawilża, poprawia koloryt skóry, wysokie stężenie kwasu hialuronowego

Perfect Solution NCT SwissMedical – intensywna rewitalizacja skóry z oznakami starzenia i wiotkości, redukcja zmarszczek, poprawa gęstości skóry i jej kolorytu

Jakie są poszczególne etapy zabiegu?

 • dokładny demakijaż (najlepiej aby na wizytę przyjść bez makijażu, pozwoli to znacząco skrócić czas przygotowania do zabiegu)
 • nałożenie kremu znieczulającego i opatrunku okluzyjnego w celu wzmocnienia jego działania (czas potrzebny na znieczulenie 15-20 minut)
 • dokładne odkażenie pola zabiegu
 • nałożenie wybranego preparatu na skórę
 • właściwe wykonanie zabiegu
 • ponowne odkażenie skóry łagodnym antyseptykiem
 • nałożenie specjalistycznego żelu stosowanego po mezoterapii

Wskazania do zabiegu:

 • poprawa napięcia i nawilżenia oraz rewitalizacja zwiotczałej skóry
 • blizny potrądzikowe
 • przebarwienia skórne
 • miejscowe obrzęki
 • wygładzenie zmarszczek
 • profilaktyka powstawania zmarszczek
 • redukcja i oczyszczenie porów skórnych

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • tendencja do powstawania bliznowców
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • miejscowa infekcja lub aktywny trądzik
 • choroby nowotworowe
 • alergia na preparaty używane podczas mezoterapii
 • istotne zaburzenia krzepliwości krwi
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, kortykosterydów lub retinoidów (np. Izotek)
 • okres długotrwałego nasłonecznienia

Możliwe działania niepożądane:

 • miejscowa tkliwość miejsca poddanego zabiegowi, podbiegnięcia krwawe
 • zaczerwienie, przekrwienie i obrzęk skóry przez pierwszą dobę po zabiegu
 • alergie na zastosowane środki
 • objawy podobne do oparzenia słonecznego, jak pieczenie czy delikatne złuszczanie naskórka przez pierwsze kilka dni

Zalecenia pozabiegowe:

 • unikanie wzmożonego nasłonecznienia, zakaz opalania
 • stosowanie kremów z filtrem SPF50 np. Clochee SPF50 Matte Cream
 • przez pierwsze 12 godzin nie wolno wykonywać makijażu
 • stosowanie 2x dziennie kremów kojąco-renenerujących np. Zinalfat, Bepanthen Plus
 • przez pierwsze 2-3 dni przyjmowanie Heviranu 3x400mg

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

Łysienie, zwłaszcza typu androgenowego, jest procesem postępującym w czasie. W chwili obecnej leczenie obejmuje szereg procedur różniących się inwazyjnością. Najmniej inwazyjnym jest stosowanie szerokiej gamy dermokosmetyków, często mało- lub nieskutecznych. Przyjmowanie leków doustnych obejmuje szereg możliwych skutków ubocznych farmakoterapii. W ostateczności pacjentowi pozostaje przeszczep włosów. Przed poddaniem się tej procedurze możliwe jest jednak leczenie miejscowe za pomocą autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP), czy specjalistycznych środków do mezoterapii igłowej lub mikroigłowej. Obie metody są uznane i stosowane we współczesnej medycynie.

Sam zabieg mezoterapii polega na podaniu cienką igłą preparatu leczniczego w zmienioną okolicę, wykonując nakłucia w odstępach kilku milimetrowych. Igły wykorzystywanie przy zabiegu należą do najcieńszych na rynku co znacząco wpływa na zniwelowanie doznań bólowych. Jako, że jest to zabieg małoinwazyjny, wąski jest zakres przeciwwskazań do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, aktywna choroba nowotworowa, aktywna infekcja w miejscu podania preparatu, bądź alergia na substancje w nim zawarte.

Autologiczne osocze bogatopłytkowe jest preparatem wysokoskutecznym, pozyskiwanym z własnej krwi pacjenta pobranej do dedykowanego zestawu i poddanej odpowiedniej preparatyce. Uzyskane i podane w ten sposób płytki krwi, po kontakcie z tkankami pacjenta uwalniają szereg czynników wzrostu, wpływających pozytywnie na ukrwienie tkanki i stymulujących proces namnażania komórek, tym samym poprawiając jakość i wpływając na porost nowych włosów. Ponadto w związku z tym, że jest to preparat pozyskiwany z własnej krwi pacjenta, wyeliminowane jest ryzyko reakcji uczuleniowych i zabieg można w bezpieczny sposów polecić alergikom.

Specjalistyczne gotowe preparaty stosowanie w leczeniu wypadania włosów należą do najwyższej jakości na rynku medycznym. Należą do nich:

Dr Cyj Hair Filler – uchodzący obecnie za jeden z najlepszych preparatów dedykowanych do mezoterapii łysienia. Nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej 2017.

Haircare Revitacare – preparat stworzony specjalnie do problemów skóry owłosionej głowy spowodowanych tendencją do łupieżu czy ciążą

W celu odniesienia największej korzyści zabiegi polecane są w seriach składających się z minimum 4 zabiegów w odstępach 2-tygodniowych.

W przypadkach szczególnie opornych na leczenie jako jedni z niewielu wykorzystujemy preparatu cyklosporyny.

 

Prowadzimy również wysoce spersonalizowaną terapię łysienia plackowatego, opartą na łączeniu wielu uzupełniających się wzajemnie procedur. W skład tej terapii wchodzi mezoterapia igłowa i mikroigłowa oraz leczenie miejscowe m.in. inhibitorami kalcyneuryny oraz zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Dodatkowo leczenie wspomagane jest podażą doustną i niekiedy dożylną odpowiednich suplementów i leków. W znaczącej grupie pacjentów udaje się z ten sposób uzyskać remisję choroby i czasem częściowe (rzadko całkowite) cofnięcie jej skutków.

Lipoliza iniekcyjna jest to rodzaj miejscowego pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Zamiast tego drogą iniekcji podajemy w miejsce docelowe specjalistyczny preparat niszczący miejscowo komórki tłuszczowe, a wydalony z nich tłuszcz zostaje wchłonięty do krwioobiegu i spalony. Przebieg zabiegu jest praktycznie bezbolesny, gdyż jest on wykonywany z użyciem środków znieczulenia miejscowego. W celu uzyskania maksymalnych efektów zalecana jest zazwyczaj seria zabiegów, których ilość uzależniona jest od skali problemu (2-10 sesji). Efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach, a pełne rezultaty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach i potrafią utrzymywać się przez kilka miesięcy, jednak reakcja na zabieg i sam preparat jest w dużej mierze cechą osobniczą. Należy pamiętać jednak, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą i w żadnym stopniu nie zastąpi właściwej diety i wysiłku fizycznego. Pozwala ona natomiast pozbLipoliza iniekcyjna jest to rodzaj miejscowego pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Zamiast tego drogą iniekcji podajemy w miejsce docelowe specjalistyczny preparat niszczący miejscowo komórki tłuszczowe, a wydalony z nich tłuszcz zostaje wchłonięty do krwioobiegu i spalony. Przebieg zabiegu jest praktycznie bezbolesny, gdyż jest on wykonywany z użyciem środków znieczulenia miejscowego. W celu uzyskania maksymalnych efektów zalecana jest zazwyczaj seria zabiegów, których ilość uzależniona jest od skali problemu (2-10 sesji). Efekty można zauważyć już po pierwszych zabiegach, a pełne rezultaty pojawiają się zazwyczaj po kilku tygodniach i potrafią utrzymywać się przez kilka miesięcy, jednak reakcja na zabieg i sam preparat jest w dużej mierze cechą osobniczą. Należy pamiętać jednak, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzającą i w żadnym stopniu nie zastąpi właściwej diety i wysiłku fizycznego. Pozwala ona natomiast pozbyć się złogów tłuszczu zlokalizowanych miejscowo i najczęściej wykorzystywana jest w rejonach:

 • podbródka
 • karku
 • kończyn górnych (w okolicy tricepsów)
 • fałdów na plecach
 • brzucha
 • bioder i pośladków
 • ud (strona wewnętrzna i zewnętrzna)
 • kolan
 • ginekomastii męskiej (z przewagą tkanki tłuszczowej, czyli tzw. lipomastii)

W A2med do intralipoterapii wykorzystujemy:

Prostrolane Inner-B 2ml – NOWOŚĆ

Nowość na rynku lipolizy iniekcyjnej. To najnowocześniejszy preparat peptydowy, z rejestracją jako wyrób medyczny, przeznaczony do miejscowej lipolizy iniekcyjnej. Redukuje ilość lipidów w komórkach tłuszczowych, a cztery unikalne peptydy nasilają lipolizę i hamują lipogenezę (tworzenie się tkanki tłuszczowej). Działa ponadto detoksykująco na skórę, napina ją i czyni bardziej sprężystą i jędrną. Wzmacnia jej elastyczność i poprawia ogólną kondycję.

Może być wykorzystywany z okolicach podbródka, żuchwy, brzucha, przedramion i bryczesów.

Komórki nie ulegają rozrywaniu czy zniszczeniu, co minimalizuje efekty uboczne. Zabieg jest bardzo skuteczny, a przy tym bezpieczny.

Wg ustalonego przez producenta protokołu: twarz – 2 zabiegi; ciało – 3-4 zabiegi. Najefektywniejszym będzie zachowanie przerw 2-tygodniowych pomiędzy zabiegami.

Sagoni Melt + Sagoni Melt Special Care

To innowacyjny produkt stworzony przez dr Philippe Deprez do konturowania twarzy. Zapewnia widoczne rezultaty w modelowaniu i poprawie wyglądu dolnej partii twarzy. To nowy światowy trend, nowa alternatywa dla liposukcji miejscowej, operacji oraz zabiegów estetycznych. Sagoni Melt stosowany jest poniżej linii żuchwy, wyszczupla twarz oraz redukuje podwójny podbródek.

Produkt wskazany w następujących przypadkach:

Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
Podwójny podbródek
Korekcja po liposukcji

Składniki aktywne: karnityna, kofeina, dezoksycholan sodu, mannuronian metylosilanolu, ekstrakt z karczocha zwyczajnego, tiamina HCL, pirydioksyna HCL, sól sodowa fosforanu ryboflawiny, pantenol, ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego.

Rola składników aktywnych:

Rolą L-Karnityny jest rozbicie kwasów tłuszczowych.

Karnityna przenosi długołańcuchowe grupy acylowe z kwasów tłuszczowych do przestrzeni mitochondrialnej tak, aby można je było rozbić za pośrednictwem beta-oksydacji do acetylokoenzymu. A w celu otrzymania energii użytkowej poprzez cykl Krebsa.

CPT1 (Transferaza Palmitoilokarnitynowa) to enzym mitochondrialny znajdujący się w tkankach ciała. Jest powiązany z wewnętrzną błoną mitochondrialną.

CPT1 pośredniczy w przenoszeniu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów łączących się z L-Karnityną.

Rolą Kofeiny jest degradacja komórek tłuszczowych podczas lipolizy.

Rola Dezoksycholanu sodu.

Dezoksycholan sodu jest solą kwasu żółciowego wykorzystywanego do rozpuszczania naturalnych fosfolipidów w wodzie.

Rozpuszczanie związanych z błoną protein i liposomów.

W sposób fizyczny przerywa błonę komórkową adipocytów i powoduje adipocytolizę.

Rola Mannuronianu metylosilanolu.

Naprawa i ujędrnienie skóry:

Produkcja kwasu hialuronowego: możliwość wzrostu syntazy hialuronianu 2 ekspresja genów.
Produkcja kolagenu: wzrost produkcji kolagenu przez fibroblasty.

Lipoliza:

Powoduje uwolnienie nadmiaru kwasu tłuszczowego zawartego w adipocytach.
Powoduje zahamowanie dojrzewania preadipocytów.

Nawilżanie:

Dzięki strukturze polinozowej mannuronowych rodników uczestniczy w zatrzymaniu wody w tkankach.

Łagodzenie:

Powoduje wzrost błony komórkowej, który optymalizuje ochronę komórek przed wolnymi rodnikami.
Powoduje mniejszą wyrazistość iL-1 α z kreatynocytów, mniej poważną reakcję zapalną.

Aktywne składniki z działaniem przeciwzapalnym, między innymi:

Ekstrakt z karczocha zwyczajnego
Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego
Pantenol
Ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego

Aktywne składniki z działaniem antyoksydacyjnym, między innymi:

Mannuronian metylosilanolu
Tiamina HCL & Pirydioksyna HCL
Sól sodowa fosforanu ryboflawiny

Zalecana liczba sesji: 1 zabieg co 3 tygodnie, co najmniej 4 zabiegi.

Sagoni Melt można stosować w połączeniu z innymi technikami poprawiającymi bioprzyswajalność produktu przez skórę.

 

SAGONI MELT SPECIAL CARE

Specjalny dermokosmetyk stosowany do przemodelowania dolnej partii twarzy.

Efekty stosowania Sagoni Melt Special Care:

Zwiększenie efektu w połączeniu z leczeniem Sagoni Melt.
Poprawa mikrocyrkulacji i drenaż limfatyczny.
Poprawa kolorytu skóry.
Ujędrnienie i nawilżenie skóry.

Główne składniki aktywne o działaniu modelującym:

Kofeina
Karnityna
Alginian siloksanetriolu

Składniki aktywne o działaniu antyoksydacyjnym:

Palmitynian retinylu (witamina A )
Octan tokoferylu (witamina E)

Aplikacja SAGONI MELT SPECIAL CARE:

Aplikuj 1-2 razy dziennie.

Masuj leczony obszar okrężnymi ruchami.

Aqualyx

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy. Aqualyx powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

Aqualyx możemy zastosować w taki miejscach jak:

-kończyny górne – w okolicy tricepsu

-fałdy na plecach (poniżej żeber)

-brzuch

-biodra

-„bryczesy”

-okolica podpośladkowa

-wewnętrzna strona ud

-wewnętrzna strona kolan

-podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy

-pseudoginekomastia męska

Revital Celluform – 10ml

Jest to nowoczesna formuła, której działanie można porównać do miękkiej (łagodnej) liposukcji. Pozwala w bezpieczny i nieuciążliwy sposób modelować sylwetkę, zwłaszcza w miejscach najbardziej opornych. W jej skład wchodzą m.in. fosfatydylocholina, kwas deoksycholowy oraz nikotynamid, które wspólnie redukują złogi tłuszczowe, cellulit, poprawiają mikrocyrkulację krwi i poprawiają dotlenienie tkanek. W celu osiągnięcia pożądanego efektu zabieg należy powtórzyć 3-10 razy w odstępach ok.3-tygodniowych. Nie powoduje efektu jojo. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie, stosujących zbilansowaną dietę. Jako kontynuację terapii stosuje się zazwyczaj 2 sesje na rok.

Wskazania:
·         miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
·         cellulit
·         uboga mikrocyrkulacja
·         niedotlenienie tkanek

Przeciwskazania:
·         ciąża lub okres karmienia piersią
·         cukrzyca
·         choroby krwi, nerek lub wątroby związane z nadmierną skłonnością do krwawień
·         stosowanie leków przeciwkrzepliwych
·         alergia na składniki preparatu
·         miejscowe infekcje

Przebieg zabiegu:
·         znieczulenie miejscowe okolicy poddawanej zabiegowi specjalnym preparatem
·         dokładna dezynfekcja miejsca zabiegu
·         podanie preparatu do tkanki tłuszczowej
·         ponowna dezynfekcja miejsca zabiegu łagodnym antyseptykiem
·         miejscowe nałożenie specjalistycznego żelu kojącego po mezoterapii i ewentualne zabezpieczenie opatrunkiem

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu może dojść do obrzęku, zaczerwienienia skóry, krwiaków lub miejscowych zasinień. Ból po zabiegu jest z reguły niewielki i można go porównać do „zakwasów” występujących po ciężkim treningu. Z powyższymi dolegliwościami najlepiej poradzić sobie za pomocą miejscowych zimnych okładów. Od 2. doby po zabiegu zaleca się delikatne masowanie okolicy poddanej zabiegowi w celu uzyskania równomiernego efektu. Ponadto ważne odpowiednie nawodnienie organizmu. Na skórę do stosowania miejscowego od 2 dnia po zabiegu polecamy stosowanie łagodnych dermokosmetyków firmy Clochee.

Dermaheal LL – 5ml

Pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii o działaniu wyszczuplających i antycellulitowym. W jego skład wchodzą fosfatydylocholina, L-karnityna oraz dekapeptyd-4, które wspólnie wspomagają spalanie i rozbijanie tkanki tłuszczowej, napięcie i wygładzenie skóry i pobudzają miejscowy metabolizm mięśni. W celu osiągnięcia pożądanego efektu zabieg należy powtórzyć min. 3 razy w odstępach ok.2-tygodniowych. Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie, stosujących zbilansowaną dietę. Jako kontunuację terapii stosuje się zazwyczaj kilka zabiegów na rok w zależności od efektów miejscowych, oczekiwań pacjenta oraz stanu miejscowego.

Wskazania:
·         miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
·         cellulit
Przeciwskazania:
·         ciąża lub okres karmienia piersią
·         cukrzyca
·         choroby krwi, nerek lub wątroby związane z nadmierną skłonnością do krwawień
·         stosowanie leków przeciwkrzepliwych
·         alergia na składniki preparatu
·         miejscowe infekcje

Przebieg zabiegu:
·         znieczulenie miejscowe okolicy poddawanej zabiegowi specjalnym preparatem
·         dokładna dezynfekcja miejsca zabiegu
·         podanie preparatu do tkanki tłuszczowej
·         ponowna dezynfekcja miejsca zabiegu łagodnym antyseptykiem
·         miejscowe nałożenie specjalistycznego żelu kojącego po mezoterapii i ewentualne zabezpieczenie opatrunkiem

Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu może dojść do obrzęku, zaczerwienienia skóry, krwiaków lub miejscowych zasinień. Ból po zabiegu jest z reguły niewielki i można go porównać do „zakwasów” występujących po ciężkim treningu. Z powyższymi dolegliwościami najlepiej poradzić sobie za pomocą miejscowych zimnych okładów. Od 2. doby po zabiegu zaleca się delikatne masowanie okolicy poddanej zabiegowi w celu uzyskania równomiernego efektu. Ponadto ważne odpowiednie nawodnienie organizmu. Na skórę do stosowania miejscowego od 2 dnia po zabiegu polecamy stosowanie łagodnych dermokosmetyków firmy Clochee.

Okres jesienno-zimowy jest w moim mniemaniu najwłaściwszym czasem na leczenie przebarwień skórnych, niezależnie od ich etiologii (czyli z medycznego na polski – przyczyny ;). Do najczęstszych przyczyn przebarwień zaliczyć można:

· przebarwienia posłoneczne wynikłe z nadmiernego nasłonecznienia, bądź wygórowanej nierównomiernej reakcji skóry na nasłonecznienie

· melasma, czyli ostuda – jedno z najczęstszych przebarwień. Stwierdzane jest ono głównie u kobiet, zwłaszcza po 30. roku życia. Czynniki schorzenia do tej pory nie końca są niestety wyjaśnione. Klinicznie są to nieostro odgraniczone, nieregularne, niezapalne plamy najczęściej o zabarwieniu w odcieniach brązu. Podejrzewa się, że najczęstszymi czynnikami wyzwalającymi są zaburzenia endokrynologiczne, sytuacje stresogenne, bądź zaburzenia polekowe.

· pociążowe

· plamy starcze

· pozapalne w tym np. przebarwienia potrądzikowe

· bielactwo nabyte – schorzenia o podłożu autoimmunologicznym, w A2med leczone specjalnie opracowaną autorsko metodą – w celu dokładniejszego zapoznania się z leczeniem tego schorzenia odsyłam do zakładki „Terapia bielactwa nabytego A2med”

· alergiczne, w wyniku reakcji uczuleniowych na stosowane kosmetyki bądź biżuterię

· piegi, zwłaszcza spotykane u osób o jasnej karnacji, rudym kolorze włosów

· plamy soczewiczowate starcze lub słoneczne

Przed podjęciem leczenie należy sobie zadać przede wszystkim pytanie, jak dużym problemem dla nas są przebarwienia, zwłaszcza mówię tu o piegach, należy pamiętać, że u niektórych osób piegi dodają urodzie niepowtarzalności, a urodzie oryginalności i wcale nie muszą być postrzegane jako defekt, wręcz jako atut, dla niektórych niemożliwy do osiągnięcia.

Leczenie przebarwień skórnych może być prowadzone szeregiem różnych metod, dostosowywanych szczególnie pod konkretny przypadek, etiologię oraz pożądane efekty.

Najłagodniejsze z nich to stosowanie specjalnie przeznaczonych do tego dermokosmetyków. Zazwyczaj najskuteczniejsze dermokosmetyki możliwe są do kupienia wyłącznie od profesjonalistów zajmujących się ich leczeniem (zwane są wówczas kosmeceutykami), najczęściej są to lekarze zajmujące się medycyną estetyczną. Nie chcę w żaden sposób deprecjonować dermokosmetyków dostępnych na stoiskach aptecznych, dostępnych już chyba w większości największych sieci aptek, gdzie osoby przeszkolone doradzą i sprzedadzą preparat dostępny w aptece. Niestety widzę tutaj pewną dozę nieprofesjonalizmu, ponieważ w jaki sposób można zbadać, ocenić problem i doradzić odpowiedni preparat w aptece, niedysponującej wyodrębnionym punktem do chociażby zbadania pacjenta. Drugim problemem jest to czy pani zatrudniona na stoisku dermokosmetycznym może rzeczywiście podjąć się badania pacjenta i stawiania diagnoz? Jeśli nie jest lekarzem, to raczej nie posiada ona odpowiednich do tego uprawnień. Trzecim problemem jest konflikt interesów – mianowicie jestem gotów oddać rękę (a jako chirurgowi jest mi ona niezbędna do wykonywania zawodu), że za wszelką cenę będzie ona starać się sprzedać Wam produkt dostępny w aptece, na których oczywiście apteka (a może i dermokonsultantka) zarabia marżę. Może i znajdą się pojedyncze przypadki, gdzie klientka (bo w aptece nie może ona być zwana pacjentką – to jest wyspecjalizowany punkt sprzedaży) zostanie odesłana gdzie indziej do nieco bardziej specjalistycznej oceny, ale śmiem podejrzewać, że są to przypadki odosobnione i pojedyncze, aczkolwiek warte pochwały. Czemu więc moim zdaniem najlepiej w wyspecjalizowane dermokosmetyki zaopatrywać się w gabinetach medycyny estetycznej lub u dobrych Pań Kosmetolog (nie piszę tego w żadnym przypadku z przekąsem, moim zdaniem dobry kosmetolog to skarb, osoba posiadająca wyspecjalizowaną, wąską wiedzę z swojej dziedzinie, tym samym jest ona zdolna w wielu przypadkach udzielić na cennych porad, a jak już współpracuje z lekarzem to mamy sytuację idealną ponieważ jedno swoją wiedzą i doświadczeniem uzupełnia drugie, bo przecież lekarze wbrew opinii co niektórych nie pozjadali wszystkich rozumów i często dobry, pokorny lekarz sam zapyta dobrego kosmetologa o poradę, bo przecież co dwie głowy to nie jedna i nikt nie zna się doskonale na wszystkim). W moim mniemaniu godnymi polecenia kosmeceutykami są produkty firm Mesoestetic, czy Murier oraz jeden z preparatów firmy SkinTech.

Kolejnym pod względem inwazyjności sposobem leczenia przebarwień są wszelkiego rodzaju peelingi kosmetyczne lub medyczne. Jedne od drugich różnią się głównie siłą działania. Wiadomo, że peelingi lekarskie są bardziej agresywne i tym samym odznaczają się wyższą skutecznością. Stosowane preparaty są bardziej skoncetrowane, utrzymuje się je nieco dłużej na skórze, oczywiście po wcześniejszym określeniu jej wrażliwości, bo w tym przypadku nadgorliwość może zaszkodzić. Na szczęście potencjalne skutki uboczne nie należą do ciężkich, w większości przypadków trochę dłużej będzie przebiegał proces rekonwalescencji (z medycznego na polski – dochodzenia do siebie) po zabiegu. Mają one wszystkie działanie powierzchowne, różne klasy różnią się głębokością penetracji i działania.

W A2med stosujemy oczywiście najlepszy chyba obecnie rozszerzony niedawno zestaw Dermamelan rozbudowany o dodatkowy preparat do stosowania w warunkach domowych dla kontynuacji terapii, po etapie tzw.”gabinetowym” czyli wykonywanym przez lekarza na miejscu.

Ponadto stosujemy szeroką gamę wysokiej jakości produktów firm jak PHFORMULA, MCCM, czy Mesoestetic (do których należy wspomniany wcześniej Dermamelan). Często terapie te składają się jak przypadku Dermamelanu z etapu „gabinetowego” jak i późniejszej terapii domowej mającej na celu spotęgowanie działania produktu. Jak w wielu zabiegach medycyny estetycznej i tutaj 2+2 nie jest równe 4, a niekiedy znacznie więcej.

Idąc dalej w spektrum dostępnych zabiegów, kolejnymi pod względem inwazyjności są wszelkiej maści mezoterapie igłowe i mikroigłowe. W A2med wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone, najwyższej jakości preparaty dostępne na rynku estetycznym. Należą do nich: Aquashine BTX, Aquashine BR, Dermaheal SB, Dermaqual GSH+C1000, Dermaqual MesoGlow, Promo Italia White In, Esthetic Dermal RRS HA Whitening. Zabiegi wykonywane są oczywiście w środowisku i warunkach aseptycznych z zastosowaniem zasad antyseptyki co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. W przypadku zabiegów wykonywanych w okolicy ust stosowana jest każdorazowo profilaktyka przeciwopryszczkowa, aby nie wyindukować zabiegiem rzutu opryszczki u osób podatnych na jej częste nawroty. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym z użyciem najlepszych kremów z wysokim stężeniem substancji znieczulających. Ponadto przy mezoterapii mikroigłowej możliwe jest uzupełnienie zabiegu maską kojącą zakładaną po schłodzeniu w domowym zaciszu, gdzie chyba każdy czuje się najbardziej komfortowo.

Wartymi wspomnienia w walce z przebarwieniami są zabiegi laserowe, wykorzystujące różne długości wiązki laserowej i rodzaju wykorzystanego lasera. Rodzaj lasera, długość jego wiązki oraz ilość impulsów dostosowywana jest do rodzaju patologii z jaką mamy do czynienia oraz oczekiwań jakie mamy do spełnienia. Aktualnie w A2med z różnych przyczyn, w tym lokalowych nie oferujemy pacjentom zabiegów laserowych, ale w najbliższych planach mamy zakup m.in. najwyższej jakości multipotencjalnych platform gwarantujących wysoki poziom i bezpieczeństwo oferowanych usług. Jak tylko to się zmieni bezzwłocznie zostaniecie o tym Państwo poinformowani.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym podanym w zakładce kontakt, bądź przez gotowy na stronie formularz kontaktowy. Na wszelkie zapytania odpowiadamy w najszybszym możliwym terminie. W przypadku pytań czy wątpliwości preferujemy kontakt mailowy, z racji możliwości udzielenia najbardziej wyczerpujących odpowiedzi na Państwa zapytania. W związku z tym prosimy o kontakt drogą telefoniczną raczej wyłącznie w celu rejestracji w przyczyn podanych powyżej.

W A2med prowadzimy terapię bielactwa nabytego za pomocą autorskiej metody. Jest ona oparta na najnowszych terapiach o opisanej wysokiej skuteczności i dodatkowo zmodyfikowana w sposób autorski w celu zwiększenia szans powodzenia leczenia. Metoda ta nie jest oparta w żaden sposób na stosowaniu kortykosteroidów czy naświetlań. Jest to terapia kilkumiesięczna i niestety dość kosztochłonna z uwagi na spektrum koniecznych badań dodatkowych i wykorzystanych leków. W jej skład wchodzą: leczenie miejscowe – zabiegowe i niezabiegowe, leczenie doustne i ewentualnie leczenie dożylne w niektórych przypadkach. Opisywane są przypadki utrzymywania się efektu repigmentacji nawet 9 miesięcy po zaprzestaniu terapii, w tym wspomagającej. Z uwagi na ograniczenia nakładane na pacjenta, wynikłe z rodzaju leczenia, najlepiej jest je przeprowadzać w sezonie jesienno-zimowym i ewentualnie wczesną wiosną.

W celu ustalenia konsultacji zapraszamy do działu „Umówienie wizyty”.

Łysienie plackowate jest ciężką i uciążliwą chorobą autoimmunologiczną, której patogeneza w uproszczeniu polega na atakowaniu i niszczeniu mieszków włosowych przez własne komórki układu immunologicznego pacjenta. W efekcie tego dochodzi do znacznej miejscowej utraty owłosienia i w konsekwencji do rozwoju istotnych defektów kosmetycznych i zaburzeń psychicznych (jak chociażby depresja) z tym związanych. Nie bez znaczenia pozostają również społeczne aspekty choroby, jak wycofanie z kontaktów międzyludzkich czy produktywność w pracy. Jeśli choroba dotyka mężczyzn to zazwyczaj jest ona znacznie lepiej tolerowana, z przyczyn oczywistych. Natomiast dla kobiety dotkniętej tym schorzeniem jest to niejednokrotnie duże obciążenie psychiczne i często szukają one rozwiązania w noszeniu peruk czy doczepianych włosów. Możliwości leczenie tej choroby są współcześnie bardzo ograniczone.
W A2med czerpiąc z doświadczenia własnego pracy z lekami wpływającymi na układ immunologiczny oraz w oparciu o dostępne prace naukowe opracowałem własną autorską metodę leczenia łysienia plackowatego. Polega ona w skrócie na połączeniu procedur zagiegowych (z wyłączeniem przeszczepu włosów, który często okazuje się nieskuteczny z uwagi na patofizjologię schorzenia) oraz stosowaniu leków miejscowych i ewentualnie doustnych czy dożylnych – wszystko w zależności od przypadku. Leczenie oparte jest głównie na lekach immunosupresyjnych (jak inhibitory kalcyneuryny, cyklosporyna czy prostaglandyny) oraz pomocniczych i wymaga od pacjenta ścisłej współpracy z lekarzem i bezwzględnego stosowania się do zaleceń. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykonać szeroki panel badań laboratoryjnych umożliwiających wykluczenie przeciwwskazań, wykrycie ewentualnych chorób współistniejących oraz ostateczną kwalifikację do leczenia. Pacjent przed jego rozpoczęciem musi mieć świadomość możliwych powikłań leczenia, konieczności stosowania do zaleceń lekarskich oraz możliwości ewentualnego niepowodzenia leczenia w przypadku lekooporności. Sam proces leczniczy jest długotrwały i niestety obarczony ryzykiem niepowodzenia z uwagi na ciężkość samej choroby i czasu jej trwania. Istnieją jednak dowody naukowe na szansę powodzenia terapii i przywrócenie utraconego owłosienia. Biorąc pod uwagę istniejące metody leczenia jest to obiecująca alternatywa dla dotychczasowych terapii.

Ostatnio nowym trendem w medycynie estetycznej stała się rewitalizacja płatków usznych. Jest to zrozumiałe, gdyż z biegiem lat płatki uszne ulegają zanikowy bądź nieestetycznym zmianom wstecznym lub rozciągnięciu pod wpływem noszenia ciężkich kolczyków itp. Prosty zabieg iniekcji kwasu hialunowego do płatka ucha pomaga odtworzyć jego kształt i objętość, znacznie odmładniając w sposób niezauważalny na pierwszy rzut oka wygląd całej twarzy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym kremem z lidokainą i jest praktycznie bezbolesny. Przy bardziej skomplikowanych rekonstrukcjach chirurgicznych (po tzw. tunelach) płatka usznego stosuje się ponadto znieczulenie miejscowe nasiękowo-przewodowe roztworem lidokainy. Po wykonaniu procedury pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Jedynym ograniczeniem jest ograniczenie spania na boku przez pierwsze 2-3 noce, aby zredukować ryzyko nieprawidłowego uformowania implantu z kwasu hialuronowego.

W dzisiejszych czasach na wiele sposobów można nieco cofnąć czas i odmłodzić swój wygląd. Jednak jak wiele osób dobrze wie, zazwyczaj wiek kobiety można poznać po jej dłoniach i szyi. I właśnie problemem dłoni się zajmijmy. Eksponujemy je codziennie i wielokrotnie praktycznie w każdej sytuacji, więc czemu nie zadbać o ich estetyczny wygląd. Wiele gwiazd showbiznesu jak np. Madonna przyznało się do stosowania zabiegów odmładzających dłonie. W usługach A2med oferujemy kompleksowe zabiegu rewitalizacji dłoni. Sam przebieg terapii i konieczne zabiegi ustalane są indywidualnie pod pacjenta. Zależą one oczywiście od jakości skóry, ewentualnych przebarwień, stopnia nawodnienia skóry dłoni, czy zaników tłuszczowych lub mięśniowych wymagających wypełnienia. Czasem proces rewitalizacji jest wieloetapowy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze skórą zcieńczałą, przezierną, o słabej sprężystości i z dużymi ubytkami wolumetrycznymi.
Zabiegi możliwe do wykonania podczas terapii to mezoterapia igłowa i mikroigłowa, wampirzy lifting, śródskórna terapia kolagenowa, solftilling z użyciem specjalistycznych dedykowanych preparatów, kończywszy na wolumetrii ubytków z użyciem preparatów usieciowanego kwasu hialuronowego, czy stymulacji produkcji kolagenu za pomocą nici PDO. Pozwoli to na odjęcie kilku- kilkunastu lat od wyglądu dłoni.

Rewitalizacja i małoinwazyjny lifting metodą implantacji nici PDO jest metodą pierwotnie wynalezioną i stosowaną w Korei, jednak szybko rozprzestrzeniła się na cały świat z uwagi na jej małoinwazyjność, dobre efekty, szybkość rekonwalescencji oraz stosunkowo niski odsetek powikłań w porównaniu do tradycyjnych metod chirurgicznych. Ponadto może być stosowana u osób młodszych niewymagających jeszcze rozległych, inwazyjnych metod klasycznych. Może być to traktowne zarówno jako zabieg terapeutyczny jak i profilaktyczny, w zależności od rodzaju i umiejscowienia nici. Podczas jednego zabiegi implantuje się od kilku do kilkunastu różnego rodzaju nici na stronę w zależności od pożądanego efektu, stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Sam zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym co oznacza, że pacjent od razu po zabiegu wraca do domu i może powrócić do swoich codziennych czynności, bez konieczności stosowania specjalnych opatrunków elewacyjnych, drenów itp. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym maścią z lidokainą oraz iniekcji lidokainy w przewidywalnych miejscach wkłucia i niekiedy w kanał wprowadzenia nici. Tym samym dolegliwości bólowe podczas zabiegu redukujemy do minimum. Możemy w ten sposób wykonać szeroki panel zagiegów, jak V-lifting twarzy, zabiegi w okolicach linii żuchwy, czoła, powiek, policzków, okolicy konturu ust, fałdów nosowo-wargowych, linii marionetki, szyi, dekoltu, piersi, pośladków, dłoni, ud czy innych okolic, z użyciem nici do tego dedykowanych. Wprowadzone nici dają efekt liftingujący i wolumetryczny w miejscu wszczepienia, ponadto stymulują one naturalną produkcję kolagenu, fibrobrastów i tworzenia nowych naczyń co dodatkowo wpływa na jakość skóry. Same nici są nićmi wchłanialnymi, krórych czas wchłaniania różni od typu, ale waha się w przedziale kilku do kilkunastu miesięcy. Są one od dawna wykorzystywane w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, chirurgii ogólnej, od niedawna również z w medycynie estetycznej. Są wykonane z materiału jednolitego i obojętnego dla tkanek co minimalizuje możliwości powikłań miejscowych, zarówno alergicznych jak i infekcyjnych.
W A2med korzystamy głównie z nici renomowanej firmy Cara oferującej szeroką gamę sprawdzonych produktów posiadających certyfikary CE, ISO oraz są zatwierdzone przez KFDA i odznaczone symbolem GMP (Good Manufacturing Practice). Produkowane są one przy współpracy zakładów z Niemiec, Japonii i Korei. Wiele z nich chronionych jest prawem patentowym i dostępne są wyłącznie u tego producenta jako produkty szczególnie godne polecenia. Do wykorzystywanych nici należą:
PDO Cara Mono Thread – nić z pojedynczym barwionym włóknem stosowana w celu podniesienia i ujędrnienia skóry.
PDO Cara Mono Clear Thread – nić, która jest odpowiednikiem Mono Thread, jednak niebarwiona, przezroczysta, co eliminuje ryzyko efektu tatuażu przy cienkiej i delikatnej skórze o jasnej karnacji.
PDO Cara Screw Thread – pojedyncza nić typu mono owinięta spiralnie na prowadnicy, dzięki czemu wkręca się ona w tkankę jak śruba potęgując jej działanie.
PDO Cara Multi Thread – skręcone wokół własnej osi dwie nici mono, przypominające warkocz. Taka budowa umożliwia silniejszą syntezę kolagenu wokół nici. Są znacznie sztywniejsze niż nici mono, dlatego wykazują większą zdolność do wygładzenia i napinacia skóry.
PDO Cara COG (Barb) Thread – nici posiadające haczyki jedno- dwu- lub wielokierunkowe
PDO Cara Multi Screw Thread – 2 nici splecione w warkocz dodatkowo oplecione spiralnie wdłuż prowadnicy powodujące efekt wkręcania się z tkankę
PDO&PGA Cara Duplex Thread – produkt powstały ze skręcenia dwóch rodzajów nici – PDO (polidioksanon/żyłka) oraz PGA (kwas poliglikolowy/multifilament). Ze względu na szybkie tempo rozpuszczania nici PGA efekt jest szybszy niż przy zastosowaniu wyłącznie nici PDO. PGA tworzy przestrzeń dla gromadzenia się kolagenu, pobudzanego do produkcji przez PDO. Produkt warty polecenia dla osób oczekujących szybszych rezultatów.
PDO Cara Gold Thread – produkt opatentowany przez firmę MAS Co.Ltd. Jest to bezbarwna nić typu mono pokryta 99,99% czystym złotem. Obecność złota zapewnia niezwykle skuteczny efekt odmłodzenia i rozświetlenia skóry poprzez stymulację reakcji jonowej w skórze i poprawie krążenia. Efekty utrzymują się dłużej niż w przypadku zastosowania nici typu mono ze względu na opóźniony efekt topnienia nanocząsteczek złota.
PDO Cara 6D COD (Barb) Thread – nić wprowadzana za pomocą tępej kaniuli, wyposażone w wielokierunkowe 360-stopniowe haczyki (w 6 stronach) umożliwiające wysokie właściwości liftingujące i eliminujące ryzyko migracji nici.

Urazy sportowe / Medycyna regeneracyjna

W A2med leczymy szereg chorób za pomocą iniekcji z autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP). Tego typu terapia jest obecnie uważana za jedną ze skuteczniejszych w leczeniu:

 • urazów stawów i tkanek miękkich
 • ran przewlekłych
 • chorób narządu ruchu jak np.:
 1. łokieć tenisisty
 2. łokieć golfisty
 3. urazy czy zapalenie stożka rotatorów
 4. urazy czy zapalenie ścięgna Achillesa
 5. zapalenie rozcięgna podeszwowego (ostroga piętowa)
 6. choroby zwyrodnieniowe stawów
 7. zaburzenia zrostu kostnego
 8. zapalenia kaletek maziowych

Wykorzystujemy najwyższej jakości certyfikowany sprzęt medyczny i dedykowane do tego specjalne jednorazowe zestawy należące do najlepszych w swojej klasie. Do wykonania preparatu osocza bogatopłytkowego pobieramy 18ml krwi pacjenta, która następnie poddawana jest na jego oczach dalszej preparatyce, aby ostatecznie uzyskać odpowiednią ilość osocza bogatopłytkowego. W celu zapewnienia najwyższej jakości preparatu pacjent powinien posiadać przy sobie wynik morfologii krwi, na podstawie którego określimy odpowiednie parametry zagęszczenia odwirowanego osocza. Następnie po uzyskaniu PRP jest ono podawane w miejsce docelowe za pomocą iniekcji. Podane w ten sposób płytki krwi uwalniają duże ilości naturalnych czynników wzrostu stymulujących okoliczne tkanki do naprawy, gojenia i nadbudowy. Warto nadmienić, że jest to zabieg należący do jednych z najbezpieczniejszych w medycynie regeneracyjnej, zwłaszcza z uwagi na wyeliminowanie podawania substancji obcych organizmowi i z powodzeniem może być stosowany również przez alergików. Znakomita większość pacjentów odnosi z niego wymierne korzyści zdrowotne.

Blokady sterydowe, to nic innego niż miejscowe podanie działające przeciwzapalnie sterydu. Iniekcje takie wykonuje się zarówno dostawowo, jak i do tkanek miękkich, w zależności od wskazania. Wykonuje się je głównie z powodu chorób zapalnych lub zwyrodnieniowych układu ruchu. Podaje się wówczas mieszaninę kortykosterydu ze środkiem miejscowo znieczulającym, które razem dają silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Sam zabieg wykonywany jest w sposów aseptyczny po odpowiednim przygotowaniu pola operacyjnego.
Efektów należy spodziewać się w ciągu kilku dni od podania i utrzymują się one zazwyczaj przez okres kilku tygodni, jednak dokładny czas jest zmienny osobniczo. U części pacjentów wystarczy wykonać jedno podanie leku, część pacjentów będzie wymagała serii podań. Niestety zdarzając się również pacjenci niereagujący na tego typu leczenie. Nie ma ogólnie przyjętych zasad ile iniekcji może przyjąć dana osoba, jednak ich ilość należy ograniczyć do minimum gdyż powtarzane iniekcje kortykosteroidów mogą osłabiać chrząstki stawowe oraz tkanki miękkie, prowadząc do późniejszych powikłań mechanicznych. Racjonalnym ograniczeniem jest w moim mniemaniu podanie maksywalnie 3 iniekcji, jednak ilość ta może się różnić w zależności od danego przypadku i preferencji pacjenta.
Jak każdy zabieg w medycynie, iniekcje sterydów mają swoje przeciwwskazania. Należą do nich m.in.: niewyrównana cukrzyca, miejscowe infekcje skóry, ropne zapalenie stawów, nadwrażliwość na lek, ciąża lub okres karmienia piersią.
Najczęstsze możliwe powikłania to: ból i krwiak w miejscu wkłucia, przypadkowe niezamierzone nakłucie innych sąsiednich struktur, infekcja w miejscu podania (skóry, tkanek miękkich, lub stawu), odbarwienie skóry w miejscu podania leku, brak spodziewanego efektu terapeutycznego. Szczególnym powikłaniem jest tzw. reakcja „flare”, czyli przejściowe nasilenie dolegliwości bólowych przez pierwsze kilka dni po zabiegu. Spowodowane jest to wytrącaniem sterydu pod postacią kryształów. Reakcja flare ustępuje samoistnie po kilku dniach. Objawy można złagodzić za pomocą zimnych okładów, oszczędzania i unieruchomienia kończyny oraz ewentualnych podaniem leku przeciwbólowego dostępnego bez recepty lub na receptę otrzymaną przy wizycie.
Przy iniekcji dostawowej możliwe jest podanie nowoczesnego preparatu Cingal, będącego mieszaniną triamcynolonu i kwasu hialuronowego co potęguje i wydłuża jego działanie. Preparat jest zatem preparatem złożonym kortykosterydu i wiskosuplementu. Przed podaniem należy wcześniej umówić się na wizytę gdyż lek jest trudno dostępny i sprowadzamy go od wyłącznego dystrybutora na terenie Polski, co niestety wydłuża trochę czas oczekiwania na zabieg.

W A2med wykonujemy dostawowe iniekcje wiskosuplementów na bazie kwasu hialuronowego. Stosuje się je w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów (główne wskazanie) bądź po urazach czy operacjach stawów, kiedy pacjent w dalszym ciągu odczuwa dolegliwości bólowe związane ze zbyt małą ilością płynu maziowego w stawie. Podanie preparaty ma działanie wyłącznie objawowe i nie zastępuje leczenia przyczynowego. Po jego dostawowym podaniu dochodzi do poprawy „smarowania” struktur stawowych, zwiększenia ilości i poprawy składu płynu maziowego,zmniejszenia uszkodzeń fizycznych i chemicznych struktur chrzęstnych i tym samym zmniejszego dolegliwości bólowych. Działanie preparatu ma charakter czasowy, gdyż jest on naturalnie trawiony przez nasz organizm i z czasem jego działanie przestaje być odczuwalne. Tym samym dla utrzymania efektu zabiegi należy powtarzać w odpowiednim odstępie czasu.
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wiskosuplementów, różniących się nieco działaniem, czasem działania, częstotliwością iniekcji i oczywiście ceną.

W A2med polecamy głównie preparat Synvisc oraz Synvisc One, które w składzie zamiast typowego kwasu hialuronowego mają Hylan G-F20 będący pochodną kwasu hialuronowego o udowodnionym skuteczniejszym działaniu terapeutycznym. Ostateczna decyzja co do wyboru konkretnego preparatu pozostawiona jest oczywiście pacjentowi, jednak zastrzegamy sobie prawo do niepodania preparatu nieznanego pochodzenia lub marki z uwagi na obawy przez ewentualnymi dodatkowymi powikłaniami. Przed wyborem preparatu prosimy o zapoznanie się z zaleceniami producenta odnośnie ilości potrzebnych do kuracji iniekcji, gdyż jedne podaje się jednorazowo, a inne należy podawać w serii kilku iniekcji – pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.
Na wizytę pacjent może stawić się z kupionym wcześniej przez siebie preparatem lub skorzystać z preparatu zakupionego przez gabinet (w takim przypadku prosimy o wcześniejsze określenie preparatu, aby zapewnić jego dostępność).

Chirurgia

 • wycięcie drobnych zmian skórnych
 • wycięcie tłuszczaków
 • wycięcie kaszaków
 • wycięcie włókniaków
 • inne drobne zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta, po uprzednim ustaleniu wskazań do wykonania procedury chirurgicznej
 • kontynuacja leczenia miejscowego rozpoczętego w innych placówkach służby zdrowia, jak m.in. kontrola gojenia, czy zdjęcie szwów

W A2med leczymy szereg chorób za pomocą iniekcji z autologicznego osocza bogatopłytkowego (PRP). Wykorzystywane jest ono między innymi w terapii wspomagającej leczenie ran przewlekłych m.in. poopeeracyjnych, w przebiegu stopy cukrzycowej, owrzodzeń czy urazów.

Wykorzystujemy najwyższej jakości certyfikowany sprzęt medyczny i dedykowane do tego specjalne jednorazowe zestawy należące do najlepszych w swojej klasie. Do wykonania preparatu osocza bogatopłytkowego pobieramy 18ml krwi pacjenta, która następnie poddawana jest na jego oczach dalszej preparatyce, aby ostatecznie uzyskać odpowiednią ilość osocza bogatopłytkowego. W celu zapewnienia najwyższej jakości preparatu pacjent powinien posiadać przy sobie wynik morfologii krwi, na podstawie którego określimy odpowiednie parametry zagęszczenia odwirowanego osocza. Następnie po uzyskaniu PRP jest ono podawane w miejsce docelowe za pomocą iniekcji. Podane w ten sposób płytki krwi uwalniają duże ilości naturalnych czynników wzrostu stymulujących okoliczne tkanki do naprawy, gojenia i nadbudowy. Warto nadmienić, że jest to zabieg należący do jednych z najbezpieczniejszych w medycynie regeneracyjnej, zwłaszcza z uwagi na wyeliminowanie podawania substancji obcych organizmowi i z powodzeniem może być stosowany również przez alergików. Znakomita większość pacjentów odnosi z niego wymierne korzyści zdrowotne.

 • implantacja podpowięziowych tabletek przeznaczonych do terapii wspomagającej leczenia alkoholizmu (disulfiram) – Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań do jego wykonania (m.in. pacjent będący aktualnie pod wpływem alkoholu, ciąża, czy ciężkie choroby układu krążenia). Przed zabiegiem podawana jest dożylnie profilaktyczna dawka antybiotyku mającego za zadanie zniwelowanie ryzyka miejscowych powikłań infekcyjnych. Leki dostępne są w gabinecie, a ich koszt wliczony jest w cenę usługi. Do wykonania zabiegu konieczne jest podpisanie świadomej zgody pacjenta.